Sebevražedný oddíl (2016)

Ten Joker. Lidi, tento Joker je tragédie. Tak velká tragédie, že komentář k filmu, který není o Jokerovi začínám Jokerem. Viděl jsem 1 trailer a na Jokera jsem se velmi těšil. Heath Ledger byl skvělý Joker, ale nebyl to ten správný Joker z komiksů. Jared Leto vypadal nadějně. Konečně ten správný komiksový Joker. Bohužel, Jaredův nulový herecký talent to potopil. Plus, velmi slabý scénář, který měl, tomu také moc nepomohl. Ale teď k tomu důležitému. Celkový příběh je o ničem. Parta padouchů zachrání svět. Nic moc. Stane se tam nějaké drama, nějaké zvraty, atd... Nic moc. Akce taky celkem slabota. Film vyniká postavami. Konkrétně Harley Quinn a Deadshot. Ostatní postavy jsou upozaděné a jsou tam jen aby tam byly. Pokud některá postava zemřela, tak naprosto žádné emoce. Prostě nic. Ale Will Smith jako Deadshot a Margot Robbie jako Harley Quinn to zachraňují. Mají dobrý scénář a dobře to zahráli. Šílená Harley a drsný Deadshot, skvělá dvojka. Doufám, že oba dva hrdinové dostanou vlastní filmy, protože si to zaslouží. Celkově dost průměrný film. Zachraňují to 2 sympatické postavy a pokud tyto postavy nedostanou vlastní film, tak Suicide Squad postrádá smysl.

Mariňák (2005)

Nevím jak tenhle film popsat. Zkráceně řečeno, je to unikátní film. A je skvělý. Balancuje mezi válečným dramatem typu Black Hawk Down a komedií typu Fullmetal Jacket. Film sám o sobě není komedie, je to ono válečné drama a nedá se ani říci, že je to odlehčené, protože není, ale ukazuje to konflikt v Iráku z jiného pohledu. Z pohledu, kdy za 180 dní nepadne jediný výstřel, v táboře je nuda, vojáci musejí odlehčovat atmosféru, zamíchá se tam i nevěra manželek/přítelkyň, trochu té vojenské šikany a spousta dialogů (všechny jsou samozřejmě správně sprosté), které jsou vlastně úplně o ničem, ale do filmu prostě patří. Skvělý pohled do psychiky mariňáků.

Na západní frontě klid (1979) (TV film)

Knihu jsem četl a líbila se mi. Hodně. Líbilo se mi, jak autor zobrazil hrůzy první světové války. A film? Ten bohužel nezobrazuje tu drsnou část tak dobře. Navíc scéna s ruskými zajatci, na kterou jsem se nejvíce těšil, zde úplně chybí. Přesto je to kvalitní film, na knihu ale nemá.

Tom a Jerry (1940) (seriál)

Jako malý jsem vždy fandil Jerrymu. Teď, když jsem to náhodou viděl v televizi, jsem si uvědomil, že Jerry je ten parchant a Tom je pouze oběť.

Princezna Mononoke (1997)

Ukrutně nudný a velmi jednoduchý film, který je ovšem také naprosto nádherný a okouzlující. Bohužel, dokonalý vizuál a příjemná hudba nezmění nic na tom, že příběh je prostě nudný a jediná postava, na kterou si za rok vzpomenu bude pouze samotná Mononoke.

Ledové království (2013)

Po příběhové stránce je to asi nejslabší Disneyovka, ale jinak je to fajn. Klasická pohádka od Disneyho. Všechno dobře vypadá, dobře to zní, je to skvěle nazpívané a vtipné momenty se tam také najdou. Disneyovky mám rád a tohle není výjimka.

Sword Art Online: Extra Edition (2013)

Celkem pěkná rekapitulace první série. Na rozdíl od Death Note Relights je zde poměrně dost nového materiálu a staré scény jsou pěkně sestříhané.

Mlha (2007)

První hodinu filmu se toho moc nedělo. Nějaká mysteriózní mlha, pár zmutovaných příšer, nic moc herecké výkony a efekty krve jak ze Sharknada. Druhá hodina je ovšem kvalitativně někde úplně jinde. Má to naprosto hustou a vypjatou atmosféru. Ve filmu, kde by hlavní hrozbou měly být ony příšery, které vypadají jako by zdrhly z nějakého pokřiveného Jurského parku, jsou hlavní hrozbou zfanatizovaní lidé. Existuje nějaká cena za nejnenáviděnější fiktivní postavu v historii kinematografie? Protože M.G Harden by si ji zasloužila. Za ono dokonalé ztvárnění fanatismu a taky za konec, který s divákem, prostě a jednoduše, vymrdal si to zaslouží 5*.

Dokonalý trik (2006)

Tento film vyniká v jedné věci. Ve stejné věci, ve které vynikají všechny Nolanovky. Je to napětí. 130 minut, kdy napětím skoro nedýcháte. Přestože je na začátku ukázán konec filmu, přestože se časové linky střídají bez jediného varování. Přesto všechno jsou to 2 hodiny napětí. Navíc oba hlavní hrdinové jsou sympatičtí, ale zároveň dost zákeřní (asi jako L a Light z Death Note), což ono napětí, ono drama ještě navyšuje. Přičtěme k tomu typický Nolanovský konec, kdy film skončí uzavřeně, ale přesto hlavní záhadu nevysvětlí a máme tady Dokonalý film.

Vychovávat Hope (2010) (seriál)

Občas jsem se smál, občas jsem se nudil. Průměrný komediální seriál, který má lepší, ale i horší chvíle. Nic, na co bych se dobrovolně díval to není, ale když jsem to zahlédl v televizi, tak jsem nepřepnul.