Memories (1995)

Když na vás vykoukne na začátku prvního příběhu vesmírná loď s hrdým jménem "Corona", tak jste sakra zvědaví, kde se stala chyba :D aneb Japončíci to tušili už před 25 lety hehe

Goblin Slayer (2018) (seriál)

Pravidlo první epizody = nalákat co nejvíce diváků, pak se na příběh, animaci, vývoj postav, atd. můžeme vysrat.

Key: The Metal Idol (1994) (seriál) odpad!

Po dlouhé době anime, které jsem měla velké chuť dropnout a zakopat pod zem. Nuda a zase jen nuda. Vypadalo to nadějně, ale nope. S radostí na to zapomenu.

Ahiru no sora (2019) (seriál)

Slabý rozjezd (nebo mi pomohl půlrok pauza a shlédnutí 2/3 seriálu najednou?) a 50 odstrašujících dílů. Ale stálo to za to. Jen pár věcí - (počátek spoileru, tak bacha ;) ) to nemohli vyhrát ani jednou? Jako jo, realita je podstatná, ale nějaká ta naděje? Nebo ten "poslední koš posledního zápasu" (jo, od našeho nešiky bych chtěla hodně, ale come on ;) give them some hope) ... nebo mě celkem pobavilo, jak jim srali na hlavu a pořád je měli za "chuligány" (nebyli daleko od pravdy btw) a pak od nich čekali co? Že vyhrajou nad tamějšími mistry? Get fucking real. Ale táborák se povedl. :D (konec spoileru) Netuším, koho jsem si oblíbila před rokem, nejspíš nikoho >.> a poháněla mě zvědavost, kam se to až zvrhne... a pak ohlášení 50 dílů mě odradilo, takže bye-bye... no a nyní jsem si svého oblíbence našla (frajírek Kite mě nějak okouzlil svými schopnosti asi) a Mokichi byl taky docela vtipná figurka - ale potkat bych ho nechtěla :D dejm, v tu chvíli bych na tom byla stejně jako Sora :D a překvapivě mě dostal ke konci i Momoharu. Chiakiho vtípky byly někdy moc, ale taky nebyl postava jen tak "na parádu či do počtu". Hlavní hrdina a má komplex? Check. Random zbytek neschopného týmu, co se ani po 50. dílech nic nenaučí (opět připomínám, že jsou to chuligáni a flákači, co začali hrát basketball před měsícem)? Check. Ale jako jo. Pobavilo. Možná mi pomohla ta půlroční pauza. PS: Nesnáším, když se anime snaží tak špatně působit na city (Sorova matka >.> mohli jsme to mít bez toho "věčně umírajícího/nemocného rodiče", ale pak by tam asi bylo málo drama... well, whatever - Happy go ducky~) PPS: Neroztahujte jeden krátký zápas na 5-8 dílů, člověka to přestane bavit.

Šinseiki Evangelion gekidžóban: The End of Evangelion (1997)

Tak jsme si jednoho dne sedly se spolubydlící s tím, že nás teda zajímá, zda film z NGE bude o něco rozumnější než celá série. Já bych to nazvala LSD tripem, ale její komentář byl taky k nezaplacení. Cituji: "Čeho si kdo zase k*rva šlehl, že je mi z toho na blití taky, a co chlastal, že z toho mám kocovinu i já?" :) Jde vidět, že na naše mozkové závity je tento "skvost" prostě příliš a asi to musíme sledovat, když jsme opilé, nebo musíme v něčem jet, aby nám to dávalo smysl... Zase dáme na doporučení "nejlepší z nejlepších". Ne díky, raději si pustíme nějaký ten nedoceněný odpad, který bude mít stonásobně lepší myšlenkové pochody než tohle. BTW - existuje na NGE nějaká příručka, jak ho pochopit?! Ono to jako určitě nějaký smysl má, ale v tom zmatku se člověk prostě ztratí, pokud asi fakt není silný alkoholik.

Meitantei Conan: Episode one – Čiisaku natta meitantei (2016) (TV film)

Varování pro všechny, kteří (stejně jako já :D) neviděli ani jediný díl Detective Conan: TOHLE NENÍ PRVNÍ EPIZODA! (i když to má v názvu a v podstatě se tak i může nejspíš i tvářit po celou dobu... ale pak na vás na konci začnou vyskakovat ukázky z několika epizod a máte hned krásné nicneříkající spoilery :D) NICMÉNĚ - když přehlédnu fakt, že si tím speciál tak trochu u mně zavařil a seriál mě (možná) už tolik nepřekvapí, když mi to tak krásně naservírovali ihned pod nos, ale zatraceně hodně mě navnadil, abych se konečně pustila do nekončícího seriálu. Ale dejm... chci vidět těch pomalu 1000 dílů? Send help. One Piece se na mě bude dívat blbě, že místo toho, abych doháněla resty u něj, tak se budu dívat na (barbara) Conana :D ale jako proč ne.. zaujalo a celkem fest, takže se k tomu musím brzy dokopat

Onigiri (2016) (seriál)

Další hra, která si k propagaci zvolila anime. Nečekejte nějaký příběh. Ale je to krátké a zabijete tím hoďku čas, tak proč ne.

Rekka no honó (1997) (seriál)

Co mi vyvstane po letech na mysli, když se řekne Rekka no Honou? Jako vždycky uřvaný shounen hlavní hrdina, Kurei jako sympaťák (na něj nedám dopustit hehe), otřesný opening i ending... ale na druhou stranu super skvělá druhá část, zatímco ta první se mi z mysle dostala. Tournament byl ale luxusní a nedávno jsem si pár dílů pustila a byl to příjemný návrat. Jen by nemuseli tolik řvát. :') Z nostalgičnosti a taky z toho, že si pořád i po tolika letech něco z toho pamatuju, zvyšuji hodnocení na 4*. PS: Naruto je jak přes kopírák, jen vyzdvihl ty lepší části... ale když Naruta vidíte jako první a pak tohle, tak si před lety řeknete, že toho blonďatého spratka máte asi raději. (NOPE!) Mno, i po letech jsou mi sympatičtí oba :D