fallanga

fallanga

Tomáš Pelc

okres Vsetín
Student

2 body

Moje oblíbené seriály

 • poster

  Šingeki no kjodžin (TV seriál) (2013)

  Naprosto úžasné anime. Nejlepší jaké jsem zatím viděl. Pěkný námět, překvapivě pěkné grafické zpracování a úžasné ozvučení (jak soundtrack, tak anglický dabing). Postavy jsou skvěle napsané a na některé z nich budu vzpomínat hodně dlouho. Má to pěkné tempo. Přesně tak akorát akce a tak akorát emocí a rozhovorů. Není to přeplácané. Nejsou v tom žádné divné, japonské, věci, které jsou pro anime typické. Celkově je to prostě úžasné. Má to ovšem i chyby. První chyba je, že opening v druhé polovině je výrazně slabší, než ten v první. Jeho změna byl špatný nápad. Sice je pořád dobrý, ale na ten první prostě nemá. Druhá a zároveň poslední chyba jsou statické prostřihy. V některých případech to vypadalo dobře, ale většinou to bylo jako pěst na oko. V další sérii by to mohli dotáhnout k dokonalosti.

 • poster

  Hvězdná brána (TV seriál) (1997)

  Nestárnoucí klasika, která na rozdíl od Star Treku není plná vesmírných klišé. Hlavní postavy jsou sympatické, děj je strhující a zároveň vtipný, intro zajímavé a celkově to má jen jednu chybu. Kde se 90% mimozemšťanů naučilo anglicky? Ale jinak je seriál skvělý. Teda do doby než přišli na řadu Oriové. Už mi to připadalo jako natahování seriálu. Boj s Goa'uldy, replikátory a záhady kolem Antiků a Anubise byly velmi strhující, ale Oriové už mi přišli nudní a hlavní postavy už také nebyly příliš sympatické.

 • poster

  Scrubs: Doktůrci (TV seriál) (2001)

 • poster

  Avatar: Legenda o Aangovi (TV seriál) (2005)

  Po tom co jsem viděl Posledního vládce větru, jsem si říkal, že to je vcelku dobrý film s pěkným universem a je obrovská škoda, že to nemá pokračování, protože to mělo otevřený konec. Potom jsem ale zjistil, že film je natočen podle seriálu a vzhledem k tomu, že seriál je hodnocen mnohem lépe než film, tak jsem si řekl, že to nemusí být špatné. A vskutku. Je to skvělé. První série byla taková rozjezdová. Byla dobrá, ale čekal jsem ji mnohem lepší. Každopádně druhá a třetí série mi opravdu vyrazily dech. Bylo to akční, vtipné, zábavné, prostě skvělé. Pěkné universum, pěkný námět, pěkné zpracování. Skvěle napsané postavy a zápletky. V díle The Beach jsem si dokonce oblíbil i Azulu (o pár dílů později jsem se opět vrátil k nenávisti k ní). V druhé a třetí sérii k tomu přibyly i překvapivé plot twisty. Sakra, já chci další sérii. Nechci Korru, já chci zpátky Aanga, Kataru, Sokku, Zuku a další.

 • poster

  Fullmetal Alchemist: Bratrství (TV seriál) (2009)

  Fullmetal Alchemist z roku 2003 je sám o sobě velmi kvalitní anime, ale s tímhle se to nedá srovnávat. Mnohem drsnější, rozvinutější a komplexnější příběh, lepší animace, lepší soundtrack, více postav, celkově je to prostě mnohem lepší. Navíc, vzhledem k tomu, že určitá část příběhu je společná s FMA z roku 2003, tak je to tady rychle odbyté, dá se říci i odfláklé, ale autoři se tak mohli soustředit na část, kterou jsme ještě neviděli. Nemám k tomu co více napsat, celý ten nápad s vědecky opodstatněnou "magií" je prostě skvělý, má to úžasně napsané postavy (Scar, Hughes, Olivier, Mustang), celkově je to velkolepé. Jediná výtka jsou bláznivé momenty, které měly působit vtipně, ale často byly spíše iritující. Mám namysli scény, kdy si Alex Armstrong sundá uniformu, kdy Edovi nabíhá žilka, momenty kdy všichni nesmyslně poskakují a křičí na sebe, momenty kdy se zjednodušuje animace, jen za účelem vtipu. Neříkám, že to měli úplně eliminovat, ale mohlo tam toho být méně. Ale ani tato drobnost mi nezabrání tomu dát 5*. Tohle je často označováno za jedno z nejlepších anime všech dob a i když s tímto výrokem úplně nesouhlasím, tak ho uznávám. Tohle je "mástrpís".

 • poster

  Simpsonovi (TV seriál) (1989)

 • poster

  Rick a Morty (TV seriál) (2013)

  Když vezmete Phinease a Ferba, přidáte k tomu trochu Futuramy a Back to the Future, celé to dáte napsat chlápkovi co jede na kokainu a naanimují to vězni v celách smrti, tak dostanete brutální a nechutný seriál jménem Rick and Morty. Tento seriál musel vytvořit buď Joker nebo někdo z Adult Swim.

 • poster

  Kancl (TV seriál) (2005)

 • poster

  Černé zrcadlo (TV seriál) (2011)

  Black Mirror je, stejně jako Krajní meze, filosofické sci-fi. Krajní meze mám rád, mají zajímavou základní premisu, kterou BM přejímá, ale na rozdíl od Krajních mezí, se nezabývá klasickými klišé nápady, jako jsou mimozemšťané, kolonizace jiných planet, roboti, kteří jsou emocionálnější než ostatní lidé, atd... Místo toho je to light-scifi, zabývající se nepříliš vzdálenou budoucností nebo dokonce i současností. Na rozdíl od Krajních mezí je to děsivé, protože to může být reálné. Svět, kde sociální sítě vytvořili totalitní režim, svět, kde je kreslená postavička nejpopulárnějším politikem, společnost, kde se váš sociální statut posuzuje podle oblíbenosti na Facebooku, atd... Je to děsivé, vypadá to reálně, je to zajímavé, nutí to zamyslet se. Jsou tu slabší díly, po převzetí seriálu Netflixem to trošičku ztrácí šťávu, posouvá se to blíže, právě k těm Krajním mezím. Ale celkově to funguje skvěle, nemohu se dočkat, s čím přijdou v další sérii.

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace