Princezna a bojovník (2000)

Tykwer opet nezklamal, pro me jeho ctvrty kus (Lola, Parfem, Nebe + povidka v Paris, je t'aime) a rekl bych, ze jeho filmy me pokazde nadchnou, hlavne tedy po vizualni strance, jako fotograf nadsenec je to pro mne jako listovat casopisem National Geographic, tady vsak navic sekunduje skvela hudba. 5 10 minut pryc a premyslel bych nad vyssim hodnocenim.

Roming (2007)

"Dobre" s odrenyma usima...samo sem se zasmal, s prichodem Bolka na scenu zacala ta spravna road movie, ale taky hodne rychle skoncila, dialogy se zacaly opakovat a od pulky do konce uz se nic extra nedelo. Potencial tam byl, dejova linie s hledanim kanarka byla bud zbytecna nebo nedotazena, rozhodne vsak mysteriozni ze strany V. Javorskeho, podle meho nazoru prehral vsechny ostatni.

Švestka (2001) (divadelní záznam)

Tahle hra ma urcite krev a mliko!

Aeon Flux (2005)

Nechal sem se zlakat krasnou Charlize "Candy" Theron - hodne silna hvezdicka je za tu sexi nocni kosilku :))

Urideului haenbokhan sigan (2006)

Jak zacit - budu uprimny jako postavy ve filmu, ono to sice nekdy boli, ale usetri se tim spoustu casu a je v tom hned jasno. Nebudu psat co tu napsali ostatni...prectete si komentare od May, tombac, molotov...hned si udelate obrazek. Herci maji dostatecny prostor aby predvedli sve umeni diky dlouhym zaberum, kterym sekunduje uzasna hudba, k tomu scenar jakoby ho napsal sam zivot..."Ryba promenena v lidskou bytost je kouzlo, ne zazrak. Zazrak je stat se jinou osobou". Nebo "Lidi dostanou, co sami davaji, ne?". Skoro kazdym zminene emoce z filmu jen cakaji a kdo si z toho nic neodnesl, at se nad sebou zamysli. Kandidat na film letosniho roku!

Nauka o snech (2006)

Skvela zabava, originalni, vyborne zahrane (hlavne Bernal), snove, misty francouzsky Svankmajer, obcas docela velka bramboracka, hlavne ve Stephanove hlave. Potesil me pohadkovy konec - proste se mi to chtelo libit :-))

Neundaeeui yoohok (2004)

Doslova hezoucky film, ktery pravdepodobne sklidil velky uspech u korejskych teenageru. Oba hlavni hrdinove jakoby zrovna vypadli z modni prehlidky, ale nastesti maji jasno v tom co chteji a tak nemuzou prekvapit zpomalene zabery bezicich "hrdlicek" destem, pak tu mame korejsky love song, pri ktere se cukrovou vatou vubec nesetri. Pro ty z nas, co uz sme asijskou produkci vycepovani, nic prekvapujiciho, tezkou rict jestli tam nakonec nebyla zbytecna vsechna ta akce...pres vsechny ty slzicky to se mnou zas tak moc nehnulo...davam 3,5.

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

Ve svem zanru velmi povedene, velmi akcni, velmi vtipne (jeste ze je anglicky humor takovy jaky je), idealni nahanec lidi do kina a pritom takova blbost :))

Juhong geulshi (2004)

Dalsi korejska perla, ktera je o to vic mysteriozni, kdyz se pak clovek dozvi, ze ta krasna mlada (24 let) herecka Eun-ju Lee kratce po dotoceni filmu a po dokonceni univerzity spachala ve svem apartma sebevrazdu, pravdepodobne na zaklade mentalni choroby a rodinych problemu. Vyjadreni rodiny: trpela nespavosti kvuli erotickym scenam v tomto filmu, i kdyz podobne sceny se objevily hned v jejim druhem filmu...v dopise na rozloucenou: "mom, i am sorry and i love you." Mysteriozni ale hlavne smutne! 85/100

Nepříjemná pravda (2006)

Stromy uz sem sazel pred shlednutim filmu, ale ted je sazim s lepsim pocitem...zkuste to taky, nakonec skoncite jako aktivisti :))