Daredevil (2015) (seriál)

No, chápu, dává to té postavě hloubku, přesto jsem v komiksovém Kingpinovi nikdy neviděl přerostlé neurotické mimino. A Daredevilův oblek na konci je taky dost zvláštní, docela mi připomíná kostým Nite Owla z Watchmenů, což v takhle realisticky laděném seriálů dost bije do oči. Ale to jsou jen drobnosti, jinak je to super.

John Wick (2014)

Velmi dobré, až na final showdown s Nyqvistem, to působilo přeci jen docela nuceně, obzvlášť v kontrastu s osudem Allenovi postavy. Ale jinak konečně, po dlouhé době, pořádný film s Keanem.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Ta scéna s Elrondem, Sarumanem a Galadriel se mi hodně líbila. Zbytek byla stejná sračka jako předchozí díly. Nuff said.

Dead Snow: Rudý vs. Mrtvý (2014)

Jeden místní kašpárek (ahoj, ty jeden maniaku :)) tu píše, že se "z horroru stala akční komedie", zapomíná ovšem, že se tak stalo už v první polovině jedničky. A čeká horor (resp. horror, viď ;)) od něčeho s přídomkem Rudý vs. Mrtvý, od komediálního režiséra Wirkoly. Tahle trilinguální meta-komedie obsahuje některé slabší části, např. finální bitku, také se tu vyskytuje postava trapností se blížící Jar Jarovi Binksovi, v tomhle případě spíš zomBinksovi, amiright? *high five*, ale jinak to bylo super, pocta Titanicu kurevsky nechutně mrazivě zábavná a celkově je to prostě Wirkolův nejlepší film (so far). Jocelyn DeBoer taky potěšila.

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Diod, Cetkie a Hurikán. PROČ, KURVA, PRÓÓÓČ??? Já vím, náctileté pologramotné retardky by se bez toho asi neobešly, ale nervěte mi to i do titulků. Je to fakt k zblití. Stejně jako E. Banks. No, překvapivě se mi to líbilo zatím nejvíc, sice jsem to koukal na čtyřikrát, protože jsem to vždycky zalomil, ale možná právě proto mi to nepřišlo tak dlouhé a roztahané, jako předchozí dva filmy. Finální scénu s Peetou bych zhodnotil dokonce jako nadprůměrnou. Mimochodem, ještě tohle - James Newton Howard (Ft. Jennifer Lawrence) - The Hanging Tree (Hector Remix).

Chappie (2015)

Watkinovi bych toho grázla věřil, na tu roli se hodí skvěle, ale Yo-Landi, té nevěřím snad ani lidský původ. Fakt, spalte to, než naklade vajíčka... Jinak je to, řekl bych, klasické pokračování pohádky o tom, kterak nadějný režisér do Hollywoodu šel. S mrdkou, jako je Elysium, se to naštěstí nedá srovnávat, s Districtem bohužel ale taky ne.

Drákula: Neznámá legenda (2014)

Málo krve a vlastně i málo pořádné akce. Chci toho tolik? A natáhnout to o rovnou hodinu tím, že Drákula dělá jedno retardované rozhodnutí za druhým? Získám sílu, vlítnu tomu buzerantovi do stanu, zezadu ho napíchnu, dobíhá 35. minuta, konec filmu, titulky. Jednoduchý. Takhle to měli udělat, místo takové demence. A vůbec, proč se ta jeho manželka, po takovém pádu, takticky nerozptýlila po okolí? S následným "vysrkni, co se dá"? To by byla aspoň nějaká sranda. No, konec keců, Charles Dance byl výborný, Luke Evans, vzhledem k tomu, co mu scénáristé připravili, taky. A i když si Universal Monsters zatím pořád nějak nedokážu představit, minimálně kvůli těmhle dvěma se těším.

Lucy (2014)

O 30 minut lepší než Transcendence.