Velký průšvih (2002)

Vtipně napsaná, klasická, trochu bláznivá komedie, která si vystačí s tradičním modelem sázejícím na náhody a honičky, bez berliček v podobě obhroublého a fekálního humoru. Herci mají co hrát, množství postav je i přes krátkou stopáž dostatečně dobře prokresleno a v neposlední řadě film svižne ubíhá a nenudí. Skoro by si zasloužil i tu čtvrtou hvězdu. Uvidím příště. 70 %

Kovbojové a vetřelci (2011)

K mému překvapení to vůbec nebylo tak zlé, jak by se mohlo z nepříznivého hodnocení zdát. Jistě, je to zvláštní spojení žánrů, ale o to méně okoukané a o to více originální. Ostatně, proč by Zemi nemohli navštívit mimozemšťané už o sto let dříve. Je to více než zajímavá myšlenka a tento film se jí ujal po svém a dle mého názoru né až tak zle. Rozhodně se mu nedá upřít skvěle vyobrazená atmosféra divokého západu, vcelku uvěřitelné charaktery a i příběh neskřípe tak často, jak by mohl. Snad jen s krásnou mimozemšťankou to maličko přehnali. Určitě mnohem lepší počin, nežli Wild, wild, west. Rozhodně by se dalo tohoto tématu využít i lépe, ale i tak nadprůměrných 60 %.

Goemon (2009)

Japonský středověk, mixující v podivně vyhlížejícím fantasy světě kulturu zapadajícího slunce s evrposkou gotikou říznutou současným metalem. To vše v nepříliš realisticky vypadajícím CGI provedení, připomínající místy spíše slušně animovaný film jako Kungfu panda, což bohužel nepřidává na uvěřitelnosti. Musím ocenit snahu o propracovaný děj, nicméně podání s řadou zbytečných kudrlinek a nelogických smyček trochu pokulhává za původním záměrem a není těžké se v ději místy ztrácet. Všechno ale nejvíc sráží přehnané zpracování s důrazem na nadpřirozené schopnosti, objevující se jen když se to tvůrcům hodí. Kdyby to bylo podáno alespoň s humorem, ale i ten zde zcela chybí. Na druhou stranu jsou zde příjemně zvolení herci a hudba. Myslím, že pozice filmů jako Tygr a drak nebo Klan létajících dýk zůstává nadále neohrožena. 50 %

Hněv Titánů (2012)

Při srovnání s prvním dílem je to o maličko lepší a nebo se mi to tak alespoň zdálo po nedávné tragédii jménem Válka bohů. V podstatě to je film shodný s prvním dílem. Mnoho CGI efektů, místy porušujících i základní fyziku, která by měla platit i pro polobohy, dosti zkratkovitý plochý děj s množstvím povrchních postav a jejich nepochopitelným jednáním, nefungující svět, vytvářející si pravidla podle toho, jak se mu to hodí a především viditelná snaha zapůsobit na diváky spíše "wow" efektem, nežli emocemi. Jenže čeho je moc, toho je příliš. Slušný námět a příbeh prostě lepším zpracováním nikdo nedožene. Na druhou stranu, když vypnete mozek, tak to vcelku drží pohromadě a "wow" efekt minimálně v kině na první zhlédnutí skutečně zapůsobí. Renesanci antických bájí v moderním pojetí ale snad nikdo nečekal. Nekonala se. 55 %

Partička (2011) (pořad)

Vtipné? Ale kdeže. Většinou jen smutně trapné!

Pollyanna (2003) (TV film)

Nedávno jsem viděl verzi z roku 1960 a rozhodně se nejedná o stejný film. Námět je shodný, ale z příběhů o Pollyane vybírá odlišné momenty a také je odlišným způsobem zpracovává. Daleko víc se zde soustředí na vztahy osob, poskytuje vysvětlení jejich chování a celkově skládá mnohem uvěřitelnější a propracovanější příběh bližší dnešnímu divákovi. Přitom zachovává silnou emotivní stránku originálního vyprávění. 80 %

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Sice tu není poměr vtipných a trapných scén ideální, ale stále je to v snesitelné míře a tedy většinou zábavné (někdy i velmi:)). Slušných 65 %

Prci, prci, prcičky 3: Svatba (2003)

Abych to vysvětlil. Jednička se mi moc nelíbila, dvojka nestála za nic a v obouch připadech za to mohla skutečnost, že trapné momenty drtivě vítězily nad vtipem. V trojce se ten poměr nějakým zázrakem otočil a já se nečekaně víc bavil, než cítil trapně. Možná je to i odstupem času a tím, že originál je v té žumpě následovníků (bohužel) nejlepší. 75 %

Jump street 21 (2012)

Asi jsem očekával něco zcela jiného, protože jinak si nedovedu vysvětlit to velmi kladné hodnocení. Celé je to takové trochu rozpolcené, balancující na hraně hodně ztřeštěné studentské komedie a akční krimi. Tvůrci alespoň naštěstí nikdy hrubě nepřekročili dobrý vkus a ušetřili nás fekálních vtipů, jen místy trochu přešlápli, jako třeba v závěru přehnané finále. Celkově to není špatný film, ale také bych ho nezařadil nikam výše, než k průměru. Určitě nic, co bych si chtěl pustit znovu, ačkoliv případný další díl bych zvládl. Čistý průměr a 50 %

Láska nebeská (2003)

Dokonalé. Těžko k tomu dodat více. Je to film, kdepři každém dalším sledování najdete stále něco nového. 110 %