Super Size Me (2004)

Spurlock se ve svém "dokumentu" snaží ze všech sil prokázat, že...co vlastně? Že všeho moc škodí? Hambáče si nikdy nekupuju, mek je mi protivnej až k dávení, ale fakt je, že takováhle pravda se dá natočit úplně o čemkoli. Mně by například rozhodilo výsledky testů měsíční soužití s autorovou zeleninovou nymfičkou.

Každý den odvahu (1964)

Pár světových filmů v Čechách vzniklo a tenhle k nim patří.

Září (1987)

Léto končí, hosté balí kufry a odjíždí do Pítěru nebo kam, v sadu už kácí nový majitel. Hodně melancholie, hodně Čechova, hodně Bergmana, Allen je přítomen hlavně skrze svoje (vynikající) herečky. Nijak originální, ale velmi dobrý film.

Quantum of Solace (2008)

Jsem z toho zmaten. Ze všeho. Příšerná blbost. Ještě větší než Fantomas. Z jakýhosi důvodu tenhle film prolít českejma kinama s originálním názvem.

Tajuplný ostrov (1973) (seriál)

Po těch letech mě překvapilo, jak se TO vleče: kluk jde za útes pro mušli a divák fakt čeká, dokud se za 10 minut nevrátí. Vadí to ale? Není to spíš chyba týhle doby, že potřebujeme neustálou akci a nejsme ochotni chvíli počkat (ostatně si vzpomínám, že pro nedočkavce existuje verze sestříhaná dio formátu celovečerního filmu - když jsem ji viděl v našem agitačním středisku, tak mě, milovníka seriálu, hodně rozladila)? K tomu jsou tu chvílemi překvapivě realistické dialogy a jedna z nejvýraznějších titulkových melodií na světě. Jo a inženýr Smith patřil k největším hrdinům mýho dětství. Víc než na 2 díly teď k stáru koukat asi nebudu, ale kdysi to pro mě byla jedna z nejmilejších věcí, které se objevovaly v komunistické televízi.

Casablanca (1942)

Opakováním se zprvu zdánlivě průměrná Casablanca kupodivu zlepšuje a k původní ateliérové inscenaci cosi přibývá, těžko říct co. Bogart? Čechoslovák jako největší hrdina války ...uff uff

Dnes platí regulačný stupeň č.6 (1978) (TV film) odpad!

Je úterý ráno, konec 70.let. Simuluju a nemusím teda do školy. Pouštím televizi Ogoňok, zrnění, monoskop a jedém: repríza pondělní slovenský inscenace. Nevěřícně čumím na velín rozvodny. Nevěřícně čumím na debila údržbáře, co leze po sloupu ultravysokýho napětí a šahá prackou na drát...A dneska jsem si na to bůhvíproč vzpomněl. Co to je za znamení?

Bourneovo ultimátum (2007)

To je fajn, že u CIA vypráví instruktoři při výcviku klukům, že si mají obalit ruce hadrem, až budou běhat v Tangeru po střechách. Je to dobrá firma (akorát jim, pravda, celkem často hapruje personální politika...). A ten film je ve svý škatulce taky dobrej. Mimo jiné proto, že v něm nejsou "hlášky". Ani jedna (v celé trilogii), myslím.

Počátek (2010)

Novej Matrix? Kdeže...spíš tak ještě jeho projekce. Hodně sterilní, dost neoriginální a vlastně i celkem amorální finalista soutěže o nejblbější český název. Film, po kterém navzdory zdejšímu hodnocení (momentálně č.6 žebříčku!?), neštěkne za pár let pes. Doufám...Celkem by mě zajímalo, jestli se Nolanovi zdají sny.