• Krátkometrážní

Terminál (2004)

Je to příjemný oddychový film. Je tu sice pár hluchých míst, ale je to přece Spielberg a navíc hudba od Johna Williamse:)

Terminátor (1984)

Skvělá sci-fi temná předehra pro skvělé druhé pokračování. Arnold alias "zlý" Terminator je skvělou podpěrou filmu. Linda Hamilton je také dobrou herečkou. Skvělá scéna likvidace policejní stanice (já se vrátím:)

Terminator Salvation (2009)

Kdepak, Terminator byl na o návratu do minulosti z budoucnosti, o Arnoldovi a o skvělém velmi známém hudebním motivu. Tady to vše postrádám. Ano, soudný den již začal a je válka se stroji. Ale děj je jedno převeliké klišé, až je je mi z toho do breku. Detailní záběry na obličeje? OMG:((( Proč? Taky velmi roztřepaná kamera při akčních scénách, jinde to mám rád, ale tady? Z toho mě bolela hlava. A plno logických chyb:( Ani pětisekundový Arnold to nezachrání. Ale alepsoň mě překvapil Sam Worthington.

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Naprosto strhující jízda! Když jsem to tenkrát viděl jako malý kluk, byl jsem z toho vyklepanej ještě dva dny, tudíž se stal mým srdečním filmem. Arnold Schwarzenegger sice neumí hrát, ale přesto ho mám moc rád - nikdo by tahle nezahrál Terminátora s takovou prkennou grácií:)) A jeho nepřítel z tekutého kovu je na stejné úrovni - přímo ďábelský. Cameron opět dokázal, že je právem Pan režísér, hudba je přímo nádherná - přímo sladí s filmem a když se ozve hlavní téma, tak mi příjemně naskočí husí kůže a skvěle podbravuje film a finále filmu je velmi dojemné na tento žánr a narozdíl od prvního dílu:D

Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003)

Arnold ve formě, poctivé akční scény, pěkná sexy Terminátorka, solidní hudební doprovod, pěkný konec - no 80 % Taková odlechčená verze druhého dílu. "Řekni to mé ruce!" :)

The Day of the Triffids (1981) (seriál)

Tato šestidílná série se drží podle románu. Což je velmi chválihodné. Kniha je velmi výborná. Mohlo se to pohybovat dějově rychleji a propracovaněji, například útok Trifidů atd. Ale na to, že je to z televizní produkce, tak si to zaslouží chválu.

The Unfinished Journey (1999)

20 minut za doprovodu velmi dobré hudby Johna Williamse, nás Steven přenáší do různých období novodobých amerických dějin, ukazuje nám vše, co se v Americe stalo - od filmu až po války. Občas za doprovodu komentářů známých osobností jako Bill Clinton či Ruby Dee.

Titanic (1997)

No jo musím dát pět hvězdiček. Dvě hodiny Love-story a poté hodina výborné poctivé filmařiny. Cameron nabral hodně síly a vytvořil jedinečné dílo. A skladatel James Horner zas složil jeden ze svých nejlepšíích soundtracků.

To (1990) (TV film)

Jako malý dítě jsem se bál a pamatuji si, že v úvodní scéně jsem zavřel oči, když se Pennywiss objevil mezi těma prostěradly.) Když jsem si pak za dlouho přečetl knihu, tak jsem si uvědomil, že scénáristi měli opravdu těžkou práci, aby opravdu zkrátily děj o polovinu a snad víc. Nebýt toho konce, který se opravdu nevyvedl, dal bych čtyři hvězdy. Ale atmosféru to má.

Tootsie (1982)

Naprosto skvělá komedie s Dustinem Hoffmanem. "Hrál si půl minuty rajče a oni kvůli tobě museli přetáhnout frekvenci, protože sis nechtěl sednout - Ano, bylo to proti logice - Ale vždyť si hrál rajče, tu žádnou logiku nemá a ty sis nechtěl sednout!" Za pět!!!!!:)