Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Horor
  • Animovaný
  • Komedie
  • Drama

Poslední recenze (669)

plakát

Půlnoční mše (2021) (seriál) 

Jako jasně, existují mnohem akčnější a nebo hororvější seriály, než je tenhle, ale žádný jiný z těch seriálů, vám při sledování nedá něco, na co budete vzpomínat ještě několik týdnů po zhlédnutí. Byť je tedy pravda, že u prvních třech dílů, sou momenty kdy sem měl málem bláto na hřišti. On seriál od začátku, pomalu buduje zdařilou a nepříjemmnou atmosféru a s každým dalším dílem, stupňuje napětí, následně to v posledním dílle vše exploduje a je to regulérní očistec. Ale to hlavní co má seriál, to co z něho činí něco vyjímečného, sou ty dialogy a ti herci, kteří hrají postavy které sou uvěřitelné. Pokuď bych si měl z těch všech postav, vybrat dvě které sou fakt jakože silné a nezapomenutlné, tak to bude Erin Greene a Riley Flynn. A budou to právě dvě jejich dvě ikonické debaty, které sou fakt silné, ta první je o smrti a ta druhá, kdy Riley vypráví příběh Erin. Tenhle seriál, má silnou náboženskou stránku, ale neni to o žádné oslavě či vychvalování, je to spíš o ztrátě, o odcizení, o tom že člověk by měl mít víru a měl by mít boha, ale neměl se tomu naplno odevzdávat, protože pokuď to udělá příjde o všechno a pak se to snaží rychle dohnat, ale to už pak moc pozdě. A také je to o tom, jak se naboženství dá velice jednoduše zneužít a udělat se z náboženství a z víry zbraň, kdy jste schopni poštvat lidi navzájem proti sobě, lidi které znáte celý život a nebo rozeštvat rodinu. A otec Paul, pak ve druhé (asi) epizodě říká, že Bibli, Korán, Hebrejskou bibli a podobné svaté knihy a písma, si pak různí králové, císaři, vůdci přizpůsobily k obrazu svému a poštvou jedny nábožensky založené lidi proti druhým, s tím že tohle je jejich přece Svatá válka. Takže né.....žádná oslavování křestaňství či jiného náboženství, seriál v tomhle směru spíše nastavuje zrcadlo. Ale neni to jen o náboženství, tenhle seriál je také o odpuštění, o vyrovnání, o nalezení klidu v duši. Né tenhle seriál neni horor, ale je to sakra dobrý seriál o statečnosti, o lidskosti a odvaze čelit nevyhnutelné smrti. PS: To že vás celým seriálem, provádí hudba Neila Diamonda, je fakt už jen tou třešničkou která dokresluje, tuhle dokonalost.

plakát

Strážci Galaxie: Volume 3 (2023) 

Marvel ve svých filmech a seriálech, prezentoval tři představitele záporáků, dobyvatele, mesiáše a zabijáka. Občas se těch záporáků kombinoval mesiáš se zabijákem, ale až v tomhle filmu máme nový typ záporáka. Je to sadista s mesiášským komplexem a zrovna k The High Evolutionary, sem cítil čistou nenávist a zlobu. Je to záporák, který podle mně dostal docela rychlou smrt, je tedy škoda že umřel jenom jednou. Chukwudi Iwuji ztvárnil The High Evolutionary tak dobře, že sem skoro zapomněl jak sem si ho v Peacemakerovi oblíbil. On je tady ještě Adam Warlock, ale ten neni záporák v klasickém slova smyslu, spíš je to mamánek. A byť příběh, je jedna velká honička, tak se mi líbil vývoj těch postav. Líbilo se mi, jak Mantis dospěla, jak se dokázala postavit sama za sebe a být svým vlastním pánem. Líbilo se mi, jak Drax začínal jako ničitel, ale zde našel svůj pravý důvod existence. Líbilo se mi, jak Star-Lord byl psychicky úplně v prdeli, ale potom instatně šel do sebe a přepnul do beast modu. Líbilo se mi, jak se Nebula dokázala odprostit od nenávisti, kterou chovala ke Gamoře a snažila se ji být dobrou sestrou. Líbilo se mi, jak Gamora získala svobodu a přestože neni tou Gamorou, jako by Peter chtěl, tak oba našli určité řešení své nešťastné situace. Líbilo se mi, že si Rocket našel nové přátelé. Strážci to neměli lehký, museli hodně zakusit a některé zlé věci, v nich zůstanou na dobro, ale jejich cesta byla tou nejlepší, co sem kdy viděl.

plakát

Sisu (2022) 

Když sem poprvé viděl trailer na tenhle film, tak sem si říkal "fajn konečně něco ala Wolfenstein tady je" a když sem Sisu viděl, tak moje zklamání nelze popsat slovy. Ale přesto se o to pokusím, u takového Wicka mi nevadilo že většinu poškození odnesl onen kevlarový oblek, který byl vytvořen jako takové moderní a elegantní brnění. Oni tvůrci v tomhle směru, nijak moc nepřeháněli, když se uváží že podobné obleky se zkouší vyrábět, no co tím, ale chci říct, že mi nevadí nějaké ty příběhové kličky a nebo když hlavní postava/y mají nějaký ten plot armor, důležité je jak se to podá a aby to nebylo moc přitažené za vlasy, pokuď se film snaží brát vážně. Ale hlavní hrdina zde, má prostě aktivovány všechny cheaty co kdy byli vymyšleny. To co zde hlavní hrdina předvádí a čemu je vystaven, neni ani zábavný, ani nijak zajímavý a nedej bože aby to dávalo smysl, nemluvě o tom že náckové zde mají ve svých hlavách vzduchoprázdno, takže hlavnímu hrdinovi dají asi tak osm šancí, aby je mohl v klidu zabíjet a oni se hrozně divili, že je stále na živu. Mám rád béčkový akčňáky, ale i ty musejí mít řád, logiku a musí nějak fungovat a nebo aspoň být zábavný, tenhle film nemá ani jedno z toho. Jo ta příroda je asi fajn, škoda že ve filmu se z ní moc neukáže, ano, ano, gore a násilí je zde pěkné, ale abych se při akčním filmu nudil, to už se mi dlouho nestalo. A když uvážím, kdo režíroval tenhle film, tak vlastně mohu být rád, že to dopadlo ještě takhle dobře. PS : Aksel Hennie zde hraje postavu, která je blbá jako žalud, ale je to aspoň zábavná postava.

Poslední hodnocení (3 617)

Půlnoční mše (2021) (seriál)

26.09.2023

Strážci Galaxie: Volume 3 (2023)

09.09.2023

Sisu (2022)

04.09.2023

Predátor: Kořist (2022)

30.08.2023

Rodina na baterky (2021)

25.08.2023

Avatar: The Way of Water (2022)

17.08.2023

Tango a Cash (1989)

08.08.2023

Justice League Unlimited (2004) (seriál)

05.08.2023

Liga spravedlivých (2001) (seriál)

05.08.2023

Reklama