Krutý sever (2006)

Veľká škoda poslednej podľa mňa veľmi nepotrebnej a zbytočne patetickej scény. Inak na jednoduchosť spracovania (v zmysle počtu hercov a priestorov) až prekvapivo silné.

Disturbia (2007)

Úvod nahrával omnoho viac dráme s psychologickým podtextom, čo dramatická udalosť môže urobiť s dospievajúcou osobnosťou. Réžia mala však iný zámer. Síce škoda, ale niekoľko krát som sa zľakol :-)

Hormonální akvárium (2007) (studentský film)

Ak bolo snahou upozorniť na negatívne vplyvy hormonálnej antikoncepcie, fajn. Ak bolo snahou naznačiť koľko informácií sa k nám nedostane, pretože by to "lieky" nepredalo, ok. Ak išlo o pokus umelecky spracovať dokumentárnu tému, dá sa. Ale čo s tým? Aká je alternatíva? Ako sa tomu brániť? Čo hormonálne masti? Rýpnuť sa dá do čohokoľvek bez rozumných záverov, tak dúfam že režísérka si dá nabudúce viacej záležať na tom, čo s tým ďalej.

Partička (2009) (pořad)

Skúste si niekedy impro sami a uvidíte o čom to je. Niekdy sú tam aj slabšie momenty, občas by sa hodilo prestriedať aj hercov aj tie "hry" no vždy je to milé a pozerateľné.

Harry Brown (2009)

Po Gran Torine už nápad neprekvapí. Slabší príbeh, preexponovane násilnická mládež, nelogické zákroky polície, spočiatku pomalý spád no viacej naturalizmu aj krvi. Nesklame ani neurazí.

Sex ve městě 2 (2010)

Už po prvých 20 minútach v kine mi bolo jasné, že to bude utrpenie. Na takýto film by mali chodiť baby spolu, ako súčasť dámskej jazdy, kde sa úplne uvolnia a užijú si to so všetkou plytkosťou a stereotypom ktorú film ponúka, potom pri vínku poohovárajú chlapov a príjemný "restart day" je za nimi. Ja som si naivne myslel, že pokračovanie bude aspoň vzdialene príbuzné prvému dielu, prípadne seriálu, ktorí je miestami naozaj zábavný a sem tam má i pointu týkajúcu sa vzťahov. Ako hlboko som sa mýli. Pointa neprišla ani najbližšie dve hodiny. Ak by to celé bolo kreslené, mohla by z toho byť aspoň priemerná rozprávka...

Piráti na vlnách (2009)

Na záver vstávam zo stoličky a zo svojej pomyselnej lode s ostatnými si kričím Rock ´n Roll!. Výborná atmosféra a gradácia. Veľmi príjemné.

Přemluv bábu (2010)

ako nezaujatého sa mi to veľmi páči. Ani nie obsahom, ale nápadom. A tým koľko ľudí tento krátky spot naozaj videlo. Znova to dokazuje ako sa dá efektívne jedným krátkym videom dosiahnuť na obrovské množstvo ľudí. A keď už sme pri tých voľbách tak si neodpustím jeden predvolebný na českú realitu: A: Koho budeš volit? B: Komunisty, tak jako pokaždé... A: No jo, ale ze které strany?

Lítám v tom (2009)

Do veľkej miery Ryanovi rozumiem. Tiež som predchádzajúce roky strávil okolo 200 dní mimo domu. Indická filozofia odpútania sa od všetkého prenesená do teórie batohu však nesadne každému. A mať svojho ko-pilota naozaj môže byť super. Životné hodnoty sa môžu zmeniť. Prial by som to aj Ryanovi....

Pierwszy dzień (2007)

Veľmi ma to oslovilo. Úplne iný pohľad na dnešnú realitu. Obrovský kultúrny šok pre nič netušiace deti, ktoré sú vytrhnuté z ich detskej bezstarostnosti a musia sa zrazu vyrovnať s úplne iným prostredím než na ktoré boli zvyknuté. A kontext "krasivajich" hviezd na Kremli veľa napovie o pokrokovosti severného Ruska