Pařba o Vánocích (2016)

Do kina chodím väčšinou na iné filmy ako na americké komédie, ale výnimočne som sa nechala ukecať. Však čo...keď to bude nuda, môžem sa vytratiť, zalomiť, atď. Úvod tomu dokonca aj nasvedčoval, no nakoniec som to vzala na milosť. Pár vtipov bolo celkom vydarených, úprimne som sa zasmiala. V podstate je to celkom predvídateľný film, nemá čím prekvapiť, ale na druhú stranu ani neurazí. Po tomto filme sa mi žiadalo ísť niekam na párty s ožratým a skoksovaným Santom, so sobmi a inou háveďou.

Stake Land II: The Stakelander (2016)

Ani zďaleka to nedosahuje kvality prvej časti. Chýba mi akákoľvek akcia, aj upíri sú až do konca držaní v úzadí. Nečakala som, že to bude nejaký zázrak, no ani to že to bude slabé ako indický čaj.

Stranger Things (2016) (seriál)

Tento seriál má vyslovene filmové kvality a sadne všetkým vekovým kategóriam. Celé to dýcha 80-timi rokmi, ktoré ja tak rada. Keby neviem, že sa jedná o tohtoročnú novinku, tak by som si myslela, že seriál bol minimálne 3 dekády zabudnutý niekde v archíve a znovuobjavený na svetlo sveta. A čo musím fakt vyzdvihnúť, tak to je výkon malých hrdinov...deti vo filme obvykle moc nemusím...no zmenila som názor. Tieto 4 deti si musíte zamilovať. Ďalším plusom je, že som sa občas pristihla, že ani nedýcham...a presne toto mi chýba v dnešných moderných hororoch, takže vďaka bohu za takýto seriál.

Ulice Cloverfield 10 (2016)

Už len pre ten pocit, že som sa konečne pri nejakom filme skutočne bála a bola napnutá ako guma v trenkách, si to zaslúži plnú paľbu. Posledných cca. 20 min. som takmer nedýchala a sedela som s pusou otvorenou dokorán. Možno sa neskôr zmôžem na poriadný komentár, no zatiaľ takto...som nadšená.

Vlak do Pusanu (2016)

Zistila som, že čím dlhšie nejaký film odkladám, tým viac sa mi potom pozdáva. Train to Busan je jedným z tých lepších zombie horrorov, ktoré boli v posledných rokoch natočené. Akcia strieda akciu, takže neni sa ani kedy nudiť, veľa (super rýchlych) zombíkov a čo ja oceňujem, tak niekde hlboko vo mne to našlo ešte nejaké zakorenené zbytky emócií, ktoré sa predrali na povrch.

Warcraft: První střet (2016)

Ako človek, ktorý nemal najmenšiu šajnu o čom je hra a úprimne mi to bolo jedno, som k Warcraftu pristupovala najskôr skepticky. Musím však vyzdvihnúť naozaj krásny vizuál, masky a pod. Miestami ma až zamrzelo, že nepoznám hru do hĺbky. To mi však nebránilo užiť si slušnú dávku fantasy.

31 (2016)

Najlepší Zombák! Dámy a páni, tuším som sa práve zamilovala. Tak úžasný charakter ako Doom-Head som jo sakra dlho nevidela. Taký sa vyskytne fakt raz za čas. Chcelo by to s ním ešte spin-off a budem slintať od rozkoše. Konečne mám favorita spomedzi záporákov. Teraz vážne, tak dobrý úvodný monológ som naposledy videla vo filme 25th Hour s Edom Nortonom a to už bolo naozaj veľmi dávno.

Black Mass: Špinavá hra (2015)

Skvelá old school gangsterka. Myslela som si, že film pôjde viac do hĺbky, že budeme mať možnosť vidieť viac vrážd, ale nakoniec som rada, že to zostalo len v rovine drámy. 2 dni po pozretí ten film neviem dostať z hlavy, Johnnymu dramatické role veľmi pristanú, hudba bola tiež veľmi dobre zvolená...jedinú výtku by som mala k tomu, že Johnny mal na sebe viac make-upu ako ja. :D Inak čistých 5*.

Francesca (2015)

Veľmi príjemné giallo. Onetti má očividne cit pre tento subžáner. Kožené rukavice, maskovaný vrah, britva ... to všetko tu je. Podarilo sa mu navodiť aj 70-tkovu atmosféru zo starých giallo filmov.

Chocolate City (2015) odpad!

Moja chyba, že som si predtým, než som si pustila túto ... ehm "sexi" hovadinu, nepozrela tunajšie hodnotenie. Z toľkých uvrešťaných, nadržaných žien ma normálne rozbolela hlava a pri pohľade na vlniacich sa černochov mi zdvíhalo kufor...