Don Jon (2013)

Náhled do dnešního světa Guidů a Guidettes. Nebo-li Jeresey Shores meets Woody Allan. (Pro neznalé kopíruji z wikipedie: Guido is a slang term for a lower-class or working-class urban Italian American. The guido stereotype is multi-faceted. Originally, it was used as a demeaning term for Italian Americans in general. More recently, it has come to refer to Italian Americans who conduct themselves in a thuggish, overtly macho manner.) Každý normální chlap i holka si v tom můžou najít něco, co sami buď někde poznali, nebo na vlastní kůži zažili a s čím se můžou alespoň částečně ztotožnit, a to i intošské vysokoškolské typy. Akorát to u nich bude mít jiný obal. Celý film mi přišel surrealistický hlavně ve spojení Jersey Shores (scény s Gordon-Levittem a Jonahssonovou, v kuchyni u stolu s rodiči, Levitt s Guidovskými kamarády na diskotéce, atd.) a nějaké vztahové, odlehčené intelektuální pohodovky pozdního Woody Allana (všechny scény s Julianne More), a to v poměru 60% -40%. Zabalení do Guidovského buranství, diskoték, a newyorského akcentu je sice vizuálně líbivé a pomáhá to hodně komičnosti, např. Woody Allen by ale tento námět byl schopen ztvárnit i s lidmi z jiné společenské třídy a bylo by to, věřím, taky zábavné. Na debut je to ale počin víc než vyjímečný. Navíc vidět Gordona-Levitta z 3rd Rock from the Sun kde byl v roli dlouhovlasého skinny teenagera, ztvárňovat bezchybně prototyp Guida z New Jersey, je k nezaplacení. Scarlett svou roli typické Guidette nového tisíciletí (dnes už sans fake tan) vystřihla také bezchybně. Vcelku je to o banalitě všedního dne, všedního života v dnešní době. Některé scény z domova u stolu s rodiči mi trochu vadily a herec ztvárňující otce hl. hrdiny mi tam vyloženě neseděl. Matka i sestra hl. hrdiny ovšem byly skvělé. Nejlepší hláška z celého filmu: "I was just checking my email!" Solidní 3 a 1/2 hvězdy.

Zakázané ovoce (1998)

Trivia: Původně byla pro hlavní ženskou roli, kterou nakonec ztvárnila Jennifer Lopez, zamýšlena Sandra Bullock. Studio chtělo Bullock, která již tehdy byla jistý box office hit, ale nakonec dostala šanci JLo, jelikož si ji prosadil režisér. Soderbergh dal původně roli Bullock, která si už dávno přála s Cloneym spolupracovat a dokonce došlo i na čtecí zkoušky, po kterých Soderbergh poznamenal, že Bullock a Clooney mají sice skvělou chemistry, ale pro film to není to pravé.

Ripley (2024) (seriál)

Strašná psycho-úchylárna! Zdlouhavá a nudná! Nechápu jak tohle mohlo dostat Emmy!

Milé laskavosti (2024)

Ten  první jsem vůbec nepochopil, ten druhej to byla jakože asi nějaká metafora něčeho - co jsem taky moc nepochopil a u třetího jsem to asi po 5 minutách po scéně v márnici zapíchnul! Nebavilo mě to prostě už. Asi jako většinu tady. I ta avantgarda se prostě po dvou hodinách přejí. Byla to taková tříhodinová režisérská onanie. A u toho být nemusím. Filmový jazyk, kterým to bylo vyprávěno se mi líbil, ale ten obsah, bohužel, ne. Jsem pro spoustu abstraktních bláznivin, ale tohle mě fakt nevzalo za nic... Grupáč-swingers šukačka private video se sousedy mě nahlas rozesmála, to jo, to ale nestačí abych dal víc než 2 estrelly! Do better next time, Yorgosi!

The Goat Life (2024)

Tak trochu delší instruktážní video pro Indickou naivní, zaostalou a nezcestovalou populaci vyrážející za "lepším životem" kamkoliv, ne jen do Arábie. Přemýšlel jsem o čem je ten film, jestli o naivitě a debilitě pologramotných Indů, nebo o aroganci a agresivně predátorskému chování Arabů-otrokářů, ale nedošel jsem k ničemu. Je to asi tak půl na půl. Ale celkově asi spíš film pro ten 3. svět, aby se tam ti pologramoti, co mají za lubem podobné cestování za výdělkem poučili, a trochu se jim rozsvítilo, než se vydaj na cestu, a hlavně aby zjistili, že nelze věřit všemu co čtou na fb.  Pro nás trošku nuda a moc natažené. Že se tohle děje a dlouhodobě ví snad krom těch naivních Indů každý kdo umí číst. Jak si asi ti debílkové myslí, že byla postavená celá Dubai a vše ostatní pro Araby. Po té co jim Arabský kozomrd uzmul na letišti pasy a naložil je do svého auta, už jsem jen fast forwardoval až na konec, Smutné bylo vidět cca uprostřed filmu jeho bezelstného, stále usměvavého kamaráda zahynout drsným způsobem v poušti na útěku. To byla velice dobře natočená scéna. Pokud nejste masochisti, nebo vás nevzrušují arogantní Arabští kozomrdi týrající bezelstné, naivní a hodné Indy, tak se dá tento skvost zkouknout za 35 minut, namísto 172! 30%

Tatík (2023)

Film trvá 1:40h a jede se z JFK kamsi do Hells Kitchen NYC, tedy Midtown??? Říkal jsem si co se tam proboha po cestě bude dít, když to má být jen "komorní" konverzačka... ??? A oni tam našroubovali nehodu a zácpu!!! No, ok. Ale i tak to bylo docela trapný. Snad pro mladý pipiny bez otců to může být trochu naučný aby měly nějaký sebevědomí při randění s divnejma ženatejma chlápkama, ale jinak, nemám jiný výraz pro tento film než trapný!!! A to mám Dakotu rád, Severní, Jižní i tu Johnson!

Cirkus Humberto (1988) (seriál)

Byl to otřes za komoušů a je to otřes i za kapitalismu. Možná ještě horší. Nezestárlo to vůbec dobře...

Zimní prázdniny (2023)

Sorry, ale ne.  Kamerou, celkovým feelem, i způsobem režie, herectví a vyprávění jsou to jen vykradené snímky z 80's velice podobného stylu. Navíc tomu dát stejný filtr jako 80's filmy, to je opravdu až moc okaté. Poté, co spratek se sobeckou narcisistickou matkou jež ho odmítla na Vánoce vzít domů začal po vykloubení ramene v rozestavěné tělocvičně bondovat s psychotickým dementem profesorem, a zašli si jen oni dva do dineru na intimčo burger s kolou, jsem do toho hodil vidle.