V žáru královské lásky (1990)

Škoda, že tohle arcidílo nemohl vidět Klíma. Možná, že by se v jeho žebříčku blbců český filmař zasunul před univerzitního profesora.

Vratné lahve (2007)

Ani všichni ti inzerenti, kteří z toho udělali celovečerní reklamu, nedokázali zaplatit začínajícího kaskadéra, co by uměl věrohodně spadnout z kola. Ze všech frků čouhá pointa dlouho dopředu. Železničářský erotický sny jsou vysloveně debilní, stejně jako pábitelé ve výkupu flašek. Hovadina na kvadrát.

Potomci lidí (2006)

Zatím 5, ani nevím proč. Asi za ty 3 dokonale zorganizovaný hrozně dlouhý záběry, za výtvarný provedení, který drží pohromadě od začátku do konce, a za to, že tam místo Owena není nějakej děsivej cruise. Objektivně to ale zase taková šupa není.

Tmavomodrý svět (2001)

Klišé na klišé. Katalog kýče. Včetně smutných psích očí při loučení. Bože na nebesích.

Marketa Lazarová (1967)

Nejlepší český film? Asi jo, každopádně hodně překračuje kategorii "český film", zvlášť ve srovnání s díly posledních 20 let. Film, o kterém neumím napsat křivého slova. Nevadí mi ani, jak tam Vláčil na konci pase v oboře jeleny.

Život v oblouznění (1995)

Vlastně jen taková (příjemná) hříčka, která by mi okamžitě vyjela z hlavy, nebýt Buscemiho. To je zkrátka sekáč.

Král Šumavy (1959)

Šumavu Kachyňa vystihl, ale co naplat....Bůhví, proč má Lukavský pověst charaktera, co si nezadal (viz. i 30 p.m.Z.).

Čekej do tmy (1967)

Divadelní kus jako dělaný např. pro Městská divadla pražská (úplně vidím Trávníčka z 80.let). ČST natočila obdobných inscenací taky habaděj (Pracka v láhvi nebo jak se to jmenovalo např.). Dovedu si to představit i v neděli po obědě v rádiu, teda rozhlase. Vhodné zejména pro 75 leté pratetičky a žáky 6.tříd Z(D)Š. Hitchcock dokázal o více než 10 let dříve naložit s podobným Dial M for Murder o poznání lépe.