Iron Man (2008)

Tohle je dokonalá ukázka jak má vypadat sólový komiksový film. Iron Man odstartoval filmový vesmír marvelu a díky tomu že byl tak zdařilý je teď na světě tolik pokračování. Pro Downeyho je role železného muže jako stvořená. Nedokážu si představit že by Iron Mana hrál někdo jiný než on. Zápletka filmu je taky vynikající, všechno do sebe hezky zapadá. Myslím si že lépe Marvel ani začít nemohl.

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Opravdu zábavný díl. Strážci galaxie sází hlavně na jistotu což mi přijde jako škoda. Film se snaží ukázat fanouškům hlavně to co se jím bude stoprocentně líbit. Je to škoda v tom smyslu že pak není prostor pro nové nápady. Jinak je snímek nabytý vtipem a akcí. Groot je opravdu hodně roztomilý a Drax dostal mnohem více prostoru a je z něj taky skvělá postava. Celkově si myslím že jsou strážci nejpříjemnější postavy z celého marvelovského univerza.

Vražda v Orient expresu (2017)

Nikdy mě nebavily kriminálky, ale na tenhle film jsem se opravdu těšil. Říkal jsem si že mě tohle zrovna bude bavit. Mýlil jsem se. Neříkám že jsem se u filmy nebavil, ale nebylo to kvůli vyšetřování. Kdybych měl film hodnotit podle toho jak vypadal vzhledově dal bych pět hvězdiček. Záběry opravdu lahodí oku. Jinak výkony byly skvělé může za to samozřejmě výborný výběr herců. Jenom hlavní hrdina Hercule Poirot se mi nelíbil. Nevím čím to bylo jestli jeho vzhledem, vystupování nebo přízvukem, ale nějak mi prostě nesedl. Začátek filmu mi přišel zdlouhavý a zbytečný. Koukat pět minut na to jak Poirot měří vejce mě opravdu nebavilo. Těšil jsem se na to jak vyřeší zločin který se ve vlaku stal a konečné rozuzlení mě zklamalo. Na druhou stranu to bylo originální, ale chtěl jsem vidět něco jiného. Ale líbilo se mi co Poirot po zjištění učinil. Celkově hezký film, ale mezi mé oblíbenější se asi nezařadí.

Liga spravedlnosti (2017)

Bohužel se film drží trendu dnešní doby. Snímek sází hlavně na efekty a akci. Obě tyhle věci jsou fajn, ale bohužel je to na úkor děje. Na vše se jde moc rychle. Film ani pořádně nepředstaví hlavní hrdiny a už stojí bok po boku. Pak fanoušek nemá čas se s hrdiny pořádně zžít a tím pádem je jejich trable ani tolik netrápí. Dit jenom tři z šesti hlavním hrdinů se pořádně objevily v předchozích dílech. To je podle mě proč je Liga Spravedlnosti propadák. V avengers měli všichni čtyři hlavní představitelé za sebou už samostatný film. Iron Man dokonce dva. Marvel dokázal všem představit své hlavní hvězdy před týmovkou. Dokonce i black widow byla vidět víc než třeba aguaman. Prostě si myslím že DC je moc uspěchaný a to je ten problém. Jinak se mi líbí že je ve filmu vidět mytologie to vždy rád vidím.

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Je to jeden z mých nejoblíbenějších dílů ze série Harryho Pottera. Jako velkej fanda týhle série jsem se znovu velmi bavil. Film má vše co u Harryho čekáte. Scénář je tu o hodně uvolněnější tím myslím daleko vtipnější. Například u scény kdy Harry vypije tekuté štěstí jsem se hodně zasmál. Sága se opět rozšíří o další postavy což si myslím že je dobře. Také je to díl ve kterém se stane asi největší zvrat. Celkově začíná převládat temnota. Hlavní herci jsou opět skvělý prostě další povedený Potterovský film.

Klub sráčů (2000) odpad!

Je to fakt otřesný film. Bohužel jsem ho náhodou shlédnul. A je to něco hroznyho. Je to nechutný a ještě opravdu špatně zahraný. Film by se mi líbil možná kdybych se zhulil. Až pak bych se možná něčemu zasmál i tak o tom ale pochybuji.

Lajna (2017) (seriál)

Když to vyšlo s fotbalem (Vyšehrad), tak obbod přišel i z hokejem. I přesto že mi je hokej stokrát bližší, Lajna prostě není tak dobrá jako Vyšehrad. Vtipy jsou tam dost podprůměrný a ani výkony nic extra. I přesto je to furt slušná zábava někdy se díl opravdu povede.

Jumanji: Vítejte v džungli! (2017)

Doufal jsem že film nebude předělávkou původního filmu, což se nakonec splnilo. Film byl zábavný, o to se postaral hlavně Kevin Hart který je prostě vtipný vždy. Líbilo se mi herecké obsazení, s Johnsona a Harta se stává nová komediální dvojka. Už v centrální inteligenci byli spolu skvělý a tady s tim pokračují. Je mezi nimi skvěla chemie. Nemám rád filmy kde se lidi převtělují zvlášť když je to žena do těla muže. Ale v Jumanji mi to prekvapivě nijak nevadilo. I přesto že na plátně byli jini herci furt jsem si uvědomovál jaky jsou postavy mimo hru. Jinak mi film přišel docela krátký a bez hlubšího příběhu. Je to spíš taková lehčí oddechovka. Přemýšlel jsem mezi třemi nebo čtyřmi hvězdami nakonec dávám čtyři kvůli hlavně kvůli vtipu a obsazení. Rozhodně ne kvůli příběhu.

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Sedmý díl sázel na nostalgii osmá epizoda to měla opoznání těžší. Oba dva filmy se mi libili a i přesto že na sebe navazují jsou každý úplně jiný. Na tomhle filmu se mi líbilo že nešlo o hvězdu smrti nebo její jinou podobu jako to bylo v minulých dilech. Film měl za úkol jiný věci jako například rozvinout nové postavy a zodpovědět spoustu otázek. Myslím že oboje se jim povedlo. Když už jsme u těch postav Rey se mi v sedmé epizodě moc líbila a kylo Ren vůbec. V tomhle filmu to bylo přesně naopak. Rey mi přišla naivní a Kylo konečně ukázalněco ze sve sily. Hodně prostoru měl Poe a myslím že je to dobra postava. Konečně jsme se dozvěděli kdo jsou Rey rodiče a Já jsem s tim spokojeny ale naopak me mrzí že poradne nezjistíme kdo je Snoke. Jinak souboje stíhaček jsou opravdu dobře udělané. U tohoto filmu jsem poprvé opravdu soucítil s odbojem. U předchozích dílů mě zajímaly jenom hlavni postavy tady to byl celý odboj to je pro film velký plus.

Thor: Ragnarok (2017)

Hodně jiný než předchozí díly Thora. A rozhodně to není na škodu. Právě naopak změna Thorovi prospěla a stal se z něj mnohem zajímavější a hlavně zábavnější film než předchozí díly. Chrisovi role neskutečně sedí a opět je výtečný i Loki. Je zajímavé sledovat Hulka v jeho podobě a Valkýra je skvělá nová postava. Nejlepší na filmu bylo to že se to skutečně odehrává ve světě Thora a ne převážně na zemi. Víc té severské mytologii prostě svědčí. A hlavně film má nejlepší úvodní scénu co jsem kdy viděl.