• Rodinný
  • Thriller

Rebelové (2001)

Dvě hvězdičky za písničky, kostýmy a výtvarné provedení. Ale jinak hrozná blbost. Renč klesá a klesá... Kdy se konečně zvedne?!

Zelená míle (1999)

Neuvěřitelnej film, ani jsem netušila, že autorem předlohy je Stephen King. Právě ten už leccos slibuje, a do toho skvělé herecké obsazení v čele s Tomem Hanksem. Jak to tak u Kinga bývá: pohádku nečekejte. Zato na Vás čeká jedinečný filmový zážitek. Leč věřím, že už se jen tak někdo nenajde, kdo by tenhle film neznal.

Klíče od pevnosti Boyard (1990) (pořad)

Báječná soutěž, na které jsme s bráchou vyrostli. Oba jsme fandili, jak kdyby šlo o olympiádu a nejradši bychom se stejným elánem sami zúčastnili. Nedávno jsem si po ní stýskala. K mému potěšení se jí chopila Prima cool, a k mému rozčarování šlo o britskou verzi. Ta bohužel sledovat nešla, dost si to poameričtěli, úkolyse stále opakovaly a byly o dost jednodušší. A do toho uměla moderátorka, co si hrála na Pamelu (soudě dle její peroxidové kštice a silikonovému výstřihu). A hádanky nedávaly smysl. Návrat francouzské verze jsem ocenila.

Záhada hlavolamu (1993)

Miluju Foglara a jeho knížky. A tohle je pro mě nezapomenutelné zpracování možná jeho nejslavnějšího díla. Mrzí mě, že v tom samém duchu nebyly natočeny i dvě volná pokračování Stínadla se bouří a Tajemství velkého Vonta. Na tento film se vždycky ráda podívám a nechám se vtáhnout atmosférou, dobovost a dobrodružství z něj přímo čiší. Jako malou mě dokonce děsil pád Jana Tleskače a v noci jsem z toho nemohla spát. To je přesně ono - takhle by se měly točit filmy. Myslím, že potenciální dnešní zpracování by nemělo šanci. A ve srovnání k seriálovému zpracování - seriál jsem nikdy nepřijala. Rušilo mě herecké obsazení i nedostatečná atmosféra a tajemno, které k Foglarovkám (a zvlášť k Dobrodružství v temných uličkách, tedy i k Záhadě hlavolamu) neodmyslitelně patří).

Sametoví vrazi (2005)

Velmi podařená novodobá česká kriminálka. Vyzdvihla bych skvělé herecké výkony. Skvělý zážitek sliboval Michal Dlouhý, v tomto filmu se poprvé ukázal Jan Dolanský jako pan herec. Klobouk dolů.

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Další film, kterým Di Caprio dokazuje, že umí hrát. A jedna z těch opravdu příjemných komedií rozehraná na poli kriminalistiky. Dle mého soudu lepší zpracování, než kterého bychom se dočkali, kdyby šlo o čistě životopisný film zaměřený na vyšetřování.

Sedm životů (2008)

Tento film byl pro mě velkým zklamáním, možná se na tom podílelo i velké očekávání způsobené zážitkem z filmu Štěstí na dosah. Pro mě to jsou dva nesrovnatelné snímky. V průběhu tohoto filmu jsem se opravdu nudila, táhlý děj prokládaný velkými scénami doprovázenými dojemnou hudbou a klasická zápletka, kdy se hlavní hrdina "nečekaně" zamiluje do hlavní hrdinky. Námět originální, konec překvapivý a zajímavý, zpracování špatné.

Já, robot (2004)

Pěkný film, opět jak z se z neživého stane živý. Opět mi vadil superhrdina Smith, kterej by zachránil celou zeměkouli, kdyby jí hrozila apokalypsa...

Ostrov (2005)

Tento snímek mě přivedl ke sci-fi. Nicméně mezi nejlepší bych ho nezařadila. U mě má 55%, a to hlavně kvůli klasickému americkému happy endu. Vadily mi i nereálné akční scény. Celkově je film koukavý, námět velmi pěkný.

Vetřelci v Coloradu (2002) (TV film)

Tímto počinem mě Janák opravdu překvapil. Moc povedené. Takovéto dětské filmy se dneska už prakticky netočí, o to víc jsem byla potěšena.