Vinnetou (1963)

Z Barkera (a Rážova dabingu - furt mi v hlavě vyskakuje MUDr.Veselý ze SNB) se mi vždycky dělalo lehce na nic, o tom pitomci s foťákem nemluvě. Německej humor, to je fakt peklo. Z mojeho milovanýho Maye nezůstal kámen na kameni.....I když jako dítěti se mi to dost líbilo a tedy sypu nějaký hvězdičky. Měl jsem dokonce v pokladech na pouti vystřelenou černobílou pohlednici s fotkou z tohohle filmu, kde si kluci zrovna mísili krev. Vinnetou tam měl rozpáranej mundůr v podpaží, což mě dost mrzelo.

Hanebný pancharti (2009)

Tarantino je zpátky v plný síle a vytírá si dějinami zadek zcela bez předsudků, což po všech těch rekonstrukcích pravdivých a jinak skutečných příběhů vážně potěší. Je snad první, kdo se dovede na 2.s.v. podívat z odstupu, jako jiní na dobu Ludvíka XIV.. Film jede jak namydlený blesk od začátku do konce a je dlouhý přesně jak má být. Krásně si pohrává s národnostními stereotypy, má napětí a při tom baví. Cenu za herecký výkon v hlavní nebo vedlejší roli si tu zaslouží kdekdo. Hezky se na to kouká a to se tam nesvlíkají žádný krasavice donaha (a snad nikde u Tarantina!). Kdo tohle dokáže? A navic je Tarantino snad jediný v Americe, kdo zná mayovky.

Jen počkej...! (1969) (seriál)

Při čekání na vlak jsem si vždycky v parku před Hlavákem, kde to jelo v televizi na větracím komínu nonstop, přál, aby vlk toho ušatýho šprta z první lavice před katedrou, aby toho nesnesitelnýho pionýra s debilním hlasem dostal jednou pro vždy . Škoda nových dílů s reklamou na Nokii.

Wrestler (2008)

Rourka hraje opravdu dobře a Marisa Tomei má ve skoro 50 ještě fakt pěkný tělo. A to je asi tak všechno.

La Bohème (2008)

Výborně zazpívaná slavná opera v naprosto konvenčním provedení. Villazón a Netrebko nehrají jako herci ve filmu, ale jako zpěváci v opeře, což ovšem (prvotřídní) taky jsou. Co je na diskusi, je "filmová" hlasitost v kině, je ale pravda, že výsledný dojem z hudby spíš umocňuje. Operu na této úrovni je u nás jinak možno vidět jen v rámci projektu MET in HD,ten je ale v Praze vyprodán půl roku dopředu . Kdo jde do kina na "Muzikál / Romantický", ten se pobaví jak na Bollywoodu a v půlce může jít domů.

Obchod na korze (1965)

Jeden z nejpádnějších důkazů pro tvrzení, že v Československu vznikaly v 60.letech filmy srovnatelné se světovou špičkou. Pozoruhodné je, jak se zejména Slováci dokázali už po 20 letech podívat na své angažmá v "konečném řešení". Dneska něčeho podobného evidentně nejsme, alespoň v umění, schopni. Vynikající film!

Smoke (1995)

Dobrý druholigový film.

Mlčení Lorny (2008)

Po půlroce si sotva vzpomínám, co to bylo. Jen vím, že to mělo hnusnou, jakoby normalizační, panelákovou atmosféru.

96 hodin (2008)

Takhle to vypadá, když stárnoucí chlap nemá dost rozumu a pustí dceru na výlet do Paříže. Pěkná, brutální akce bez zbytečných vycpávek a zábran. Jen první cca 1/4 hodinu (až do okamžiku, kdy Neeson vychází z CDG na stanoviště taxiků) bych vystříh a obsah napsal po vzoru Star Wars v pár větách do úvodních titulků. Svině jedny albánský, nebo jaký, to máte za to! Skoro 4 hvězdy...