Sám doma 3 (1997) odpad!

No mal som dost ked som to dopozeral. Dej sa snazi kopirovat omnoho uspesnejsiu jednotku a dvojku, lenze nepodarilo sa. A preto je Sam doma 3 na takej pozicii. Trapni herci o ktorych som v zivote nepocul teda neboli velmi presvedcivi a nahradnik Culkina sa do tejto filmovej role absolutne nehodi. Je to az prilis infantilne takze odporucam len detom do 7 rokov inak sa vam moze nieco stat :) Sam doma nikdy nebude sam doma bez svojej rodiny a maleho sikovneho Kevina.

Válka světů (2005)

Najvacsie prekvapenie ake som mohol zazit v kine. Zaciatok pribehu zacina ako kazdy normalny film, neusporiadana rodina, otec ktory nerobi to co by mal a deti, ktore su znacne rozcarovane z rodicov. Narozdiel od filmov typu Independence Day a pod. ste do deja filmu vtiahnuti hned co je znacne plus, ziadne vlady a ich nazory co by robili keby.. O napatie nie je nudza, vizualne efekty by si zasluzili oskara, opat tu mame vynikajuceho Toma Cruisa ktory podava svoj zivotny vykon a aj skvelu zacinajucu herecku Dakotu Fanning ktorej uverite uplne vsetko. Cely film je neskutocne napinavy a po skonceni z trochu nedomysleneho konca mate pocit, ze vam pod nohami cochvila zacne praskat zem a vyjde z nej velky robot. Film splnil svoj ucel a aj ked som od tohto filmu ocakaval velmi vela, splnil ho aj s urokmi. Film War of the Worlds je trhak leta 2005, pri ktorom sa neodtrhete zo stolicky!

Resident Evil (2002)

Film Resident Evil neprekvapil, ale ani nesklamal. Milla Jovovich asi zazila svoj maximalny vykon a posobi presvedcivo. Dej filmu sa nesnazi nadvazovat z pocitacovych hier a myslim si ze je to plus pretoze takto to aspon nikto nebude porovnavat ze dana scena tam mala byt a nebola. Ked sa tak hlbsie zamyslim, opat ide o film kedy sa hlavnym hrdinom nic nestane a vsetkym ostatnym ide o krk. Celkovo je film dobry, nechyba akcia a hlavne ste zatiahnuti do deja od zaciatku, vsetko sa zacina krystalizovat pocas filmu. Slusne becko :) Odporucam, nebudete sklamani

Minority Report (2002)

Velmi som sa na tento film tesil a preto som od neho aj nieco ocakaval. Moje ocakavania sa splnili a ja som si dokonale vychutnal tento "dlhy" film. Tom Cruise posobi uplne doveryhodne a takuto ulohu by som si na ineho herca nevedel predstavit. Este dlho po skonceni filmu som rozmyslal nad dejom pribehu ktory bol naozaj dokladne premysleny a aj vyborne vizualne spracovany. Bravo pan Spielberg, opat ste dokazali ze patrite medzi najlepsich reziserov na svete.

Garfield ve filmu (2004)

Garfield, co to moze byt? Opat nejaka rozpravka pre deti? Ale nie, tentokrat mame moznost vidiet graficky spracovaneho Garfielda ako rozmaznaneho a sebeckeho kocura, ktory sa celym dejom meni na poslusneho maleho kocurika. Film ako taky o sebe zaujme skor mladsich, pripadne stvorclennu rodinu s detmi (aj to sa rodicia zacnu nudit), vtipy su predvidatelne a usmev na tvari mi robilo len to, ze dokonale viem co sa stane. Takze Garfield je film, ktory odporucam skalnym fanusikom komixov a ti ktori chcu vidiet viac, nech radsej nepozeraju :)

Star Trek X: Nemesis (2002)

Mame moznost vidiet posledny celovecerny film hviezdnej posadky Enterprise skumajucu nekonecne kuty vesmiru.. k tomuto filmu snad len tolko, ze je asi najlepsim vyvrcholenim celej sagy Star Trekov a cestu k tomto filmu si najde aj ten, kto vidi nazov prvy-krat. Dej je ako obvykle velmi dobre spracovany, vizualne efekty su doveryhodne, herci presvedcivi.. no co moze viac chciet srdce sci-fi maniaka? :) Odporucam vsetkymi desiatimi!

Skleněná past (2005) odpad!

Pod nazvom tohto filmu si mozeme predstavit hocico, ale len malokomu by napadlo ze pojde o geneticky zmutovane mravce ktore napadli mrakodrap. Tento film ak sa to da takto nazvat, by som zaradil medzi najhorsie filmy na svete. Musim povedat, ze v pozicovni ma velmi zaujal obal hyriaci grafikou az tak, ze som si ho musel poziciat. Ale co nasledovalo po vsunuti disku do prehravaca? Snad najhorsie prezitych 90 minut mojho zivota. Kvalita obrazu ako z nejakej telenovely (este aj tam to vyzeralo lepsie), absolutne neznami herci, pozor, UMELE mravce ktore boli robene pocitacom jedine ked ich bolo viac ako 2 na obrazovke a k tomu neskutocne trapne hlasky typu:"takto velke mravce predsa nie su" a odpoved "tomuto to nikto nepovedal" skutocne nepatria do zanru oznacenia horor.

Collateral (2004)

Skvele natoceny thriller, Foxx a Cruise hraju uplne presvecivo, nechyba napatie a k tomu vyborne snimanie kamier (hlavne tie z taxika). Akcie je dost a miestami sa uplne dostanete do pribehu kedy si uz zacnete hovorit: "Preboha ved uz stamad vypadni ked nechces zomriet!!" Reziser v poslednom case netoci nejak vela filmov, ale uz ked toci, je to poriadne a dokonaly je aj tento jeho film. Skvele herecke obsadenie ale koniec filmu ma nejak nepresvedcil k tomu, aby si film Collateral zasluzil plnych 5 hviezdiciek. Skor tak 4 a 1/2 :)