Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

První díl velkolepé série, který ve skutečnosti není ničím velkolepý, ale spíše pomalý, plný klišé a hlavně nudný úvod do děje. Kdo by čekal, že z této pohádky se stane velkolepé fantasy. Je zde představen celkem zajímavý vesmír a sympatické postavy, je tady náznak nějaké větší zápletky a hlavně to má vše pěknou pohádkovou atmosféru. Jak jsem již zmínil, příběh je ve skutečnosti klišé, ale to se promíjí, vzhledem k tomu, že to prostě je pohádka a je to mířeno na mladší publikum.

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Jako první musím říci, že přestože to není ten starý Harry Potter, tak je to pořád dobré. Ano, chybí tomu Harry a jeho parta, kteří byli skvěle napsaní, ale místo toho je tady mírně retardovaný Mlok, jeden velmi retardovaný mudla (pardon, nečar) a párek sympatických čarodějek. Nejsou to Harry, Hermiona, Ginny, Snape, Sirius, atd... ale jsou to sympatické postavy a v dalších dílech by mohli utvořit partičku podobnou té z původní série. Jediná postava, která mi vadila byl Graves, který už od začátku vypadal jako hlavní záporák, takže onen plot twist na konci nebyl moc šokující. Celý film byl vlastně celkem předvídatelný a plný klišé, ale na druhou stranu, J.K. znova ukázala, že její fantazie nezná konce. Ve filmu se vyskytují spousty magických zvířat (překvapivě), za které by se nestyděl ani Miyazaki, celé je to humorné a místy i velmi roztomilé a jediné co kazilo výsledný dojem je ona politická část, která bude v dalších dílech pravděpodobně velmi důležitá, ale do tohoto roztomile laděného filmu to prostě nepatří. Na souboj mezi Grindelwaldem a Brumbálem se těším, ale přijde mi, že to nepatří do této série. Zkombinovat fantastická zvířata s drsným Grindelwaldovým příběhem není dobrý nápad. Ale i tak tomu věřím. Z tohoto filmu jsem měl strach, obával jsem se, že absence starých postav tomu uškodí, ale film dopadl velmi dobře. Nezbývá než doufat, že další díly dopadnou podobně.

Parťáci (2016) (pořad) odpad!

Po tom co jsem viděl reklamu jsem měl jasno. Tohle bude stejný odpad jako Hrajeme s Alim. Chtěl jsem to ohodnotit odpadem ještě dříve než jsem to viděl, ale svědomí mi to nedovolilo. "Třeba to nebude až tak špatné", říkal jsem si. Tak jsem se na to podíval. Asi na 10 minut. A nepřišel jsem tím jenom o 10 minut života. Tento "pořad" mi zkrátil život o nějakých 30 let, protože za těch 10 minut jsem chytil takovou rakovinu, že by to ani Deadpool nerozdejchal. Jestli uvidím ještě jednu jedinou minutu, tak vypiji ředidlo. K tomu nemá smysl psát nic víc. Ve skutečnosti lituji toho, že jsem napsal těchto pár řádků, protože tím plýtvám svůj drahocenný čas. Víte, co, radši tento komentář náhodně promažu, jen abych dal najevo, jaký odpad to je. Smažu polovinu toho co jsem napsal, jen abych demonstroval, že na tohle opravdu nechci plýtvat časem. I tak to bude dávat větší smysl než tahle "věc". Samozřejmě jsem lhal, ten komentář nepromažu, protože se všichni musí dozvědět jaká rakovinka tohle je. Vtipné na tom je, že jednoho z hostů znám z youtube. Petr Kraus, který si založil živnost na tom, že kritizuje internetová videa. Mám ho celkem rád, videa má zajímavá a argumenty promyšlené. Při videích nosí takový vtipný klobouček a brýlky, které ho údajně chrání před rakovinou, kterou komentuje. No, možná jsem se měl nechat inspirovat a také si ten klobouček pořídit, protože na tohle by se opravdu hodil. Teď už je pozdě, teď potřebuji něco na "Den poté". Pokud máte nějaký takový přípravek, napište mi na mail zhyntepartacizhynte@centrum.cz. A vy "parťáci" se smažte v pekle.

Doktor Strange (2016)

Už bylo načase. Po záplavě typických Marvelovek typu Avengers, Fantastic Four, Captain America, Iron Man, atd... přichází něco originálního. Neberte mě špatně, Marvelovky mám rád. Na rozdíl od současných DC filmů mají Marvelovky určitou osobnost. Ale opakují se. Všechny jsou stejné, narýsované podle stejné předlohy se stejnými prvky. Strange se tomu částečně vyhýbá. Ano, máme tady egocentrického hrdinu vtipálka, který najednou získá určité schopnosti a zachrání svět. Ano, máme tady fanatického záporáka, který chce zničit svět. Máme tady cameo se Stanem Lee. Máme tady generickou hudbu. Ale to vůbec nevadí, protože přesto to má v sobě dost originality. Příběh je promyšlený a i když se v základních rysech neliší od jiných komiksáren, tak je natolik poutavý, že si toho všimnete až po konci filmu. Práce s nadpřirozenem, které nesedí do obyčejných superhrdinských filmů, z toho dělá něco více. Místy jsem měl pocit, že sleduji Inception a ne Marvelovku. Navíc se konečně začal rozvíjet Marvel Multiverse, z čehož se dá opravdu hodně vytěžit. Samozřejmě, nesmím opomenout obsazení, které prostě nemohlo být lepší. Cumberbatch dokázal skvěle zahrát každý aspekt Strange. Ať už to byl Strange egoista, Strange vtipálek, Strange sympaťák nebo Strange zoufalec, Cumberbatch to zahrál na jedničku. O Mikkelsenovi se raději zmiňovat nebudu. O jeho hereckém výkonu bych mohl básnit opravdu hodně dlouho. Doctor Strange je prostě další Marvelovka, která představuje nový rozměr Marvel Multiverse, ale trošku ji sráží to, že je to pořád to samé. Je to Avengers trochu jinak.

Jeho fotr, to je lotr! (2004)

Na rozdíl od nudného a ne moc vtipného první dílu, je tohle zábavné a celkově lépe zpracované. Zakomponování druhé rodinky tomu všemu prospělo.

Doručovací služba čarodějky Kiki (1989)

Podle mě trošku slabší film od Miyazakiho. Vyniká to ve všem, v čem Miyazakiho filmy vynikají. Má to pěknou animaci, pěknou hudbu a celkově je to prostě pěkná pohádka. Ale trochu tady zaostávají postavy. Je zde hodně postav, které jsou opravdu otravné a to včetně hlavní hrdinky. Což mi trochu vadí. Jiji je prakticky jediná postava, která byla sympatická. Trochu mne to zklamalo.

Muž z oceli (2013)

Superman jsem neměl nikdy rád. Jouda, který umí všechno, ale i tak mu vždycky někdo nakope anál a když jde do civilu, tak si vezme brýle. Je to prostě hloupoučký superhrdina. Ale nejsem tady abych pomlouval Supermana. Jsem tady abych pomlouval tento film. A to taky udělám. Film má pěknou zápletku, která nepřekvapí, protože je to další Superman, ale kvalitně zfilmovaný superman už tady hodně dlouho nebyl, takže i tato zápletka potěší. A potěší i casting. Ale co nepotěší je to, že je to vše naprosto příšerně zahrané. Amy Adams, Diane Lane a Russell Crowe jsou jediní herci na které se tam dalo dívat. Ostatní to prostě zahráli příšerně (nejhorší byl Michael Shannon jako Zod). Dokonce i Kevin Costner zklamal. A to tam byl asi 10 minut. Co dalšího zklame je hudba. Od Zimmera jsem očekával něco více. Ani jedna skladba mi neutkvěla v hlavě. No, a o efektech bych raději nemluvil. Krypton a jejich technologie jsou tak nádherně zpracovány, bojové scény taktéž a potom přijde záběr na Supermana ve vesmíru nebo naprosto obyčejný záběr na letícího racka. Jak může film, který má tak pěkné bojové scény, posrat efekt, kde letí racek? Nechápu. Možná jsem to tady trošku moc shodil, ale ten film potřeboval shodit. Má spoustu chyb, ale přesto všechno je to dobrý akčňák se Supermanem.

Tokyo Ghoul: Jack (2015)

Je pěkné, že jsme se dozvěděli něco více o Arimovi, ale to je tak vše co je na tomto kraťasu pěkné. Je to nudné, předvídatelné, hloupé a nudné.

Tokio ghoul - √A (2015) (série)

Druhá série Tokyo Ghoul má stejný problém jako ta první. A tím je naprosto nudný příběh, který se rozjede až v posledních třech nebo čtyřech episodách (které navíc nejsou natolik vygradované jako finále první série). Kaneki sice prošel obrovskou změnou, ale přesto je to pořád ten samý ukňouránek. Navíc, naprosto drsná a chladná Touka už není tak drsná a chladná. Chápu, že scénáristé z ní chtěli udělat poněkud větší sympaťačku, chtěli aby vypadala jako normální holka, ale v první sérii taková nebyla a bylo to lepší. Nejsem proti tomu aby zůstala chladnou sviní jako byla, přidat ji trošičku emocí je dobrý nápad, ale nesmí se to přehánět. Její osobnost na konci první série byla tak akorát. Teď tady polovinu času jenom brečí. Ale asi největší zápor vidím v tom, že tomu chybí nějaký slušný záporák. V Tokyo Ghoul se těžko rozlišuje kdo je vlastně klaďas a kdo záporák, obě strany jsou šedivé jako E. L. James, ale v první sérii byl přesto agent Mado, který byl dokonalým záporákem, který zabíjel Ghouly o sto šest a nezajímal se jestli jsou to děti, vegetariáni nebo prostí vrazi. A potom tam byl Jason, který byl prostě sadista a figuroval tam jako druhý záporák. V druhé sérii nikdo takový není. Všechny postavy mají určité motivy pro to co dělají a i když to není věc, na kterou bych často nadával (vždyť v Code Geass nebyl ani jeden stoprocentní klaďas nebo záporák, a přesto je to jedno z nejlepších anime jaké jsem kdy viděl), ale chybí mi ten pocit naprosté nenávisti k Madovi a pocit naprostého odporu k Jasonovi. Celkově to bylo prostě slabší než první série, která, přiznejme si, také nebyla dokonalá, ale i tak se těším na pokračování. Není to seriál který bych opěvoval a nebudu si trhat vlasy frustrací při čekání na další sérii, ale až to jednou vyjde, tak si udělám čas a podívám se na to.