• Rodinný
  • Thriller

Truman Show (1998)

Dokonalé! Nádherný příklad zvrácenosti reality show - kam až může televize kvůli sledovanosti zajít? Najdete zde i příklady všudypřítomných reklam.

Maska (1994)

Jedinečná komedie! Ráda bych se mrkla na původní dabing, nový překlad s dabingem Martina Dejdara se nedá poslouchat.

Fany (1995)

Moc pěkný film. Jen mě mrzí zdejší nízké hodnocení, snímek by si zasloužil bezpochyby vyšší. Velký příběh jako šitý na míru dvěma velkým českým herečkám - jejich výkonům tleskám! Skvělé!

Skutečný strach (2009) (pořad) odpad!

WTF?!!!! Opravdu nemám slov, nevím, jak takovou neskutečnou blbost komentovat. Můžu jen říct, že žádný pořad, který jsem doposud za celý svůj život zaregistrovala, nenasadil laťku tak nízko jako právě tento - bude opravdu těžké tuto laťku podlézt!!!

Ženy (2008)

Dvě a čtvrt hvězdičky (ta čtvrtka je za charismatickou Meg Ryan, nebejt jí, asi bych tenhle film ignorovala). Párkrát jsem se zasmála (například Alex vs. navigace v autě), ale opravdu jen párkrát. Začátek byl slibnější než zbytek filmu, který se táhnul jako žvejkačka. Velké zklamání.

V kleštích (1987) (TV film)

Skvelej film. Nejlepsi bod je pro me cteny zaveti :-)

Sanitka 2 (2013) (seriál) odpad!

Náhodou jsem viděla konec druhého dílu a musela jsem změnit hodnocení. Kamera byla roztřesená a já měla najednou pocit, že sleduji jeden díl klasické německé béčkové série na způsob komisaře Rexe. Přiznávám, že na první sérii jsem trpěla, takže jsem věděla už předem, že druhou řadu úplně nepřijmu. Ale Renč to opravdu zazdil. Případy výjezdů sanitky dal do pozadí a zaměřil se na soukromé vztahy aktérů, podle vzoru dnešních seriálů. Zpracováním se to snažil zachránit, ale to bylo marné, bohužel klesl až na dno vedle Ordinace nebo Doktorů z Počátků. A hudba mě rušila - bylo by fajn, kdyby si před natáčením s Bartákem shlédli aspoň pár dílů sanitky a zaměřil se na to, jak autoři hudby pracují s hudbou v různých pasážích. V druhé sérii je hudba fakt otřesná - jednu chvíli původní znělka v moderním provedením, jindy nějaká disco hudba úplně mimo mísu a jinde romantická hudba, která spíš navozuje dojem, že se hlavní hrdina bude ženit a ne, že bojuje o zdraví pacienta. Celkově děs a hrůza.

Skála (1996)

Velmi pekny film s bajecnym hereckym obsazenim v cele se Seanem Connerym, pro kterého mám slabost. Neuveritelna laskavost hlavniho hrdiny v podani Nicolase Cage mi zabrnila dat mu plny pocet hvezdicek.

MasterChef (2012) (pořad)

Moc pekny porad. Lec dle zahranicniho konceptu, ceske zpracovani hodnotim jako velmi zdarile, moc se mi porad libil.

Hospoda U Druhé šance (2013) (pořad)

Rozhodně zajímavý námět. Bohužel zpracování není úplně nejšťastnější. Nápad to byl velmi slibný. Od takových pořadů v režii ČT navíc neočekávám (díky bohu) tragické příběhy zakončené přeslazeným happy endem, ale co možná nejrealističtější pohled na věc (tedy jak je pro lidi, kteří šlápli vedle a chtějí to napravit, mnohdy těžské se zařadit zpátky do společnosti. To jsem dostala, i když se místy (a někdy moc) snaha dojmout divaka, projevila. Celkově si nemyslím, že by pořad nebyl ani na ty dvě hvězdičky, které ode mě původně dostal, hodnoty "druhé šance" dostál (a to pro všechny vybrané, i když uznávám, že by si takovou šanci zasloužilo víc lidí), měli možnost si udělat rekvalifikační kurz a dostali doporučení od uznávaného kuchaře. Ale jako pořad stojící za zhlédnutí rozhodně neobstojí. Za největší kiks považuji nesmyslné šachování s jednotlivými díly a zmatečným vysíláním pozdějších dílů. Řekla bych, že to pravděpodobně vyplynulo ze snahy vyhnout se srovnávaní s komerčními televizemi typu: "Ta ČT už je jak nova, a to jí za to ještě platíme!". A rozhodně jsem otevřená novým formátům a experimentům, ale tady to opravdu nevyšlo. Jak by taky mohlo! Vždyť si to vemte: Prvních pár rychlých dílů, kde člověk až za běhu zjišťoval, proč ten a ten chce vlastně druhou šanci, takže si k celému projektu hledal velmi složitě cestičku (a ano, zaneprázdněný člověk si řekne: "proč bych měl ztrácet čas přemýšlením nad tím, jestli má ten novej pořad alespoň nějakou hodnotu"). Pak proběhlo rychlé vyřazování, většinou dva soutěžící v jednom díle a někdy jsem zjišťovali až při odchodu, co mají za sebou. Čas jednotlivých dílů navíc zabíraly tak zbytečné (a čistě komerční: "Podívejte, co soutěžícím ta ČT všechno zaplatila!") vstupy jako například návštěva hutí nebo povídání o fotbalu před zápasem Baníku na jejich stadionu a následný zápas. A vrcholem všeho bylo zjištění, že po vyhlášení vítězky soutěže a těch soutěžících, kteří zdárně ukončili rekvalifikační kurz, následují další a další díly. Například díl o tom, kde Marcel přijde za Daliborem s nápadem na celý projekt. Probohra proč teď?! Do Následující díl je zas o tom, kde jeden ze soutěžících skončil a co dělá. Chronologie žádná a člověk vůbec nechápe, proč mu po skončení vlastní soutěže vysvětlují motiv jejích pravidel. A kdybyste i tyto díly chtěli v TV zhlédnout, dá Vám to dost práce, protože obvyklý čas se změnil, díly běží častěji, vždy v různou dobu... POKUD JSTE VIDĚLI FILM PŘEDTUCHA A JSTE JEHO FANOUŠKEM, S TÍMTO POŘADEM SI MŮŽETE NA VLASTNÍ KŮŽI VYZKOUŠET, JAKÉ JE TO BÝT V ROLI SANDRY BULLOCK. A TO MYSLÍM, BOHUŽEL, BEZ NADSÁZKY!