Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Komedie
  • Drama

plakát

Já jsem Tary (2019) (TV pořad) odpad!

Jak praví, jedno staré přísloví : Když máš málo peněz, tak Tarymu na oči, už nikdy nelez !

plakát

Red Dead Redemption: The Man from Blackwater (2010) odpad!

Toto neni jen zhodnocení tohoto krátkého filmu, toto je zhodnocení obou dvou her, které sem hrál a dohrál. Byli doby, kdy se člověk nemusel stydět, že hraje hry od Rocstaru a byl sem s Rocstarem, při nejedné z jejich kauz či kontroverzí a vždycky sem se Rocstaru zastával a obhajoval. Tyhle dobré dny, sou však v nenávratnu pryč a Rocstar má jinou politiku a jejich hry, sou také jiné. Nicméně zpět k Red Dead Redemptionu, co mi vadilo na jedničce, bylo to, že hlavní hrdina moc rozumu nepobral, jinak si jeho hloupé chování nelze vysvětlit. Příběh byl ve skrze béčkový a neměl v sobě nic, co měli předchozí hry od Rocstaru, ve výsledku to bylo o tom, "Dojeď sem a zabij všechny, pak se vrať a dostaneš prachy" a v podobném duchu se nesli i další mise. A teď ke dvojce, od které sem si sliboval že bude lepší, že bude chytřejší a že bude mít sympatického hrdinu. A ano, dvojka má sympatického hrdinu, který přestože vraždí, loupí, vypaluje města a zdecimuje vše živé ve svém okolí, tak je to slušný člověk a tak si ke konci hry, zaslouží dobrý a hezký konec. Příběh který ze začátku a minimálně celou druhou kapitolu, působí, relativně dobře, tak se změní ve třetí kapitole, kde to přejde do opět béčkové vybíjené. A tak se zase vraždí, všemi možnými způsoby, ale hra to vždycky obhájí tak, že ti proti kterým bojujete sou horší než vy, což je ve výsledku dost laciné. Na tom všem, je zajímavá jedna věc, hra se snaží tvářit, že vám dává ve všem prostor a možnosti, jaké oblečení budete mít, jakou zbraň, jakého koně, atd ale po uložení a načtení, vám hra vše přehází a nebo rovnou sebere, a nebo dostanete vše úplně jiné, takže veškeré budování charakteru letí do koše. Takže když se probijete až nakonec hry, tak se vám do rukou dostane hrdina z jedničky, a tak celý zbytek epilogu, musíte poslouchat jak chce být lepším člověkem, a proto musí vraždit, vraždit a vraždit. A přestože Marston dostane ve dvojce radu, která je překvapivě chytrá, tak se rozhodne onu radu neuposlechnout a raději začne zabíjet další lidi, protože chce být dobrým otcem a manželem. Ke konci, je ještě třeba zmínit technický stav hry, který je prostě otřesný, jeden by čekal že hra která je venku přes dva roky, bude už opravená a všechny chyby budou vyladěné, tak to je omyl ! Rocstar opravil jen to nejnutnější v příběhové části a pak se na to vykašlal, svoji pozornost zaměřil na Red Dead Online, kde všemi možnými způsoby, z lidí tahá reálné peníze. Takže pamatujte, pokud během hry nebudete brečet, nemáte srdce !

Maják (2019)

Až moc spermatu a málo Cthulhu.

Wonder Woman 1984 (2020)

Když se podívám na hodnocení druhé Wonder Woman, tak se kysele ušklíbnu a nebude se ani obtěžovat, abych na něco takového koukal. Ale je to opravdu tak špatné, jak praví hodnocení zde ? Ne neni, ano má to svoje chyby, největší chybou je scénář, který je dost děravý a hodně věcí, sou dost zvláštně vysvětleny a nebo zmatečně prezentovány, ale má to svoje výrazně silné klady. A těmi bych začal a největším kladem, na tomhle filmu, je ústřední čtveřice herců, Gadot, Pine (ve vypůjčeném těle) Wiig a Pascal, v tomhle směru film exceluje. V mnoha filmech, ať už komiksových, či nekomiksových, se málo kdy setkají dvě silné kladné postavy a dvě silné záporné postavy, tenhle film něco takového má a umí v mnoha situacích i náležitě využít. A byť film, nehraje tolik výrazně na tu retro linku, jak to trailery prezentovali, tak to překvapě dobře utíká, akce je stejně dobrá jako v jedničce a herci sou skvělý. A jak už sem napsal, scénář je špatný, protože se změnil scénárista a to je největší kámen úrazu, byť předchozí film, neměl výrazné záporáky, kteří vlastně ani nebyli moc dobří, tak měl dobře napsaný a srozumitelný příběh, tady tomu bohužel tak neni. Tohle mně štvalo už od začátku a film spoléhá na to, že se nikdo nebude dlouhodobě zamýšlet nad příběhem, ale i když sem se ho snažil brát, jen jako nucenou omáčku, tak od poloviny, to fakt nešlo. A tak film skládá před sebe jednu scénu za druhou, a je na tom vidět, že tady něco chybí, tady zase něco přebývá a tohle je zase ve filmu, protože to tam někdo chtěl mít a vyjde z toho velice zvláštní cosi, které je rádo že to má nějaký tvar. Přesto dám filmu tři hvězdičky, proč ? Protože herci sou fakt skvělý, akce je výborná a tu třetí hvězdičku, dávám za onu úvodní Olympiadu, při kterém dětská Dina prokázala že umí taktizovat, přizpůsobit se dané situaci a zachovat si duchapřítomnost když dojde na krizovou situaci, takže to měla vyhrát !!!

plakát

Godless (2017) (TV seriál)

Asi lze těžko najít lepší westernovou jednohubku, než je tohle a je pravdou, že si mně seriál získal hned v prvních minutách, kdy začal postupně představovat různé postavy. A to co seriál umí na jedničku, sou ty příběhy, je tu jeden hlavní který propojí všechny postavy a svede je na jedno místo a pak je tu kupa menších příběhů, které sou postupně vyprávěny, ale hlavní příběh to nijak nenarušuje. Byť sem měl pocit, že jeden díl chybí, jelikož některé příběhy a věci, zůstali nevyřešeny a to je fakt škoda, protože takhle dobré postavy, ty se jen tak nevidí. A to jak na straně těch zlých, tak i těch hodných a však né že by kladné postavy, byli bez viny, každá postava tady má minimálně jednoho kostlivce ve skříni. Jeff Daniels co by hlavní záporák, taky neni vyloženě zlý, nelze mu tak upřít že v mnoha věcech má pravdu. Nicméně na seriálu mně pobavilo, jak se všichni upínají na velké vojáky, ještě větší muže od železnice a na statečné muže zákona, kteří mají zastavit Jeffa Danielse a jeho bandu, je tedy příhodné kdo všechno se tedy sjel do městečka La Belle, aby tam svedl závěrečný boj. Ale až na závěrečnou epizodu, je té akce málo, ale to ani nevadí, protože tenhle seriál má vynikající postavy, vynikající příběhy a perfektně napsané dialogy, takže sem se vůbec nenudil. Jasná pěti hvězda, jen škoda že některé věci zůstali otevřené.

plakát

Bůh žehnej tomuto nádhernému světu (2016) (TV seriál)

Většinou když mají seriály, dvě nebo vícero sérii, tak ke každé napíšu samostatný komentář a však najdou se výjimky, kde to neni třeba. Buď sou to špatné seriály a mně se nechce ke každé sérii psát, jak moc byla špatná a nebo ty seriály, mají menší vývoj postav a příběhu. Tady platí ta druhá varianta, ale to že se charaktery nijak výrazně nevyvíjejí, až na určitý náznak romantické linky s Lalatinou ve druhé sérii, tak to neberu jako mínus. Jako mínus, spíš beru to že seriál neni uzavřený a třetí série, zatím ohlášena nebyla, takže v tomhle směru je to velké mrzení, že se musí čekat na něco, co možná ani nikdy nepřijde. A přitom tenhle je naprosto vynikající seriál, který jde proti zavedeným pravidlům, tím vším čím trpí podobné seriály, dokonalý hrdina, dokonalá hlavní ženská postava, klišoidní záporáci vystřižený jak z učebnice, atd tak nic takového tady neni, hlavní hrdinové sou pravým opakem, těch dokonalých a bezchybných postav. Každý díl, mně něčím překvapil a dokázal být originální, nápaditý a kreativní v tolika věcech až sem si říkal, že tvůrcům musí v druhé sérii dojít dech a bude to repetitivní. Ooo jak sem se pletl, tvůrci naopak šlápli na plyn a přidali víc všeho, prohloubili charaktery hlavních postav a nebáli se být originální. Takže abych to shrnul, hlavní postavy a i ty vedlejší sou originální, stejně originální sou i jejich dobrodružství, problémy, nešváry a další věci, které musí většinou za běhu řešit, úžasný op a en, míra ecchi a narážek na to jak moc je Kazuma na lolitky, je v přijatelné normě. A byť ze začátku, sem si úplně nemohl zvyknout na to, jak moc je Lalatina perverzní, tak od druhé série se mi to začínalo i líbit, ohhh zlobivá Lalatina moc zlobivá. Už od druhého dílu, mi bylo jasné že tomu dám pět hvězdiček, tak snad bude třetí série.

plakát

Imawa no Kuni no Alice (2020) (TV seriál)

Tohle propadnutí králičí norou, trpí přesně tím, co každé druhé anime, které pracuje s podobným scénářem. A jelikož se v tomhle směru, považuji za docela ostříleného harcovníka, tak byť mně seriál i relativně bavil, tak až na jednu věc, mně něčím výrazným nepřekvapil a k té věci, se později dostanu. Teď je čas podusit hlavního hrdinu, který je přesně jako ty stovky jemu podobných, které sem měl možnost vidět. Víc klišoídní už být nemohl, je to génius, který však místo toho aby někde uplatnil svoji inteligenci, tak hraje hry a fláká se svými dvěma kámoši. Existuje velice malé množství seriálů, které pracují s podobným tématem a mají hrdinu, který je akceptovatelný a tenhle to rozhodně neni. Vývoj hlavní hrdiny, je minimální a až do konce, mně něčím nepřekvapil, ale o to víc mně bavili vedlejší postavy, které sice dostali méně prostoru o to víc, mi byli sympatičtější. Polovina z nich sice zemřela, ale o to víc sem si jejich linku, dokázal užít a taky sem si dokázal užít ony hry, které byli originální, napínavý a když sem dokázal, přijít na řešení dřív, než postavy, tak mi to lehce polechtalo ego. Zajímavý faktem také je to, kdo všechno propadl, onou králičí norou, sou to lidé na pokraji společnosti a to z různých důvodů, takovýhle lidé v normálním světě nikomu chybět nebudou a proto byli vybráni do téhle hry, ale to jenom můj osobní postřeh. Nicméně, jak sem ze začátku napsal, jednu věc, bych považoval za příjemný plot twist a ten se odehrál v osmé epizodě a jedná se o to, že sem od základu přehodnotil názor, k jedné z postav, je škoda že seriál takovéhle věci nenabízel častěji. Ale abych to shrnul, tyhle seriály, ať už animované a nebo hrané, mají dva podstatné problémy. Ten první je, že přesouvají hlavního hrdinu a další lidi, do nějaké alternativní reality a nebo jiného fantasy světa, který je jako jejich oblíbená videohra, je velice těžké to brát vážně, když se v tom světě získáváte nové úrovně za zabíjení monster a plnění úkolů. I když v tom světě platí pravidla typu "zemřeš tady, tak zemřeš i v reálu" tak mně osobně tohle vždycky dělalo problémy, to brát vážně a existuje jenom pár seriálů, které vybočují z tohohle šedivého průměru. Druhá a snad ještě víc podstatnější věc, kterou už sem zmínil, je hlavní hrdina, který v reálném životě je nula a teprve v tom alternativním/video herním světě pozná sám sebe, přátelé, holku atd, s takovým hrdinou je velice těžké se ztotožnit a uvěřit mu v průběhu, onu proměnu na největšího alfa samce, který místo párátka používá meč. A jestli tohle bude číst někdo od Netflixu, zkuste z adaptovat Ousama Game aka King's Game, koncept je podobný tomuhle, ale je to mnohem víc napínavější, hororovější, uvěřitelnější a příběh si umí udržet určitá tajemství až do velkolepého finále. Myslím si, že King's Game, je pro Netflix jako stvořený, tak snad jednou to jednou vyjde.

plakát

Nejlepší zabiják (2016) odpad!

Jestli by rok 2020 měl mít nějakou filmovou podobu, tak by to byl tenhle film. Už od začátku nedává smysl, děj nemá nedává smysl, všechny zúčastněné to nebaví a ve chvíli kdy se snaží být noblesní a na úrovni, tak je všem jasné, že je to laciná kvalita. Na Míšovi filmy, sem se vždycky díval s jistým nadhledem a bral to s humorem, ale po tomhle filmu a tomhle roce, je více než jasné, že s tím musím skončit. Jednak už to dávno ztratilo účel, tyhle filmy sledovat a za druhé, bylo to fakt otřesné a místy to bylo i těžké sledovat. A tak snad jen říct, že rok 2021 bude snad lepší a i nová výzva ke konci roku, bude lepší a bude mít i nějakou tu úroveň a smysl, než tyhle filmy.

plakát

Šin madžinden Battle Royal High School (1987)

Tohle bylo divný, plakát silně inspirovaný Hokuto no ken, by ještě nevadil a to že, tady neni žádný Battle Royal, bych ještě bral, ale takhle komplikovaný příběh, který je ve výsledku jednoduchý, to už ne. Hlavního hrdinu posedne jeho démonické já, do toho všeho se zaplete lovec démonů a vesmírný policajta, který má na sobě menší verzi obleku, který silně připomíná Kidō senshi Gundam, bych už ani neřešil. Samozřejmě tady nesmí chybět romantická linka a to né jenom jedna, ale rovnou dvě, takže příběhově je to zamotaný guláš. Nicméně na monstrech se tvůrci zase vyřádili a ani gore nechybí a sem tam nějaká ta nahota, ale to asi tak vše, čím tenhle film zaujme. Ale jednu pozitivní věc, tahle záležitost přinesla a to velice originální masku, kterou hrdina do poloviny příběhu nosí a nositel té masky, se jednou bude jmenovat Král a zúčastní se skutečného turnaje.......ale to už je, zase na jindy.

Strašáci (1988)

Skoro to bylo na pět hvězdiček a o to větší škoda, že to nevyšlo. Nevyšlo to hlavně z důvodů, že byť herci mi byli sympatický, tak o postavách sem se skoro nic nedozvěděl. A to je škoda, protože ve filmu sou náznaky toho, že postavy asi původně měli nějakou hloubku, ale pak se asi škrtalo a přetáčelo, což má za následek, další plochý postavy. Na druhou stranu, délka filmu je krátká a furt se něco děje a postavy si i relativně brzo uvědomí, že proti nim nestojí žádný lidský protivník, ale něco mnohem horšího, tak se na to kouká samo. A že je opravdu na co koukat, farma a kukuřičné pole, má tísnivou atmosféru a strašáci sou opravdu děsivý. Sakra být to delší o dvacet minut, dát postavám hloubku a ještě více umocnit napětí na farmě, tak bych byl spokojenější, takhle aspoň silnější čtyři hvězdičky.