(fjw)

(fjw)

Věčný student

3 body

• 15.2.2007  17:57

Asi nejlepší bondovka, kterou jsem kdy viděl. Ikdyž jsem si oblíbil filmy s Brosmanem, tak to tohle je rozhodnně lepší a víc věrohodnější. Craig válí a Eva Green je také dobrá. No prostě paráda.

• 10.2.2007  13:44

Docela ještě stárá dobrá česká pohádka. Vtipně roztomilý Hanzlík ("Zas ta baba!") Výborná Bohdolová ("Mě snad trefí šlak"), hudba je také na úrovni. Pohádky se mi lbí o to víc, když je vidím o Vánocích a tady platí dvojnásob:)

• 9.2.2007  11:41

Tento film jsem viděl dvakrát. Jednou když jsem byl malý a moc si z něho nepamatoval a teď o Vánocích. Samozřejmě typický Tim Burton - křiklavé barvy, tajemný gotický hrad na kopci nad městečkem atd. Johny Depp je fámozní, hlavně jeho dojemně uhrančivý pohled. Naprosto bez jediné výtky a možnost dát plných pět hvězdiček, je hudební doprovod Dannyho Elfmana, který je velmi nádherný (sbory, orchestrace...) Finále, ač se rozbrečím skoro u každého dojemného filmu, mi zas nepřišlo srdcerevné, ale jako celek, to je silný nadprůměr.

• 31.1.2007  14:59

Téměř komorní příběh má tento trochu "jiný" film Tima Burtona. Nebýt jeho originálního talentu, nudil bych se docela. Navíc je zde další povededný soundtrack Dannyho Elfmana.

• 31.1.2007  14:54

Typický Tim Burton, který natočil zábavný film, který paroduje. Tak nevím, proč ho něktěří tok sráží svým hodnocením. Nejlepší je zde podle mě Jack Nicholson, který svou roli opět zvládl na výbornou (jako vždy:) No a marťani jsou zde opravdu kuriozní:) Nesmím zapomenout na vynikající hudební doprovod Dannyho Elfmana.

• 25.1.2007  10:13
    Moucha (1986)

Velmi komorní příběh vědce, který se díky svým pokusům mění na něco, co nebude zrovna moc hezkého. Herecký výkon Jeffa Goldbluma je excelentní. Naprosto mě zamrazí, když z něho odpadne to lidské maso včetně s hlavou a vyhrabe se z něj ta obří moucha. A přesto je to ještě on, uvnitř má svůj mozek, tak dokáže ještě myslet... brrr. Opravdu výborný film co se týče efektů své doby a docela i psychologie.

• 25.1.2007  10:08
    Maverick (1994)

Příjemný, oddychový film. Šarmantní Mel Gibson, neskutečně krásná Jodie Foster a elegatní James Garner. Některé scény jsou na úroveň geniální - např. odstřel indiána, nebo finálová scéna v koupelně:)

• 16.1.2007  14:50

Jsem moc rád, že Spielberg natočil tento film. Zde opravdu dokázal všem, že na to má. U mě to teda dokázal již u čelistí:) Na tento snímek se nedá dívat jen tak "z vlaku". Člověk na to potřebuje klid. Po třech hodinách se ve Vás ty emoce budou vařit a další hodiny se zas uklidní. Precizně odvedená práce. Liam Neeson, Ben Kingsley a Ralph Fiennes nám servírují herecký koncert, John Williams zas hudební koncert:) (soundtrack je opravdu překrásný) Nádherný snímek, v němž slovo "nádherný" hledejte úplně někde jinde.

• 16.1.2007  14:42

Docela hodně, trochu negativně se to vzdálilo od svých starších předchůdců. Ale jsem již napsal komentář u seriálu "Hercule Poirot", mě bohatě vždy stačí, když je v záběru Suchet. Je to ten nejlepší Poirot:) Tady byl sice bez svých obvyklých pomocníků, jako inspektor Japp a mírně natvrdlý Hastings, ale opět případ vyřešil bravůrně - ještě jsem tento román nečetl, ale už jsem si ho z knihovny vypůjčil:) A také mě docela zamrazila přeměna té přisluhovačky.

• 16.1.2007  14:34
    Krok za krokem (TV seriál) (1991)

Parádní seriál. Neexistuje v něm díl, jemuž bych jsem se nezasmál:) Herci jsou dobře vybraní. Njevíc se mí líbila dvojice "Džejtý a Rich" a samozřejmě Coudy, čéče:D A taky Dana, ta někdy opravdu perlila:)

• 1.1.2007  20:07
    Hercule Poirot (TV seriál) (1989)

Vždy, když čtu nějakou detektivku s Poirotem, tak si vždy vybavuji Davida Sucheta. To je Prostě Poirot. Některé díly seriálu jsou velmi dobré, některé i docela nudí. Ale mě vždy bohatě stačí, když je v záběru Suchet:) A také povedlo obsazení dalších postav jako kapitán Hastings, inspektro Japp nebo slečna Lemonová:)

• 1.1.2007  19:58

Docela pěkná, místy netradiční, pohádka. Pavel Kříž je fajn. Atmosféra je také slušná a co s týče hudby, taky:)

• 25.12.2006  15:03

Uchvatné! Nemohl jsem od toho odtrhnout oči, když jsem to poprvé sledoval. Nejlepší na to jsou písničky od Dannyho Elfmana, které jsem prostě nádherné a skvělé ladí do příběhu. Burton je možná blázen, ale v sobě má určitě něco geniálního:)

• 23.12.2006  19:35

Ano, ano... film, který sice do světa díru neudělal a zapomene se na něj, jako na spoustu jiných filmů, tak ho mám přesto rád. Kvůli krásnému ztvárnění, hudbě, jejíž autor je skladatel John Ottman (původní motivy od Johna Williamse) a Kevinu Spaceymu, který tu hraje opravdu na výbornou.

• 23.12.2006  19:18

To je klasika. Sledovat tuhle dvojici v podání Mela Gibsona a Danny Glovera v akci je k popukání, hlavně když se jim vydaří nějaká scénka:) a to nejde přímo o komedii, jde o akční filmeček s výbornými nápady.

• 22.12.2006  16:52

Příjemná podívaná, jasný rukopis pana Menzela. ("Sežral čtyři salámy, já ho zabiju")

• 22.12.2006  16:47

Jo jo, pan Svěrák a pak Smoljak - zárukou této dvojice je prvotřídní humor. Abrhám coby chudý knihkupec Vrána ("Já jsem se vyučil knihkupcem, pak jsem nastoupil jako knihkupec a pořád jsem knihkupec") dostane nápad jak si obstarat peníze poté, když si ho jeden opilec splete s vrchním ("tak vrchní mají dneska sjezd, to je ale krásné povolání"). A aby své ženě toto utajil, tak předstírá, že po večerech hraje v barech na housle ("Stalo se něco? Ale nic... jsem zavadil smyčcem o ten.. o gauč") Ale probélmy s dvojím životem se jen začnou hrnout. Jeden z nich je jeho vtíravý soused Pařízek ("Já nevím, já to dávám do čistírny. Skutečně? Dává to do čistírny" - "Podívejte paní Vránová to totiž vůbec není Váš muž! Já vím je to králík") Nakonec to skončí tak, že Vrána bude opět sedět spolu se svým bývalým spolužákem Rudym:¨)

• 22.12.2006  16:31

Pardání filmeček a výborné hlášky - ty tady nemají vůbec chybu:) "Co je voléé? Co?", "To jsi Slovanské národnosti nebo co?", "Vydrž Prťka Vydrž", a další:) Ke spokojenosti dopomáhá také příjmená hudba.

• 16.12.2006  19:40
    Sedm (1995)

Spolu s Mlčením jehňátek jsou tyto dvafilmy nejlepší v tomto daném žánru. Depresivní, místy mysteriózní (jako by ty spáchané vraždy nebyly z tohoto světa), výborné herecké výkony Pitta, Freemana a Spaceyho. No prostě dokonalý filmeček, nemužu nic vytknout. A finále filmu? Naprosto nervy-drásající scéna s příjezdem bílé dodávky a s jedním malým balíkem, na tohle budu vzpomínat ještě hodně dlouho.

• 13.12.2006  20:31

Nejlepší díl z dosavadní serie (1-4). Hned po prních minutách filmů vás ovane Afonsovej přístup a vůbec to nebudete srovnávat s předchozími díly. Bradavice, pozemky - to vše je oblečeno v novém hábitu a atmosféře. Tohle je opravdu kouzenický svět, kterému věřím. Co se týče hudební stránky, tak skladatel John Williams (který skládal i předtím k filmům HP), tak si také osedlal jiného koně a vytvořil velmi nádherný soundtrack, s porovnáním s těma předchozíma by jste nepoznali nebýt hlavního motivu, že jde o Pottera:)

• 9.12.2006  17:34

Velmi příjemná podívaná. Skvělé vtipné dialogy, pěkné písničky a výborní herci:)

• 8.12.2006  22:58

Naprosto strhující jízda! Když jsem to tenkrát viděl jako malý kluk, byl jsem z toho vyklepanej ještě dva dny, tudíž se stal mým srdečním filmem. Arnold Schwarzenegger sice neumí hrát, ale přesto ho mám moc rád - nikdo by tahle nezahrál Terminátora s takovou prkennou grácií:)) A jeho nepřítel z tekutého kovu je na stejné úrovni - přímo ďábelský. Cameron opět dokázal, že je právem Pan režísér, hudba je přímo nádherná - přímo sladí s filmem a když se ozve hlavní téma, tak mi příjemně naskočí husí kůže a skvěle podbravuje film a finále filmu je velmi dojemné na tento žánr a narozdíl od prvního dílu:D

• 5.12.2006  18:17
    Hulk (2003)

Trikově uchvatné, ale občas se vyskytné slabá chvilka. Docela zajímavé rozdělení scenových sekvencí z různých pohledových úhlů - jako v comisu. Hudební doprovod je standartní, Elfman složil průměrný soundtrack.

• 3.12.2006  16:39
    Hospoda (TV seriál) (1996)

Ano, obsazení herců je zde trefné - Nárožný, Potměšil atd. některé epizody byli vtipné, jiné trapné. Toť vše.

• 3.12.2006  16:35
    Bylo nás pět (TV seriál) (1994)

Velmi překrásný seriál. Tohle se opravdu povedlo (opravdu vše na výbornou - hudba, herci...).Vánoční díl je nejlíp udělaný, přímo z něho čiší ta vánoční atmosféra a přestřelky mezi Bajzou a veleváženým manželem Svobodou:) Asi nejlepší český seriál jaký kdy byl u nás natočen. Gratuluji pane Smyczek

• 1.12.2006  17:21
    15 minut (2001)

Ano, jen kvůli Karlu Rodenovi, ten tu hraje naprosto famózně!

• 27.11.2006  19:29

Naprosto fantastický film se skvělým (jako vždy) Tomem Hanksem. Finále filmu mě donutilo uronit nějakou tu slzu a jestli mám film tuhle moc, aby u vás vyronil tyhle pocity, tak je vyjímečný.

• 11.11.2006  22:12
    Kruh (2002)

Výborný horor - mnohem lepší než originál. Mrazivá, místy depresivní, hlavně beznadějná atmosféra, kterou ještě oklopuje výtečný hudební doprovod Hanse Zimmera.

• 11.11.2006  15:50
    Návštěvníci (TV seriál) (1983)

Výborný český seriál. Originální, velmi vtipný a kvalitní herecké výkony:) A hudba je naprosto fámozní. Nádhera.

• 11.11.2006  15:47

Průměrný český socialistický film. Z průměrnosti vás občas vyzvedne Menšík nebo Bláha svými vtipnými hláškami:)