Dalkomhan insaeng (2005)

Korejsky film ma svoji hvezdu a tou je charismaticky Byung-hun Lee. Ma styl, tak jak to mame radi, ale to nestaci. Pak je tu originalni vizualni stranka, mnohdy dlouhe staticke zabery, sceny bez dialogu, tolik typicke pro asijskou kinematografii. No a k tomu pak scenar, ktery nas v prvni pulce seznami s hlavnimi hrdiny aby se v druhe pulce mohla rozjet nemilosrdna pomsta. Takhle ma vypadat akcni film, na ktery nezapomenete!

Million Dollar Baby (2004)

Co vam budu povidat, jakmile je ve filmu vypravec, hned je to vetsinou hvezda navic. Pozvolne tempo vas pomalu dostane do deje, nikam se nespecha a tak mate moznost nechat se unaset skvelymi hereckymi vykony, hlavne u H. Swank. Jeji premena z oplacane servirky, ktera prisla odnekud "somewhere between nowhere and goodbye" je neuveritelna a pravem ocenena Oscarem. Silny filmovy zazitek zarucen.

Nikdo nesmí chybět (1999)

Tak tohle je tezke hodnotit...vykresleni situace v Cine jak ji az zas tolik nezname je vyborne, herci neherci delaji co muzou, ale ten scenar si nejspis melo precist vice hlav najednou. Doufejme ze po uvedeni tohoto filmu v Cine maji deti ve skolach vice krid nez by museli cihel odnosit...65%

Ed Wood (1994)

Bravo, bravo, magnifique! Tenhle film jede od zacatku do konce v tempu J. Deppa, jehoz touha natacet filmy zavani az posedlosti, ktera je vlastni jen opravdovym dricum! Martin Landau prekracuje hranice herectvi, jeho mimika je uzasna. Puvodni filmy jsem nevidel, casem se k tomu urcite dostanu, ale tenhle film je pro me vice nez nejaka biografie spice navod jak dosahnout vlastniho snu a jit za nim i pres mrtvoly. Pro me nejlepsi film T. Burtona. Filmed in HOLLYWOOD, U.S.A.

Dokonalý trik (2006)

"Are you watching closely?" Jestli ne, tak se v tom vsem mozna ztratite. Kazda scena je nejak dulezita, ke konci uz je jich zbytecne moc. Ale jak je v tomto jinak vynikajicim filmu receno - treba ani nechcete vedet jak to vlastne je!

Potomci lidí (2006)

"World went to shit!". Clive Owen je hrdina nas vsech (ty jeho chodidla dostaly zabrat), ostatni na place maji take dost prostoru aby nezustali ve stinu. Po technicke strance precizni od zacatku do konce, paradoxem je trochu ta nominace na Oskara za strih (scena prepadeni auta trvala bez par (presne dvou) sekund 4 minuty a bez nadsazky muzu rici, ze si ji budu dlouho pamatovat. Trocha te cukrove vaty na konci vubec nevadi - well done Alfonso!

Mrtvý muž (1995)

Takovy western se jen tak nevidi. Kdo rozumi postave topice na zacatku ve vlaku at mi laskave napise vzkaz - diky :)

Světáci (1969)

Tak na tomhle skvostu ceske kinematografie sem vyrostl, vikendova poobedova zalezitost s moji maminkou. Idealni pro ty, co nevedi, jak se chovat ve spolecnosti.

Amélie z Montmartru (2001)

Tenhle pán prostě umí! V kině sem sledoval ostatní diváky a buď nevycházeli z údivu nebo měli na tvaři takový připitomělý úsměv. Audrey Tautou je pro mě esence ženství :o)