Kurýr (2002)

Velmi dobre sprcovany film ktory ma skutocne zaujal. Statham sa tymto vysvihol celkom vysoko a takisto aj doteraz celkom neznama Qi Shu. Pribeh bol zaujimavy a aj triky, ale niektore neboli az take skvele ako by mohli byt a to sme uz zase pri matrixe, neskutocne kaskaderske kusky a tento film zachranila len stala akcia. Kurier je film pri ktorom som sa zarucene nenudil a ked spocitam vsetky fakty a klady a prizmurim obidve oci, zasluzi si take hodnotenie.

Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod (2004)

Velmi zaujimavy pribeh, rozpravac uplne vystihuje casti filmu a herci boli tiez presvedcivi, Jim Carrey to zahral skvele a je zaujimave ako sa zmenil :) Celkom sa mi tam hodil a jeho komentare neboli az take vtipne ako v inych filmoch. Meryl Streep sa presne ukazala ako si ju nevieme predstavit, stara, bojazliva a niekedy sialena baba ktora to zahrala dokonale. Velmi zaujimave a plynule su aj prestupy medzi jednotlivymi castami filmu a to az tak, ze to ani nepostrehnete co je len vyhoda. Rada nestastnych prihod ma prijemne prekvapila svojim skvelym spracovanim, vybornou hudbou a skvelymi efektmi. Len ten zaciatok nejak nevysiel.. ale myslim ze to je stale na plne hodnotenie a stoji to za to pozriet si to v jedno nedelnajsie popoludnie. Urcite nebudete sklamani.

Plavba smrti (1998) (TV film) odpad!

Strasna blbost, nevhodne komentare a absolutne nevhodne smimanie kamerou. O vizalnom spracovani sa radsej ani nevyjadrujem. Takisto treba pripomenut stupindny scenara to, ze sa jeden uplne sam vylieci a ma v sebe akoze protilatku tak to je uz privela. Ozaj, preco to nie je oznacene ako sci-fi? Mozno by som to zobral s nadhladom ale takto to nema vobec zmysel. Otras

Mr. & Mrs. Smith (2005)

Skvely akcny film ktory zaujme nejedneho divaka svojou originalitou a vtipnostou. Brad a Angelina su taki mili spolu (: naozaj sa tam velmi hodia a aj ked je viac rozhovorov ako akcie, vobec to nevadi pretoze sa ohromne bavite. Velmi zaujimave je sledovat tie tvare a cakat kym sa nieco nepresvihne, ci ma nahodou neobjavi ako nema, celkovo je to take nacasovane az umele. Ale to mi nebrani v tom aby si pan a pani smithovci zasluzili plne hodnotenie. Letny trhak ktory sa urcite oplati pozriet.

Hledá se Nemo (2003)

Ked som po prvykrat videl velky plagat pri kine s pestrofarebnym obrazom mora a ryb, hned som vedel ze to bude nieco skvele. Nemylil som sa, film Finding Nemo je dynamicky a uzasne spracovany. Filmove studia sa nemaju za co hanbit, je to naozaj skvela animovana komedia :) Humor je v unosnej miere a nesnazi sa kopirovat z inych filmov, originalita je namieste. Nemo a Dorry si zasluzia plne hodnotenie a keby sa dalo, tak kludne este jednu hviezdicku.

Milionový závod (2001)

Vyborna komedia ktora ma co ponuknut, zname osobnosti a velmi ma prekvapil Rowan Atkinson :) Celkovo sa film velmi vydaril ale niektore sceny by si mohli odpustit pretoze je velmi maly rozdiel medzi trapasom a srandou a par krat to presvihli. Napriklad ta krava a balon no to nestalo za rec. Ale ked si to odmyslim, dostanem styri hviezdicky co je slusne.

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

Myslel som si ze film nebude tak detailne spracovany ako kniha, ale ono tam vlastne bolo uplne vsetko co ste citali v knihe. Skvele spracovanie, ziadne chyby a skvela zabava pre celu rodinu na chladny zimny vecer. Takto by sa dal opisat Kamen Mudrcov. Vzdy je lepsie raz vidiet ako plnokrat citat takze niektori mozno budu sklamani (nadsenci knih Harryho Pottera) ale mne sa to pacilo a preto ma plne hodnotenie, dokonca nevadila ani dlha dlzka filmu.

Svět zítřka (2004)

Ano, je to naozaj skvely film so skvelym hereckym obsadenim. Skoda, ze Angelina si zahrala az od viac ako polovice filmu ale ani nechybala. Ked som to zacal pozerat, povedal som si ze co to sakra mam?? Takmer ciernobiely obraz, stare prostredie.. ale postupom som si na vsetko zacal zvykat, Jude Law to proste zahral na urovni azda Gwyneth mi tam nejak nesedela neviem preco ale zdala sa mi odmerana ako keby ju niekto nutil hrat v tom filme no neviem ale Sky Captain je naozaj dobry film ktory odporucam kazdemu, no napriek tomu si myslim ze by nemal dostat plne hodnotenie, ale je to velmi tesne.

Titanic (1997)

Vyborne natoceny film, Leonardo a Kate by sa k sebe aj hodili a hlavne to hrali domyselne. Titanic je film typu ktory sa nevidi tak casto a preto patri medzi tie lepsie. Sklamala ma hlavne prva polovica filmu kedy sa takmer nic nedialo a hlavne sa len hovorilo. Potopenie lode bolo skvele spracovane, pri sledovani som bol rad ze sedim v teplej obyvacke a nemusim tam byt :) Skoda tej dlzky, 194 minut je predsa len dost a keby som mal hodnotit ja, urcite by si tych precenenych jedenastich oskarov nezasluzil.

Resident Evil: Apokalypsa (2004)

Film Resident Evil Apocalypse je uspesnym pokracovanim prveho dielu... stop stop!! Podla mna nie je uspesnym ale skor neuspesnym pokracovanim. Milla no zeby sa nejak pretrhla pri natacani a to iste aj pre jej kolegov, miestami trapne komentare a najviac ma zaskocilo to behanie kolmo dole budovou ... no dost. Naozaj sa podarilo iba par scen hlavne s nemesisom. Ale pripadalo mi to ako parodia na matrix :) Dve hviezdicky za naozaj pekne vizualne spracovanie.