Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Komedie
  • Drama

plakát

Šerif a mimozemšťan 2 (1980)

Na dvojce je vidět že byla natočena dost na rychlo, takže o nějaký velký a nebo dramatický příběh se nejedná. Ale Bud to tady hraje víc na Buda, takže zde víc vynikne jeho herecký talent, ať už v podobě různých grimas a nebo v různých vtipných situacích. Hlavně scéna v baru a ve vězení, sou vyloženě k popukání. Jinak je ve filmu vše, co od takové komedie očekáváte, Bud se pere s Village People, to aby pak s nimi dal týmovku proti agresivním imigrantům ze Souhvězdí Pegasuse, kterým velí záporák jak vystřižený z hororu. Lepší než jednička.

plakát

Šerif a mimozemšťan (1979)

No úplně to špatný neni, ale je to takový víc pro mladší obecenstvo, než pro ty co čekali něco ala Bud louskající hlavy všem, kteří se o to koledují.  A je tedy pravda, že se ten malý klučina, měl zůčastnit konkurzu na film "Přichází Satan" a jediný důvod proč se tak nestalo, je ten že na tu roli byl ještě moc malý. Ale dvě velký bitky sou slušný a sem tam nějaký ten humor, který funguje. Je to takový ten lepší průměr.

plakát

Dva machři mezi nebem a peklem (1972)

Skvělá vyváženost humoru ten dělá hlavně Bud a vážnosti tu dělá taky Bud, ale Terenc mu zdárně sekunduje. A byť zde akce moc neni, tak když na ni dojde, tak je natočena a pojata syrově a násilně, oni i ti záporáci nejsou žádný blbouni se kterýma je sranda. Ale co mně na tomhle filmu nejvíc zaujalo, je to tragické pojetí, který diváka prostě zníčí ať chce nebo ne.

Mé jméno je Nikdo (1973)

Přestřelky nic moc a humor taky neni žádné terno, ale co mně hodně bavilo byla ta myšlenka, kdy si každý pistolník získává jméno, tím, že zabije současnou legendu. Terence Hill až moc hraje sám sebe, ale Henry Fonda to zachraňuje. Ennio Morricone se svým božským soundtrackem, vytváří epickou atmosféru a podle potřeby to umí buď odlehčit a nebo zvážnět. Kdyby se to celé pojalo jako seriozní záležitost, tak by to bylo o dost lepší, takhle je to takové někdy mezi a to je škoda.

Jeho dům (2020)

Když tady pročítám, zdejší "recenze" od "odborníků" tak si říkám, oni ten film buď neviděli a nebo nepochopili, bo myšlení je pro ovce a vlci nemyslí. A však já jakožto ovce, mohu říct že se mi to líbilo, byť si myslím že z toho nemuseli, nutně dělat horor. On totiž film v tomhle směru, výborně funguje jako psychologický thriller, ale i tak hororové scény, sou pěkně strašidelný a masky taky. A ona symbolika, kterou film má, je podle mně naprosto vynikající a vypovídající, o lidech jako takových.

Spookies (1986)

Tak tohle jsme si schovával, na konec roku ? Ohh to sem tedy dal, já leccos hororům prominu, protože je mám rád, ale po tomhle mám asi otřes mozku. Ale přitom hudba lahodí mým uším, masky a kostýmy zase mým očím a majitel domu s Německým přízvukem, do jisté míry působí zlověstně. Ale příběh pro jistotu neexistuje, dialogy sou monotání a velkou většinu herců, to ani nebavilo. A když už je řeč o hercích, tedy v tomhle případě spíše o nehercích, tak ta ústřední parta to hraje tedy hrozně. V jednu chvíli, stojí a normálně se baví a pak se tam začnou hadát a prát, a dle výrazu jedno z nich, moc se mu do toho nechtělo. A úplně nejlepší bylo, když jeden z nich dostal nápad, že se skupina rozdělí a budou ve dvojicích, dělat šmejděníčko, šmejděníčko.......to je naprosto geniální. No co si budeme povídat je to hrůza a děs, dvě hvězdičky za hudbu a masky, ale od tohohle raději ruce pryč.

Kate (2021)

Tenhle film je poslední z party "Holky a jejich dny" a musím tedy říct, že tenhle film sem si schválně nechával, jako poslední, protože sem si od něho sliboval, že to bude velký a krvavý. A krvavý to tedy je, ale to je asi tak vše a hádáte správně že tomu chybí, příběh, nějaký spojení s postavami a akce. Jako akce tady je a bitka v restauraci je špica a neotřelá bitka s hošanem, taky má svoje kouzlo, ale zbytek akce je střílení a né zrovna moc dobrý, originální a nebo napínavý, prostě takové tuctové. A byť nějaký ten zvrat ve filmu je, tak to nemělo takový ten efekt, jaký to mělo mít. K postavám, sem nějak nepřilnul a bylo mi tedy jedno, kdo dřív umře a to je škoda, protože herci to sou dobrý, ale asi to bude tím, že scénář psal někdo kdo má za sebou jenom jeden zázrak. Největší radost, mi asi tak udělalo vidět BAND-MAID ve filmu, jejich hudba je jako balzám na duši.

Výbušnej koktejl (2021)

Tak třetí ze čtveřice a popravdě, zatím se mi tenhle film líbil nejvíc, asi to budetím že je to takové mezi, trochu komedie, dost akce, nějaké to drama a nějaké to poselství o vykoupení. Co mně ale nejvíc na filmu zamrzelo, že Ralph Ineson zde nedostal tolik prostoru, kolik by si zasloužil. protože i v tom málu, předvedl opravdu špičkový výkon. Ale vše ostatní šlape, jako Švýcarské hodinky, výběr písniček, originální akce, lokace a atmosféra. Akci zde musím hodně vychválit, protože takhle nápaditou akci, už sem dlouho neviděl, ta kamera, to kde se ta akce odehrává a jak je choreograficky zvládnuta je opravdu špica. Akce v nemocnici, je jedna z nejvíc kreativních a vtipných, za to řežba v knihovně, je zase napínavá a brutální. Co se týče příběhu, v tomhle směru to sice neni nic světového, ale u těhle filmů, nejde ani tak o příběh, ale o ty postavy a o to jak se poperou se situací, ve které se ocitli. A některých postav mi bylo líto a to i v řadách záporáků, protože pitomci.......pitomci byli naprosto užasní, takže díky nim, tenhle film má ode mně pětihvězdu.

Pomsta (2021)

Dát ke konci roku, akční filmy kde hlavním hrdinou je žena, nebyl úplně špatný nápad. Tenhle film mně hrozně bavil, herci sou skvělý. hlavně Maggie Q si to tady těžce dává. Co mně však nejvíce zamrzelo, je to, že film má určitý potenciál být lepší a to hlavně po příběhové stránce, v polovině se rozjedou určité intriky, které vyzní do prázdna a to je fakt škoda. Akce je parádní, je jí dostatečně, je rychlá a taky dost brutální, v tomhle směru Batman předvedl úplně odzbrojující výkon. Co si mi na filmu také hodně líbilo, že nejen akce, ale právě i ten příběh a postavy, sou pojaty realisticky a celé je to zpracováno syrově a nekompromisně, v tomhle směru furt vzpomínám jak mně Campbell odrovnal filmem "Na hraně temnoty" a i z tohohle filmu citím, tu špinavost a krutost, takže opravdu skvělá práce. Kdyby se poladil ten příběh, tak by tomu nebylo co vytknout.

Jolt (2021)

První ze čtyř filmů, které letos vyšli a mají jedno společného, hlavním hrdinou je žena. Logicky ty filmy sou odsouzené ke špatnému hodnocení, už od začátku. Ale je tomu opravdu tomu tak ? Sou to tak špatné filmy, že by měli skončit v propadlišti dějin a nikdy by se neměli vytáhnout na světlo ? Ne, nebo aspoň tenhle film ne, je tedy pravda, že z těch filmů, mi tenhle přišel už od pohledu takovej slabší. A on tedy v některých směrech je slabší, hlavně tomu tedy nesluší žánr akční, jednak akce zde moc neni a je taková rychle, rychle honem, honem, takže ani neni nijak moc dlouhá, špatná vyloženě neni, ale přijde mi že kdyby tady tu akci nedělali, tak by prostě udělali líp. Pak sou to záporáci, sou takový nic moc, nejsou moc dobře vykresleni a jejich motivace, je jako kdyby vypadla z nějaké Bondovky. Ale tady bych kritiku už zastavil, protože na film se vlastně dobře kouká, nenudí a uteče rychle a je to hlavně tím, že Kate Beckinsale prostě po celou dobu filmu něco vyvádí, takže o zábavu v tomhle směru je postaráno. A taky je u toho vtipná a v tomhle směru, mně film dost překvapil, že tenhle film funguje jako komedie na jedničku a je tedy škoda, že se do toho plete akční stránka, která je prostě zbytečná. Koho bylo ve filmu trestuhodně málo, je Stanley Tucci, chemie mezi ním a Kate je skvělá. Je škoda že nemohu dát víc hvězdiček, ale podle mně by film fungoval lépe jako krimi-komedie, ale i tak si nemohu výrazně stěžovat.