Rogue One: Star Wars Story (2016)

Čekal sem mnohé ale tohle tedy ne zcela nový způsob jak se do naší milované předaleké galaxie vrátit tentokrát o hodně syrovější podívaná něž známe. Rogue One je v prví řadě syrovím válečným spektáklem který nám ukazuje 1. povstalecký úspěch. Film se moc s postavami nemazlí a zatápí jim pod kotel snad celou stopáž. Film má poněkud pomalejší tempo ale očekávání nevyhnutelného střetu diváka zcela pohlcuje a když na nás ještě z plátna jukne Darth Vader který má spíše epizodní úlohu ale zato jeho scény nemají chybu má divák vše co chce a pak příjde ten očekávaný epický konec ke kterému nejde co dodat. Po technické stránce promakané do nejmenšího detailu 3D tentokrát nevystrkuje tolik růžky jako minule u Síly ale i zde je na co koukat. Já jsem film viděl 2x ve 4DX a musím uznat že se zapojením všech dostupných efektů v sále byl zážitek maximální. Viděl jsme obě dostupné jazykové verze tedy dabing i titulky a zde bych neřek že jedna verze má jasnou převahu před druhou dabing některých postav mi nesedl ale jde spíše o můj dojem co ale tedy ale opravdu těžce skousávám byl dabing našeho milovaného temného lorda to se fakt nenašel nikdo lepší než Vašut nic proti němu ale pro tuhle roli mi jeho hlas tedy fakt nesedl jinak ale co bych vytknul nemám skvělá překvapivě hodně dospěla podívaná na kterou bych si rozmyslel zda vzít své nejmenší zde je té smrti trochu více než jsme u SW zvyklí. 5*

Husí kůže (2015)

Poměrně dobrá rodinná komedie říznutá hororem. Scénář je vedlejší zde se hraje hlavně na vizuální stránku a Blacka. Líbilo se mi jak se film dokázal inteligentně shodit nějakým vtípkem ve vypjatější chvíli. Humor i Black jsou chvílemi trochu vyčpělí ale příliš to nevadí. Opět jak už to tak nějak bývá i zde máme 3D verzi (tu jsem sledoval doma na TV) je příjemná ale ničím extra zajímavá zde by se slušelo trochu 3D vytáhnout aby nevypadalo tak uměle a násilně naroubovaně. takže si to shrňme příjemná rodinná hororová komedie s příjemným leč standardním 3D které ovšem trestuhodně kromě třetího rozměru nemá moc co nabídnout ale dokáže pobavit a zajistí rodinnou podívanou na jeden večer. 5*

Purpurový vrch (2015)

del Toro tyhle typy hororu prostě umí zde se mu podařilo udělat pár zajímavých charakterů a jedno hodně temné panství v zemi kde lišky dávají dobrou noc a ejhle ono to zase vyšlo. Výtky na scénář rozumím je místy moc průhledný a pozornější divák může rozuzlení alespoň s části prokouknout ale i tak se jedná o poctivou hororovou podívanou nelze než doporučit .5*

Abraham Lincoln: Lovec upírů (2012)

No na tohle jsem se chtěl podívat už dávno ale dostal sem se k tomu až teď. Film je béčko jak poleno ale to dnes není bráno jako problém ten nastane až ve chvíli když se film utápí v nudnosti a klišé. Na filmu není zrovna moc co vyzdvihnout snad kromě tématu a zpracování soubojů ty jsou dynamické a pěkně se na ně kouká ale pokud se zrovna nebojuje je to hrozná nuda. Na závěr se ještě zastavím u 3D je pěkné neurazí a film jej dojí přes všemožné zpomalovačky které po čase omrzí ovšem souboje ty mají ve 3D říz. Co říci na závěr jako film na jeden večer neurazí víc ale čekat nejde tady brzy spadneme do moře klišé a nudy která je v ucházejícím 3D které filmu nedává takovou přidanou hodnotu jak asi tvůrci předpokládali. Snesitelné béčko 2*

Warcraft: První střet (2016)

Po všeličem co jsem četl jsem čekal vše možné ale takovídle kalibr tedy ne. Film má skvělí náboj akce střídá akci dialogy příliš nezdržují a pořád je na co se koukat. Pokud podle Amerických diváku a kritiků je tohle propadák tak to chci takovídle odpadů víc. 5* zaslouženě.

Pátá vlna (2016)

Taky jsem čekal mnohem větší katastrofu než tomu na konec je. Příběh je sice jednoduší ale pár zajímavých (ne nepředvídatelných) zvratů nabízí. Herci předvádějí poměrně dobré výkon ale není koho vypíchnout. Technické zpracování je na dobré úrovni a film příliš ke dnu netahá. Co filmu lze vytknout je až přílišná zkratkovitost furt se někam pospíchá a divák ztrácí pojem o tom kde zrovna s postavami je a co tam ksakru dělá. Pokud se ale stejně jako já chce jen pobavit u nějakého dobrého sci-fi neváhejte po 5.vlně sáhnout dostane se vám příjemný ničím až zast ak moc nepřekvapující sci-fi zážitek na jeden večer. 4*

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Tak opět nevím přátele mě se to líbilo asi proto že se tak moc v komiksových vodách nepohybuji ale nezbytnou průpravu na tento film sem si udělal. Pokud se oprostím od všeho a podívám se jen na film takoví jaký je můžu říci toto: Zpracování není vůbec špatné je temné a ani jedné ze stran příběh nijak nestraní víme co chtějí čeho se bojí a za co bojují. Film ale počítá že divák je znalí mytologií a universem DC a tak na tom hodně staví takže já znalí jen z rychlíku sem měl občas trochu problém ale dalo se to. Herci si myslím že jsou vybráni dobře Benovi sem moc nevěřil ale o svých kvalitách mě přesvědčil. Irons jako noví Alfréd proč ne. Než to nějako shrnu zastavím se ještě i u 3D které nesmí chybět opět pro mě milé překvapení není násilně strkáno od popředí opět skvěle přibližuje divákovi akci i situace které se na plátně dějí zpomalovačky vypadají moc pěkně a ve 3D se na to nekouká vůbec zle alespoň mě v IMAXU ne ale kdo tak nějak 3D nemusí z principu ani tento film ho nepřesvědčí o opaku o dalšího Avatara tu nejde ale o milé zpestření a lepší prožitek z filmu. No a sme na konci BatmanVSuperman není špatný film ale je ne něm bolestně vidět že toho v něm mělo být víc a někdy až očividné střihy filmu škodí nezbývá než čekat na nějakou plnou verzi (pokud někdy bude). Za mě je to dobrý akční film s velmi patrnými psychologickými linkami a to vše zabaleno v temné atmosféře se skvělou hudbou a dobře vybalancovaným 3D 5* (a do mně :-D )

Highlander (1986)

Co dodat skvělí Lamber a Connery ve spojení s kultovní hudbou od Queen tohle je nostalgická bomba které se odpouští tak lehce 5*.

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Opět úžasná X-Menovská jízda která nenudí ani chvíli a vše tu v rámci možností funguje jak má. Efekty scénář herci a i 3D fungují jam mají a to celé dává dohromady skvělou podívanou pří které se budete skvěle bavit Singer opět zaválel a únava materiálu pod jeho rukama se rozhodně nekonala zasloužených 5*

V.I.P. vraždy (2016) (seriál)

Přiznám se a nebudu sám že čekal sem trochu něco jiného. Ale dostalo se mi průměrné kriminálky která se snaží stavit na postavách hlavních hrdinů a jejich vztahů ovšem u mě to funguje jen u Norisové. Děrgel mě zatím moc nepřesvědčil. Uvidíme zdali další díly mě přinutí zvednout nebo ještě snížit hodnocení jsem zvědav.