Bod obnovy (2023)

Bod obnovy jsem sledoval od prvních zmínek a ukázek a vkládal do něj nemalé naděje, že to by mohla být ta první vlaštovka která by tuzemským tvůrcům ukázala že v naší zemi lze natočit i něco jiného než vztahová dramata či romantické komedie. Bod obnovy je sci-fi s krimi zápletkou která už od začátku diváka vtáhne a až do konce nepustí. V příběhu by sme mohli hledat chybky a klišé a našli by sme, ale tvůrcům se poměrně daří se nějakým velkým přešlapům vyhýbat, a tak divák má dost času na to nasávat atmosféru a audio vizuál který tady bez nadsázky bere dech a nebýt českých herců opravdu by zde nikdo netipoval že jde o český počin. Herci odvádí úžasnou práci a celkově je vidět že tvůrcům opravdu na filmu záleželo a nešlo o nějakou rychlo kvašku podle provařené šablony. Pro mě Bod obnovy splnil, co jsem očekával dokonce i očekávaní lehce předčil budu doufat, že tento film bude takový bod obrody naší filmařiny a tvůrci se stále častěji pustí do málo používaných žánrů a podobných ambiciózních filmů zde bude vznikat více. Já zvážím ještě jednu projekci, protože tento film si to zaslouží, a i Vám doporučuji si na film zajít a zřídit si svůj Bod obnovy. 5*

Jan Žižka (2022)

Je těžké hodnotit Žižku ryze českým pohledem. Jákl točí americky pompézně a jinak proto každý jeho film se klasické české produkci plné romantických komedií, dramat, pohádek a detektivek zcela vymyká. Ať je film, jaký je nemůžeme mu upřít unikátnost v tom, že v něm hraje světová herecká elita a předvádí dobré výkony. Je to náš nejdražší film a je to vidět tady se na všem rozhodně nešetřilo výprava hudba akce vše je na světové úrovni a tvůrci se za to nemají proč stydět. Ale abych jen nechválil na Žižkově vozové hradbě se dá najít i pár kiksů. Ten nejvýraznější je asi děj ten je hrozně nekonzistentní, pokud sledujeme Žižku a jeho souboj s Rožmberkovými a Zikmundovými hrdlořezy je to napínavá a chvílemi i nervy drásající podívaná ale pak se objeví dohadující a intrikující panovníci a šlechta a je zle film ztrácí náboj i budovanou atmosféru a zase to trvá, než nabere rychlost, a to diváky prostě ruší. Filmu taky trochu škodí za mě konec ten mohl být delší a režisér nám za mě mohl poskytnout i pohled na bitvu která v závěru propuká. Co říci na konec Žižka není typický český film je temný hodně krvavý a pro nějakou tu useklou končetinu nebo hlavu se tu daleko nejde přesto si myslím, že za zhlédnutí stojí myslím, že podobný film se tu v našich končinách jen tak znovu nenatočí a pokud ano tak zase si ho veme na starost Jákl. 4*

Mesto tieňov (2008) (seriál)

Město tieňov je jeden z nejlepších krimi seriálu posledních let Slovákům se povedlo vystavět skvěle dramatické případy podle skutečných zločinů. Herecké výkony jsou skvělé, a tak není moc co vytknout. Jen je škoda že Česká Nova seriál vykradla a udělala si svou verzi pod názvem Kriminálka Anděl, která je bohužel ve všech směrech horší a tím pádem ještě více tím vyniká její Slovenský originál zaslouženě 5*

Papírový dům (Netflix verze) (2017) (seriál)

S01: Po 1. sérii kterou sem sjel za jediný den můžu prohlásit že takhle dokonalou a napínavou podívanou sem teda nečekal. Skvěle rozehraná šachová partie mezi policí a lupiči dává divákovi dech beroucí podívanou která ho chytne a už nepustí. Sem zvědavý kam ještě tvůrci jsou ochotní zajít. Pro mě opět skvělé evropské Netflix překvapení. Doporučuji jen pokud máte dost volného času protože jak vstoupíte do tiskárny už neodejdete. 5* Po S05: Tak se mi povedlo díky Vánočnímu volnu dokoukat Papírový dům a musím uznat, že to byla skutečně hodně silná horská dráha, která Vás chytne a do konce nepustí ale i přes to si myslím že konec seriálu by si zasloužil trochu méně happy endu. Ale vysloveně zklamaný nejsem a hodnocení 5* ponechávám a VELIKÉ DOPORUČENÍ.

Francouzská revoluce (2020) (seriál)

Jako už několikrát se musím na úvod podivit nad nízkým hodnocením. Pokud do toho mnozí šli jako do historické rekonstrukce Francouzské revoluce tak jasně chápu dostali o dost jinou podívanou. Ovšem musím uznat, že tohle byl od Netflixu tah na moji branku od prvního dílu si mě to zaháčkovalo a nepustilo až do konce. Nechci rozhodně říkat, že je to bez chyby postavy jsou ploché a taky jsem měl problém si k nějaké vybudovat nějaký vztah. Ale ten audio vizuál je úžasný a hodně pomáhal hluchým místům a vůbec celí ten nápad podívat se na F.R. z jiného dosti hororového fantasy úhlu je za mě nápad na 1* první řada je hlavně o příslibu že to největší maso nás teprve čeká a že krvežíznivá šlechta v čele s králem ještě zdaleka nevytáhla všechny trumfy tak snad nebudeme muset dlouho čekat na novou sérii a zatím přátele bruste gilotiny a hrr na Bastilu 5*

Eurosong: Příběh skupiny Fire Saga (2020)

Komedie která si na nic nehraje je vidět že původně mělo jít o peprnější parodii Eurovize a narážky to sem tam ukazují nicméně hrany parodie byli obroušeny a zbyla neškodná hudební komedie která ničím extra nepřekvapí ovšem musím uznat že tvůrcům se povedlo vytvořit docela chytlaví soundtrack a pár písniček nemůžu dostat z hlavy. :-D Co říct na závěr dobrá nenáročná komedie která chtěla být víc parodií než se jí povedlo a tím pádem i docela dobrá reklama na Eurovizi která na jeden večer skvěle pobaví. 5*

Nad ránem (2019) (seriál)

Plusy: Skvělí humor který chvílemi připomíná Strážce galaxie Seriál slouží dobře jako parodie na nejrůznější Zombie a Post apo filmy/seriály Postavy sou si vědomi klišé kolem nich a skvěle na to reagují Postava slečny Kramblové Mínusy: Touha zavděčit se všem skupinám diváků je tady trochu na škodu. Příběh nemá moc čím překvapit Kromě slečny Kramblové jsou postavy hrozně ploché a využívají klasické archetypy 3* Skvělá jednohubka na odreagování ovšem druhý den po dokoukání si už moc nevzpomenete o čem to bylo což je škoda.

Černobyl (2019) (seriál)

Těžko se to popisuje je to opravdu strhující a nervy drásající podívaná. Člověk jen může nevěřícně koukat kolik hyen které byli ochotné za pitomou pochvalu ututlat takovou katastrofu a tím poslat desítky tisíc lidí pod kytky. Tenhle seriál je jeden z nejsilnějších za poslední léta a povinnost pro každého diváka který hledá silný zážitek. Zcela bez váhání plný počet 5*

Hellboy: Královna krve (2019)

Bohužel za mě velký krok vedle do rokle film má své světlé momenty občas s trochou sebezapření se jde i těm vtípkům zasmát ale co mě asi nevíce tlouklo do očí je jistá vizuální rozpolcenost chvíli efekty a masky vypadají skvěle a chvíli tak lacině a odflákle až to bolí tohle je velké zklamání a opravdu tady nemám moc co vyzdvihovat do nebe snad jen Milu která dostala trochu méně prostoru, ale za to odvedla jako Královna krve dobrou práci. Nový Hellboy funguje jen když se k němu přistoupí jako k nenáročné podívané na jeden večer a nebude ho srovnávat z minulými filmy pak má šanci aspoň trochu u nenáročného diváka zabodovat. 2*

Vodník (2019) (seriál)

Rozhodně zajímavá a silná detektivka, která dobře pracuje s postavami i časem. Mixování žánrů je zde dobře zvadnuto a netradiční stylizace všemu náramně pomáhá. Taky bych se nebránil tomu, kdyby nakonec tvůrci nechali vraha neodhaleného ale závěrečný monolog v lese je hodně silný. Za mě zasloužené 4*