• Rodinný
  • Thriller

Zámotek (1985)

Upřímně - tenhle snímek mě zklamal. Chybí určitá "sci-fi stmosféra", která by udržela moji pozornost. Párkrát jsem se zasmála, ale to na víc, než dvě hvězdičky, nestačí.

Výkupné (1996)

Tenhle film už jsem viděla xkrát, ale vždy se ráda podívám znova. Skvělý scénář, hudba, akce, režie, ale pro mě hlavně herecké výkony. Ústřední dvojice Rene Russo a Mel Gibson podávají neskutečné výkony. Při každém zhlédnutí čekám na scénu, kdy si myslí, že jim zastřelili syna. Tahle scéna je zahraná tak naprosto neskutečně reálně, že mi kanou slzy. Filmů o únosu dítěte je hafo, ale tenhle vede i v originálním řešení celého únosu. A výkony všech herců mi berou dech.

S čerty nejsou žerty (1984)

Všichni víme, že pohádky umíme (nebo jsme aspoň uměli). A tohle je top české pohádkové tvorby. Této pohádce nelze nic vytknout – akce, krásná hudba, skvělé výkony, perfektní prostředí, kamera, dialogy, vtip... co by chtěl divák víc?

Štěstí na dosah (2006)

Film, který jedinečným způsobem spojuje dojetí a vtip. Will Smith je pro mě akční hrdina na úrovni typických frajírků, kteří mají všechno na háku, ale tady mě přesvědčil, že umí hrát. Film, na který stoji za to podívat se víckrát!

Přichází Satan! (1976)

Při tomhle filmu mě až mrazí. Duchařské filmy mi nikdy nic neříkaly, ale tenhle mě teda dostal. Atmosféra celého filmu podtržená postupným odhalováním všech skutečností, které vysvětlují zdánlivé náhody. Nedrhnou ani herecké výkony, zkrátka žádná složka nepokulhává. Bacha na tři šestky! Zajímavost: Natáčení filmu doprovázely nehody, pády letadel i úmrtí, mluví se dokonce o nejproklatějším filmu všech dob. Nejprobíranější z řad smutných událostí je autonehoda asistenta speciálních efektů Johna Richardsona. Když se vyškrábe z trosek auta, vidí dopravní ukazatel: Ommen 66,6 km.

Poslední výkřik (2012) odpad!

Neobratný český pokus o remake americkýho Vřískotu. Ovšem tady jsem od začátku věděla, kdo je vrah. Děs a hrůza. Ohranej scénář, ničím výjimečnej, naprosto amatérské herecké výkony i kamera a děsná režie!!