V paprscích slunce (2015)

Tak takto sa na nás pozeral západ pred 30 rokmi? Keby títo ľudia zajtra prišli na návštevu k nám. Iba sa prešli po jednom novšom nákupnom centre... viete si predstaviť čo by to urobilo s ich vnímaním sveta? Asi tak ani moja hlava jednoducho nedokáže úplne pochopiť, že to nie je iba fikcia, ale dokument z reálnej krajiny, v ktorej sú skutoční ľudia...

Únos (2017)

Jednu hviezdičku pridávam za tému, pretože mi príde neskutočne dôležitá. A aj dobre načasovaná, keďže film bol dokončený v čase boja za zrušenie amnestií na celý prípad. Za to načasovanie asi pridávam druhú hviezdičku. Pretože ten námet ponúkal výborné možnosti. Ale učíme sa a teším sa že film pritiahol toľko mladých ľudí do kina.

Suburra (2015)

Veľmi slušný body count, ktorý ide po rôznych linkách, rôznymi spôsobmi a bez zbytočných dramatizácií. Veľmi pekne vykreslené aj zahrané postavy, výborný zážitok.

Hra o trůny - Za Zdí (2017) (epizoda)

Tak toto je naozaj definitívny odklon od politickej excelentnej drámy s prekvapivými prevratmi, drsnými koncami hlavných hrdinov, kde nikto nie je čiernobiely a nič jednoznačné. Posunuli sme sa do rozprávky s drakmi, kde hrdinovia neumierajú, sú jasní zlí a dobrí, už teraz vieme ako to skončí a nechýba ani láska a odvtedy žili spolu naveky. Toto už by zachránili jedine v prípade, keby niekto pri zmysloch napísal znova scenáre od 6 série a natočili by paralelnú realitu... Škoda.

Učitelka (2016)

Zápletka výborná, postupné odkrývanie deja tiež super. Len ten záver neladí. Práve to rozuzlenie by chcelo hlbšiu a realistickejšiu sondu do vtedy fungujúceho režimu a náznak jednotlivých dôsledkov. Škoda. Inak príjemné prekvapenie.

Perfektní den (2015)

Krásne horko sladké. So spádom od začiatku do konca. Silný námet, bez zbytočnej akcie, dramatičnosti či fikcie. Čisté a vyvážené. Filmový zážitok roka.

Macbeth (2015)

Nemám Shakespeara načítaného, tak asi neviem doceniť tento snímok. V každom prípade je to veľmi veľmi ponuré a zaujímavé sú najmä dlhé pasáže bez slov vytvárajúce množstvo emócií. Kedy vznikne veľkofilm zo Slovenskej histórie?

Poslední lovec čarodějnic (2015)

No dobre... miestami to bolo veľmi prvoplánové, ale zasa, hrá tam Vin Diesel, takže sa to dalo očakávať. Aj so záverom si mohli dať trochu viacej námahy, ale efekty miestami veľmi pekné.

Sicario: Nájemný vrah (2015)

Po dlhej dobe s čístým svedomím plný počet. Udržalo ma to v napätí od začiatku do konca.