Pustina (2016) (seriál)

Potvrzuje se mi obava, ze Severni Cechy jsou jeste tvrdsi oblast nez bratislavska Petrzalka. A to uz je kurva sracka co rict. Toto je opravdicky, nefalsovany realismus, zkratka zivot, jaky vsichni zijeme 27 hodin denne. Jdu si vyhonit do toho zkurvenyho listi.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

An apple a day keeps the doctor away...tento opravdovy americky celavek musel zrat jabka od rana do vecera, pac mel excelentni imunitu, Iñárritu. Rad bych byval v kine usnul, abych nejak rozumne vyuzil vyhrazeny cas, ale nudici se slecna vedle mi desne svitila do oci moudrym telefonem.

Andělská tvář (2001) odpad!

Nejromantičtější, nejhrdinštější, nejnapínavější a nejdelší film na světě. Měl jsem pocit, jakoby mi někdo strkal hlavu do sudu s pomejema (viděno v nemocničním pokoji v TV, která nešla vypnout ani ztlumit). Teď tu čtu zajímavost: "Režisér filmu Zdeněk Troška uvedl, že snímek považuje za svou "nejlepší filmařinu""...inu, pane Zdendo, možné to je...každopádně jsem rád, že nás varujete předem. Určitě je ale dobře, že nejste chirurg nebo dopravní pilot.

Bourneův odkaz (2012)

S US bezpečnostními programy to jde silně z kopce, i ksichty superagentů jsou čím dál děsivější. Zelenej a modrej prášek, vyráběné průmyslově na Filipínách, jako pupek příběhu? Heh...Kolik je na ně asi doplatek v lékárně? Ten na inteligenci bych si pořídil, třeba bych potom líp věděl, jak smysluplně nakládat s časem... Jak byla trilogie s Bournem kompaktní a nadupaná, tak je Gilroyův apendix vodovatej. I toho Mobyho jakoby rozředili napůl s vodou. P.S.: Proč mají všechna auta ve všech bouracích filmech nefunkční airbagy? Nikdy jsem se nad tím nezamýšlel, ale u týhle slátaniny jsem měl spoustu času na kdejakou pochybnost.

Nespoutaný Django (2012)

Nechci malovat negra na zeď, ale mám obavu, jestli Bastardi nebyli poslední Tarantinovou předsmrtnou erekcí.

Urbanized (2011)

Prapodivná směska nesourodých situací, které jakoby každá přicházely jako upoutávka na svůj vlastní film. A každý z těch filmů by asi dával větší smyl než Urbanized, o kterém se chce říci, že je to - analogicky k sídelní kaši - kaše filmová.

3:10 Vlak do Yumy (2007)

James Mangold je jméno, pod kterým natáčí Zdeněk Troška v Americe? Nebo jak to vysvětlit?

Je třeba zabít Sekala (1998)

Mezi porevolučními československými filmy jednooký trpasličí král. Potěší absence té naší, české laskavosti. Potěší, že závěrečný souboj na ostří nože nasvádí Liška s Macháčkem nebo Polévka s Donutilem. Potěší toho vlastně celkem dost. Překvapí bigotní (= dvoubohý?) katolicismus moravských dětí. Překvapí trpajzl jak z Křesadlova Fialového anachoréty, který na mol ožralý a navzdory krucifixu przní moravské dívky krev a mléko...Není nakonec největším kolaborantem filmu ten malý slovenský herec, který nám vysokým pro radost předvádí trpajzličí klišé jak z nějaké nekorektní komedie? Není to špatný film, ale k tomu, aby byl na vývoz mu něco chybí. Možná by se tomu dalo říkat řemeslo. Ale na Barrandov dobrý...

Mikulášovy patálie (2009) odpad!

Co, kromě názvu a jmen hrdinů, má tahle splácanina společného s knihami? Holt si zase jednou jakýsi filmový štáb myslel, že spisovatel je vůl a správně to má být takhle. S českým dabingem čistokrevný odpad.

Expozitura (2009) (seriál)

Scéna, ve který chodí Bydžovská s hovnem v pytlíku a mudruje ostopéro, to je bizárek i na český poměry. To musím poctivě uznat.