• Krátkometrážní

Excentrici (2015)

Málo príbehu, trochu vtipu a veľa kvalitnej muziky. Oddychovka, ktorá válcuje iba hudbou. 60%

V mysli vraha (2015)

Fajn nápad, v pohode herci, ktori ale nemajú moc čo hrať, ale hlavne úplne nezvládnutá réžia. Polovica filmu je balast a žvásty donikam a zbytok v rozmedzí "oukej" až "super". Hlavne zas a znova platí, že z toho materiálu by prvoligový rejža (Fincher, Villenuve, atd.) dokázal ukovať veľkú pecku. Škoda. 50%

Deng yi ge ren ka fei (2014)

Oscilácia medzi dokonalou filmárčinou a momentami kedy by som si najradšej chrstol vriacu kávu do očí. A to vizuálne, príbehovo aj počtom WTF momentov. Záver nie že tlačí na pilu, ale bere motorovku z Dooma a reže jak besný (a stihne pri tom ešte jeden twistík). A človek reve. Nemá na výber. Ak keď to tak podľa hodnotenie nevyzerá, tak toto je všetko len nie priemerný film. Asi v rámci filmovej očisty odporúčam každému. 70%

Kouzlo přítomného okamžiku (2013)

Vždu keď Sutter vytiahol ploskačku, tak som dostal chuť mu zaparkovať päsťou medzi očami. Aimee oproti tomu úplne úžasná a absolútne im to spolu nefungovalo. Keď je ti násť a jebú s tebou hormóny, tak robíš chujoviny, ale nevoláš sa James Ponsoldt a netočíš zmätené romantiky. 50%

Pád Londýna (2016)

Guilty pleasure mode activated. Hláškujúci Butler sa hodinu a pol presekáva teroristami v zbombovanom Londýne. A to je všetko vážení. Žiadne naťahovačky, guľky miesto kecov, vražedné tempo. "I am thirsty as fuck!" 80%

13 hodin: Tajní vojáci z Benghází (2016)

Stopáž zabíja dynamiku, vizuál atmosféru. Proste drsná špinavá vojnová dráma nemôže vyzerať, ako farbičková oslava nového roka, kde sa púštajú prskavky z miletičky. Fakt som čakal odkial vyskočí Optimus Prime a rozseká arabášov mečom. Méty Ryana, či Black Hawka v nedohlaďne. Ale porovnávať sa z najlepšími ale nie je hanba, rovnako ako táto Bayovina. Rusofili budu posratí z amerických vlajok, ženy roztopené z fúzatých crossfiterov a nás ostatných poteší R-kový bodycount. Nakoniec fajn. 70%

Triple 9 (2016)

Všetko v čom sa sklamal Sicario, vynahradil Tripple 9. Vzhľadom na hodnotenie som prekvapený. Milo. Výtka akurát k záveru, ktorý by si ešte zaslúžil trochu lásky. 85%

V srdci moře (2015)

Snaha bola, ale Kon-Tiki Howarda a spol válcuje úplne na všetkých frontoch. Vizuál je vyslovene špatný, toto muselo gradovať nejaké šeroslepé decko. Na druhú stranu slušné tempo a herci tie dve hodinky celkom spláchnu, takže prúser sa nekoná. Každopade lowcostovy bullseye ala Rush sa žiaľ nekona. Škoda. 65%

Creed (2015)

Najlepší Rocky a to celkom z prehľadom. Kto ale nevidel minulé časti bude celkom zívať. 90%

Zlatý Glóbus 2015 (2015) (pořad)

Hviezda pre Tinu Fey a hviezda pre Amy Poehler, za to že si to dvojnásobne odtrpeli. Proste Ricky je len jeden.