Kočóki: Wakaki Nobunaga (2019) (seriál)

Ano, přehnaně vysoké hodnocení. Ale poslední dobou sleduji až příliš mnoho originálních anime s Nobunagou (nebo aspoň s jeho jménem v titulu) a upřímně - líbí se mi. Kde začít? Určitě openingem, který mě chytl za srdce a já si ho v posledním díle i zpívala :D (tolik asi k mé úchylce kek). Zda je zde jakási historická přesnost, soudit nemohu. Užívala jsem si příběh, který mi byl nastolen a historická fakta jsem ignorovala. Co tvůrci zde dodrželi opravdu obstojně byla Nobunagova schopnost vést válku a jeho nebojácnost. I s hrstkou mužů se vrhá do boje, zkouší nové věci... Proč ne? Vždyť takhle vznikají legendy a mocní lidé (a taky mnoho bláznů, na které historie zapomene :D). Tajemná Kichou, která získala nové jméno, aby mohla znovu bránit Nobunagu. Nešťastná smrt bratra Nobunagy. (*cough cough* Skvělé yaoi zpestření *cough cough* kecám.. nebo ne? :))) ) Za mě rozhodně jedno anime z letní sezóny, kvůli kterému jsem se na pondělí pokaždé těšila. Jen jediná špatná věc je, že má jen 12 dílů.

Kawaikereba hentai demo suki ni natte kuremasu ka? (2019) (seriál)

Kawaikereba hentai demo suki ni natte kuremasu ka?, zkráceně Hensuki. Příběh o středoškolákovi, kterak hledá tajemnou odesílatelku milostného dopisu a majitelku kalhotek... Zní to šíleně? Ano. O to šíleněji budou znít úchylky holek, o kterých si hlavní hrdina myslí, že právě ona je Popelka. Upřímně - na výběr měl z "mnoha zajímavých typů". Masochistka, tedy spíš pes, která touží po pánovi. Sadistka, tedy spíše holka, co v jejich "vztahu" zastává postavu pána. Třetí z dívek má vytříbený čich (ano, čtete dobře), takže ji vzrušuje odér hlavního hrdiny. Why not? A pak tady máme taky jeho roztomilou sestřičku, jeho věrného kamaráda, který má úchylku na lolitky, starší spolužačku stalkerku... Je jich tam opravdu hodně. A já se i celkem dost dobře bavila. Možná to přišlo ve správnou chvíli a já si řekla, že nebudu hodnotit originalitu, příběh ani podobné věci, které by mě kdysi odrazovaly, a tento seriál se mi i celkem líbil. Bylo to plné klišé, ale proč ne. Opening se mi zalíbil a v průběhu posledního dílu jsem si ho i pobrukovala.

Džošikósei no mudazukai (2019) (seriál)

Upřímně? Ano, je to přitažené za vlasy, vtipy se častokrát opakují, ale v pátek odpoledne mi to začínalo asi tak od poloviny seriálu příjemně utíkat. Prvních pár epizod jsem viděla opravdu hodně špatně.. ale člověk si zvykne na všechno, nejspíš. (A navíc je to jen 12 epizod) Takže mi nakonec Baka, Loli, Majo, Waseda, Yamai, Sensei a mnoho dalších tak trochu zpříjemnilo pátek. Nic nového mi to do života nedalo, snad jen, že když si někdo vyslouží přezdívku Baka, tak asi nemám očekávat, že by mohlo jít o inteligentního člověka, co pochopí, že opakovaný vtip není vtipem. 5/10

Maó-sama, Retry! (2019) (seriál)

Anime, které si vysloužilo skvělý tag na mém Myanimelistu. "Minecraft anime". Ano, čtete dobře. Minecraft nehraju, ale vím, o co v té hře má jít. A hlavní hrdina mi to tak trochu vesměs předvedl i v anime. Kdyby autor s postavou naložil trochu jinak (nechtěla jsem spoilerovat, ale co - SPOILER - co to je za Demon lorda, co postaví lázně, nemocnici atd. ve vesnici? Wtf... Má moc, může se chovat jako Overlord... ale ne... máme tady Demon lorda, co prostě postaví pár baráků a všichni ho žerou. PROČ?! Anime, co mělo potenciál, se praštilo do hlavy a zahrabalo se pod zem. PROČ?! ... budiž - většina dobrých nápadů stejně skončí v koši - KONEC SPOILERU), tak by to možná bylo úplně o něčem jiném.. ale ne. Takže další velké zklamání z letní sezóny 2019. Něco mezi 4-5/10, ale protože budu milá (rozhodně méně, než zdejší Maou-sama), tak dám těch 5 bodů, ale hodně slabých a mizerných.

Uči no ko no tame naraba, ore wa mošikašitara maó mo taoseru kamo širenai. (2019) (seriál)

Jeoffrey mé pocity vystihl téměř dokonale, takže než se opakovat, zkusím vypíchnout aspoň hezkou grafiku. (A stejně musím zopakovat, že jediný důvod, proč jsem toto anime dokončila, byla Latina. - Páni, opravdu to byla ta malá lolitka, která mě držela každý čtvrtek u obrazovky.) Pokud někdy vznikne i druhá sezóna, nejspíš se na ni už nepodívám. Tedy pokud se Dale nezačne chovat trochu jinak, o čemž pochybuji. 5,6/10

Kanata no Astra (2019) (seriál)

Mangu jsem nečetla, na sci-fi mě moc neužije. Zpočátku to dokonce vypadalo, že to ani nedokoukám. Ale! opět jsem se zmýlila. Od určité epizody přicházely poměrně dost dobré zvraty (jasně, vidět to v celku, tak na to nejspíš přijdu, ale takhle po týdnu se vám to rozleží v hlavě nebo na to zapomenete v záplavě mnoha dalších anime, co sledujete) a taky i příběh začínal být mnohem lepší, než "ztratili jsme se, tak putujeme domů" ve sci-fi verzi. 12 dílů mi ve finále bylo málo. Klidně bych se podívala na více, ale je mi jasné, že bez předlohy by to už nebylo ono. Asi si přečtu mangu. 9/10 a příjemný zážitek

Dumbbell nan kilo moteru? (2019) (seriál)

Chcete začít cvičit? Jste namotivovaní od Saitamy z OPM? S chutí do toho. Tento seriál působí spíš jako komedie na cvičení, ale překvapivě má i sem a tam dobré rady. (aneb když vás anime skutečně přinutí začít cvičit :D) Hibiki a její partu si nešlo nezamilovat. Až na Muscle mana jsem si seriál užila (být o pár let mladší, asi bych si užívala každou epizodu odhaleného chlapa a jeho svaly, ale nyní? Kinda meh tbh). 4*, úsměv na tváři a možný příslib shlédnutí znovu, až se budu nudit

Sónan desu ka? (2019) (seriál)

K tomuto seriálu se výstižně hodí můj "tag" na Myanimelist, cituji: "Sumimasen wtf" Krátké příběhy o 4 holčinách, co ztroskotají na ostrově. Pořád jsem čekala, kdy na ně vykouknou kamery a reportéři :') "chytré rady", jak přežít v divočině, byly úsměvné a někdy i zábavné. Ale poučné? Mno... O tom by se dalo debatovat, kdybych měla trochu v krvi (*sarkastický smích*). Ale proč ne - myslím si, že i tohle si najde nějaké "fanoušky" a obdivovatele (poprsí zdejších dívek nebo případných yuri chvilek), ale za mě opravdu ne.

Naka no hito Genome [Džikkjóčú] (2019) (seriál)

Namíchejte podobnou atmosféru z Danganronpy, přestěhujte příběh do hry, kde vaším úkolem je získat co nejvíce shlédnutí a zároveň přežít prapodivné úkoly Pacy-san a získáte "Nakanohito Genome [Jikkyouchuu]". Co se z počátku nejevilo příliš dobře a já se obávala, že to bude jenom průměrná podívaná, u které se sem a tam zasměji, se nakonec stalo jedním z mých oblíbených anime letní sezóny. Proč? Protože z počátku na vás vybafne hromada nových postav a vy v nich máte zmatek. To se časem změní, pokud vás příběh zaujme a vy si postupně uvědomujete, že znáte všechna jména hlavních postav a dokonce i pár věcí navíc. (což se u mě děje málokdy, když se jedná o sezónní anime) Jasně, plno věcí nedořešených, otázky nezodpovězené, další stage čeká... ale anime končí. Vzhledem k malému počtu diváků (ne hry našich hrdinů, ale anime) se nejspíš jen tak pokračování nedočkáme (zda-li vůbec). A kdyby ne, je tady manga, na kterou se s radostí vrhám. Dost jsem s hodnocením váhala, ale je to někde na pomezí 8,5-9/10. Nechávám si případnou rezervu na (případnou, prozatím v nedohlednu) druhou sérii.

Rokuhódó jocuiro bijori (2018) (seriál)

Nenápadné anime, které vám zaručí příjemnou, uvolněnou náladu a chuť udělat si skvělé jídlo nebo jenom horký čaj :) krásná oddychovka, pokud chcete vypnout a pobavit se.