Melancholie (2011)

Snad je tam někde ukrytý nějaký metafór, ale že se mi ho nepodařilo odhalit, zůstal mi jen na hranici kýče přeestetizovaný salónní žert bez váhy, jako byla bez váhy i sama Melancholia. A stejně jako nehmotná planeta nevyvolala na moři byť i jen vlnku, ani on nezčeřil mojí poklidnou mentální hladinu. To se mi u LvT většinou nestává. Tři hvězdičky jsou možná až moc.

Američan (2010)

Kouká se na to pěkně, ale stejně je škoda, že se hned první den natáčení ztratil scénář. Naštěstí v půjčovně v Castel de Monte měli Jarmusche, Thekla si krapet vybavovala Bruggy a z toho už se dalo při té improvizaci trochu vycházet. ..Hele, Jacku, vypadni na chvíli na venkov a stluč mi tam na koleni nějakou prima opakovací pušku ze starý převodovky. Pro jednu echt osudovou žábu. Dejte si někde na náměstí nápadný kafe, každej u svýho stolu, Jacku, a dohodněte podrobnosti...Počkej na mě za 5 minut u řeky, kotě. Víš přece - tam, jak sme posledně jeli půl dne autem... Vodkrouhni toho lůzra. Třeba vo těch slavnostech tím novým samopalem, ať neděláme zbytečnej rozruch...ale možná, že jsem všechno blbě pochopil a na tripu nebyl scénárista, ale sakumprásk celá Pavlova zločinecká banda. Každopádně budu mít od teď už navždy strach, až se mi na zadek auta přilepí někdo v ponožkách na rychlým skůtru. Ale, jak jsem psal na začátku, s vypnutým mozkem je to hezký na pohled. To ale není úplně typický rys "artových filmů 70.let"...

Dopisy z Iwo Jimy (2006)

Vojáááci! Dělejte vždy to, co je správné...protože tak je to správné! Poslední dobou jsem nějaký bledý. Ale vodou to nebude, Clinte.

Tanec v temnotách (2000)

Von ten Trier často a rád tlačí na pilu a tady to dost přepísk. Ještěže my Čechoslováci tu máme pro rozveselení Ouldriče Nouvyho (vedle Victora Laszla další parádní čekoslouvek filmové historie) , tanečníka z Prahy. Mám podezření, že Salma Džežkouva neemigrovala kvůli operaci, ale že jí vypudila StB za to, že pojmenovala svýho syna Džín podle oblíbených kalhot pražských rebelů a muzikálových tanečníků. Ale...zas tak špatný to taky není.

Profesionál 2: Samotář (1987)

Belmondo prudí po barech kontrolama občanek, mlátí svázaný lidi atd., to vše ve skličujících kulisách 80.let (děsivá hudba, ohozy, účesy...) a za doprovodu dvou vymaštěnců z diskopříběhu nevímkolik. Celý se to zdá být natočený pro Němce. Propadák jak prase.

Od zítřka nečaruji (1979)

nok, nok, aneb polodementní soudruh Tau kuchařem v pionýrském táboře Rudý šátek

Petrolejové lampy (1971)

Další z parádních čsl.kousků té doby. Dokonce i na Sklenčku a Rosůlkovou je radost pohledět.

Lovec draků (2007)

1/2 hvězdičky za prima slovenskej název. Bych myslel, že je to o nějakým Rusovi...