Rio (2011)

Docela příjemné animované dobrodružství pro děti. 65 %

Vůně ženy (1992)

Naprosto skvěle zahraná role slepého plukovníka, od obyčejného rozhovoru, přes nezapomenutelné tango a řízení auta, až po závěrečnou řeč. K úplné spokojenosti chybí snad jen krapet komplikovanější zápletka. 80 %

Warrior (2011)

Skvěle budovaná atmosféra, tajemství minulosti, komplikované vztahy a konečně i ten předpokládaný sport. Tenhle film určitě není to, co by člověk na první pohled očekával. Možná právě proto je to ještě o to lepší. 80 %

Drive (2011)

Naprosto skvěle rozjetý začátek s úžasnou atmosférou se po první půlhodině pomalu přetaví v utahaný prázdný sled obrazů, hudby a násilí. Zajímavý koncept, ale provedení mě moc neoslovilo. Až příliš je tu cítít snaha o natočení "kultovního filmu", který ale nenabízí jedinou scénu, kterou by si člověk mohl pamatovat. Lehce nadprůměrných 60 %

Moneyball (2011)

Na to, že mi baseball nepřipadá jako příliš atraktivní sport, je docela hodně filmů o baseballu, které mě svými kvalitami přesvědčují o opaku. Skvělé sportovní drama, s lehce dokumentárním nádechem, kde jsou pouze dvě důležité (skvěle zahrané) postavy a baseball. Kdopak říkal, že statistika nuda je :-). 75 %

Koupili jsme ZOO (2011)

Je to mnohem víc, než by člověk z názvu očekával. Žádná bláznivá komedie, ale citlivě natočené drama, příběh, který se chvílema může zdát až nereálný a přesto uvěřitelný. Dokonale propracované postavy, vztahy, herecké výkony i prostředí, dokáží příjemně zabrnkat i na emotivní strunu. Náběh na čtvrtou hvězdu. 70 %

Správná volba (2008)

Z počátku poměrně vtipný film se mění postupně ve vážnější drama, což vlastně není vůbec na škodu. Když to tak vemu, není to vůbec o tom, co bych čekal. Není tu žádný padouch ani nikdo, komu bychom drželi palce. Nejsou tu ztřeštěné volební nápady, proradní reportéři a zkorumpovaní prezidenčtí kandidáti. Je to film o muži, který sotva vnímá svou dceru, natož nějaké volební práva a jeho postupném prozření. Díky americkému patriotismu chvílemi působí film trošku kýčovitě, ale přesto to příliš nepřehání. Závěr pak poskytuje úplně jiné rozuzlení, než které bychom čekali, ovšem o to lepší. Rozhodně nadprůměrný snímek a příjemná nedělní oddychovka. 65 %

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Čas od času si člověk pustí film, od kterého nic extra nečeká. Ostatně, Steve Carell většinou hraje v sice koukatelných, ale jen lehce nadprůměrných bláznivých komediích. O to příjemnější je to pak překvapení, když se na plátně ukáže v neokoukaném originálním příběhu o několika dějstvích s nějakým tím nečekaným překvapením. K tomu všemu přidejte inteligentní humor citlivě promísený s vážnějším tématem a za to milé překvapení nemohu jinak, než 80 %.

Divočáci (2007)

Mám pocit, že je mnohem jednoduší kritizovat, než psát chválu, takže ani u tohoto vynikajícího road movie plného humoru, které rozhodně nenudí, se nebudu rozepisovat. Hodnocení mluví za vše. 80 %

Kdo je Cletis Tout? (2001)

Originální propletený příběh, pozvolna odhalující v retrospektivním vyprávění současný stav. Zajímavá inspirace starými filmy. Slušně propracované postavy i herecké výkony přispívají k uvěřitelnosti celého filmu, lehký nadhled, decentně černý humor a k tomu zcela ojedinělá a netypická role pro Tima Allena. Skoro mám chuť dát i čtvrtou hvězdu. 70 %