• Rodinný
  • Thriller

Srdcová sedma (1998)

Gwyneth Paltrow a originální námět. Filmu ublížilo jen zbytečné, a snad i trochu umělé, natahování bez náboje a vtipu.

Falešné sliby (2004) (TV film)

Klasickej béčkovej trihler, kterej však patří k těm lepším. Za nešťastné bych v prvé řadě považovala obsazení - vedle Pety Wilsonové (mimochodem zrzavé vlasy jí opravdu neslušely, stejně jako peroxidová blond) mi neseděla ani představitel policisty a dokonalý manžel. Ale na koukání to bylo, rozhodně.

Normal (2009)

Tak tenhle film byl veliký překvapení. Netušila jsem, že soudobá česká škola (byť tedy v koprodukci) dokáže vytvořit tak kvalitní thriler, a to podle skutečného příběhu. Určitě jeho kvalitě dopomohly skvělé herecké výkony, navíc Kňažka a Vlasáka jako by to byly role ušité přímo na míru. Tleskám i maskám, kameře, střihu, scénáři, dramaturgii... celkové vyznění filmu nemělo chybu, určitě i kvůli jeho audiovizuálnímu ztvárnění. Vypíchla bych dva detaily, které mě však vzhledem k tomu, že se o takovéto kriminalistické případy více zajímám zamrzely; totiž jméno vraha, které by se píše "Kürten" a mělo by se tedy tudíž číst když už česky, pak "Kirtn" a ne "Kurten, jak ve filmu slyšíme, a poslední Kürtenova slova. Několik na sobě nezávislých zdrojů totiž uvádí, že před popravou, když naposledy promluvil, řekl: CHCI SLYŠET ŠPLOUCHNUTÍ VLASTNÍ KRVE, což si tvůrci upravili po svém. Přesto si ode mě film zaslouží pět hvězdiček, protože se na něj určitě podívám znova a protože disponuje skutečnými kvalitami.

Cesty domů (2010) (seriál)

Jak může mít tento seriál nižší hodnocení než Ordinace v růžové zahradě?!! Všichni, kdo uvažujete, že byste se na tento seriál chtěli mrknout, stáhnout si několik prvních dílů a třeba shlédli alespoň první řadu, určitě to stojí zato. Prvních pár dílů Vás přesvědčí, ať už o jeho kvalitách či nekvalitách. Tento seriál však nejde srovnat s typicky trapnou dnešní moderní, především nováckou, scénou. Seriál se pyšní dobrou hudbou, režií (Adamec, na kterého zde někteří kritikové nasazují, ostatně stojí za celou řadou úspěšných a zde vysoce hodnocených počinů - např. Dlouhá míle, Sluníčko na houpačce, Sanitka, pohádky Co takhle svatba, princi, Až přiletí čáp, královno, Chybná diagnóza, a mnoho dalších), kamerou, střihem, scénářem, dramaturgií i skvělým hereckým obsazením. Divákovi zároveň nabízí širokou škálu toho, co si může přát. Sví si najdou milovníci plytkých seriálů, kteří očekávají drama na poli lásky (možná proto tak nízké hodnocení???), příznivci milovaného tématu lékařství, nadšenci seriálové kriminalistiky i náročnější diváci, kteří nečekají, že vše vždy dopadne za každou cenu dobře, záporní hrdinové zemřou a kladní budou bohatí a navěky šťastní. Ano, tento seriál Vás dokáže i překvapit, MILE!!! Navíc charaktery hlavních postav jsou propracované a drží si fazónu (záporní hrdinové se nestanou pro nic za nic kladnými a naopak, namění se jen proto, že by to divák snad očekával, když už se vůbec mění). Jednu hvězdičku sebrala, a to je dle mého hlavní zápor seriálu, propagace několika značek, která se ve třetí řadě, víceméně nenápadně, vyskytla. Zkrátka jde o seriál DIVÁCKY ÚSPĚŠNÝ, A PŘITOM NE PLYTKÝ A STUPIDNĚ JEDNODUCHÝ!!!

Mládí v hajzlu (2009)

Nějak jsem to úplně nepobrala. Slibnej začátek se skvělým Michaelem Cerou. Nebýt jeho, dostal by tenhle film ode mě jen jednu usmolenou hvězdičku.

Sestřička Betty (2000)

Co a kdo všechno je realita? Kde jsou hranice mezi sněním a skutečností? Komedie, ale s hlubokou základní myšlenkou. A ke štěstí diváků navíc byla do titulní role obsazena skvělá Renée Zellweger. Občas až moc přitažené za vlasy a postava Morgana Freemana (možná jen nevhodné herecké obsazení) mi nesedla - takže 4 hvězdy s odřenýma ušima

Impuls (2008) odpad!

To byl vtip, nebo recese? Ani jedno se nepovedlo! Hrůza děs... víc není co dodat.

ONA A ON (2013) (seriál)

Proboha, proč Brožová?!!!

Osudová hra (2004)

Průměrné až podprůměrné, postava vyšinutého detektiva ale potěšila. Konec neuvěřitelně překombinovaný.

Nic než pravda (2008)

Skvělý film. K pěti hvězdičkám přispěl i fakt, že chyběl typicky americký přeslazený happy end. Děj nikde nadrhnul, žádné dlouhé nudné pasáže, skvělé herecké výkony i dramatičnost. A překvapivá pointa. Jediné, co mě vyrušilo, byl český překlad "Kde je Timy, když ji bodáš" - tak snad se říká "...když ji pícháš". Ale za to tvůrci filmu opravdu nemohou :-D