• Hudební

Jiří Kout (2012) (TV film)

V titulcích filmu uvedeno: režie Vladimír Darjanin.

Kolo v Pekingu (2001)

V titulcích filmu uvedeno: rok výroby 2000.

Ingres (2006) (TV film)

Nápad jít na Ingresa-výtvarníka přes Ingresa-hudebníka a hudbymilovníka se ukázal být šťastný. Zprzněná výslovnost jeho příjmení (stejně jako Cherubiniho) v českém komentáři, která nás jako leitmotiv provází celým filmem, není naštěstí předmětem jeho hodnocení, ale i tak si nemůžu odpustit údiv nad polovzdělaností (ne ve smyslu neznalosti jazyka, ale v neschopnosti umět si někde najít pravidla jeho výslovnosti), šlendriánstvím ("... no a co má být, my máme diváky ČT2 na háku..."), ignoranstvím ("... že to ti Francouzi v původním znění vyslovují „Engr“?, no a co má být, nám se líbí „Ángr“..."), hluchotou... či co je hlavním důvodem (pod)úrovně práce diletantů v České televizi, která má přitom zákonem výslovně danou povinnost přispívat ke vzdělanosti. Ještě že se dá vzdělávat i jinde a jinak... -------- V titulcích filmu uvedeno: originální název Le violon d’Ingres; režie Cécile Favier; rok výroby 2005.

Kristus v Riu (2005) (TV film)

V titulcích filmu uvedeno: český i originální název Rio de Janeiro: Cristo Redemptor.

Josef Berg a jeho snění (2011) (TV film)

V titulcích filmu uvedeno: název Josef Berg a jeho Snění; režie (pouze) Jakub Kořínek; rok výroby 2012.

Divnovlásky (2008) (TV film)

Hlavní hrdinka Xénie se vrátí z pohřbu svého otce, sedí doma a pláče. Ne však proto, že jí umřel otec, ale proto, že o ni - jak se domnívá - žádný chlap nejeví zájem. Zvláštní. Tedy, nebylo by to zvláštní, bylo by to naopak velice hezké vystižení jejího charakteru, kdyby... kdyby se v celých předešlých ¾ filmu chovala aspoň v náznaku jako sebestředná egoistka. Což se ale nestalo... Podobných scenáristických nelogičností a nedůsledností by se našla spousta... Zajímavost: V závěrečných titulcích se mezi herci objevuje jakýsi „kocour Ferdinand“, kterého jsem ve filmu musel nejspíš přehlédnout, zatímco docela exponovaná bezejmenná koza zmíněna není - nebo že bych si už pletl domácí zvířata? -------- V titulcích filmu uvedeno: rok výroby 2009.

Letná XL (2011) (TV film)

V titulcích filmu uvedeno: rok výroby 2009.