Souboj Titánů (2010)

3* s hodně přihmouřeným okem.. 1/ co mne neskutečně vadilo byly ty výkřiky do bojebovnosti, odboje, nasranosti.. což vo to..od Persea, to zní ještě akceptovatelně..ale od jeho otce rybáře.. to je docela silné kafe. 2/ ten scénaristický či režisérský odklon od opravdových bájí a legend o starém řecku, byl místy docela podivný.. až děsivý..kde se sakra najednou vzali v poušti džinové??? "SHOCK" Kde se vzala průvodkyně Io? Proč sovičku Bubo hodili do starého železa? 3/ A samozřejmě srovnání s originálem.. a ten samozřejmě z roku 1981 jednoznačně vyhrává. Novému nelze upřít skvělou trikovou stránku..ale "americký pohled" na věc tomuto tématu uškodil.. podobně jako Tróji..

Odsouzené (2009) (seriál)

Na tu bídu, co se v dnešní době točí, je to slušnej seriál. Dostatečně depresivní, uvěřitelný.

Princezna a bojovník (2000)

Nevim..všichni si z toho tady "uchcávaj".. ale nad čím vlastně? Nad trapným výkonem Franky Potente? Nad jejim muzskym partnerem, kt.de facto nezahral vubec nic krome dobre provedene koniotomie.. Jedine snad nad tim scenarem a pribehem, kt.vlece vsechny hrdiny filmu za sebou jako na provazku, jako by snad ani nevedeli co maj delat...co hrat.. Nemecka produkce se zase podepsala na otřesném provedení alá Rosamunde Pilcher a ja se citim velmi poskozen a zklaman, ze podobne tema, nepadlo na urodnou pudu.. :-(

Bílá smrt (2009)

Velké překvapení se tedy nekonalo.. Antarktida.. a klasický thriller, který bohužel postrádá jakékoli prvky toho, aby vás "vzal".. aby ste při jeho sledování tajili dech.. a k závěru už si říkáte ať už to skončí.. Celkově hodnotím jako dost slušné povedené béčko.

Sůl nad zlato (1982)

Další z klasik, alespoň pro mne, která především díky skvělému hudebnímu podkresu od pana Svobody dává celému filmu naprosto jiný nádech.. jiný rozměr.. a pokaždé mne díky příběhu princezny Marušky v podání Šafránkové dožene k slzám. A proto zasluhuje jednoznačně plný počet. Protože tohle je věc, která vezme u srdce..

Třetí princ (1982)

Pro tu atmosféru.. pro ten komentář vypravěče.. pro tu hudbu.. pro tu moudrost.. proto musím pokaždé tuto pohádku vidět, když jí dávaj, proto si zaslouží to nejvyšší hodnocení.

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Shodou okolnosti jsem pár dní před shlédnutím tohoto filmu viděl dokument o holocaustu. A proto mne druhá půlka filmu a hlavně jeho závěr naprosto dostal. Velmi poklidně plynoucí film, který závěrečným zvratem, dostane asi každého.. myslím tím, že se jen těžko ubráníte slzám.

Zrození šampióna (2009)

Slaďák jako blázen.. :-) S.B. mi tam tedy v roli "samaritánky" velice velice neseděla.. copak Hollywood nemá jiné dobré a více přesvědčivé herečky?

Neznámý signál (2007)

Tři a více ne! Námět dobrý.. docela mi to připomnělo jeden hororáč.. s wifi tématikou..kdy se pres wifi dostávali do naší dimenze duchové atd..a pak ještě 28dní poté.. takovej mišuňk.. nicméně.. zpracování by sakra zasloužilo větší fušku! No to tedy!!! copak je možné se v rámci celoměstské epidemie vraždění soustředit na jednoho chudáčka, co hledá svou holku..? Panebože.. chvílema mi to přišlo jako taková pokřivená horror love story jako Stmívání.. Herecké výkony? Velice průměrné.. Nene.. tohle lepší bejt nemůže..

Sbal prachy a vypadni (1998)

Slušný..relativně zábavný..skvělá zápletka..ale na nějaké přehnané hodnocení k pěti hvězdám doopravdy nevidím důvod. Měl jsem pocit, že je to jen další britský film, s britskou kamerou, s britským humorem, britskými herci a prostředím.. prostě samé klišé klišé klišé.. Takže v konečném důsledku to nefungovalo ani jako akčňák, ani jako komedie, ani jako thriller, natož drama.