Město duchů (2008)

Vcelklu podařená duchařina, která pobaví a dokonce dává i smysl :). Lehce nadprůměrných 60 %

Tobruk (2008)

Nejhorší na tom je, že člověk by chtěl tomuto filmu dát vynikající hodnocení, přál by si, aby byl dobrý, už jen kvůli té námaze, co to stálo. Bylo tu mnoho předpokladů, proč by to vyjít mohlo, měl tu být skvělý válečný film, ale výsledek bohužel, více než co jiného, připomína jen slepenec kratičkých epozodních scén, které pohromadě drží snad jen poušť u města Tobruk. První polovina mi připadala jak sestřh pohledů do vojenského tábora, pod kterým by klidně mohl běžet titulek "bez komentáře", jak sem tam poslední dobou vídáme na ČT24. Druhá polovina filmu se pak snaží rozvíjet vztahy mezi postavami, které ovšem není jak rozvíjet, protože z té první poloviny jsem si neodnesl k žádné z nich alespoň částečný vztah a tak mi vlastně bylo jedno, jak to s nimi dopadne. Jsou tu sice dvě opravdu dobré scény, které člověka proberou z mírného podřimování, ale po pár minutách je opět ukolébán a to do takové míry, že pomalu ani nevnímá, že na plátně již běží titulky. Hudbu ve filmu většinou nijak nechválím a ani nekritizuju, ale tady si neodpustím kratičkou poznámku. Hudba tady ten film totiž sráží minimálně o další hvězdičku a jednoznačně přispívá k nudě, kterou u něj zažijete. Už během sledování jsem si uvědomoval, jak výraznou sožkou na celkovém pocitu je hudba. Tady je to vidět více než jinde. Nehodila by se snad ani k televiznímu seriálu. Jedinou opravdu povedenou stránkou je tak snad jen samotná vizuální podoba, která je na naše poměry opravdu nadrpůměrná a je jen škoda, že scénář, střih a hudba nedokázaly ruku v ruce aspoň kulhat, když už né držet krok. To, že to jde, dokázala například i televizní Sahara, která na stejném prostoru rozehrála válečné drama se vším všudy. 40 %

96 hodin (2008)

Film staví na podobném principu jako 48 hodin v Paříži. Stejný je námět, stejné je město a stejná atmosféra, která mě pohltila od prvních okamžiků a nepustila až do samotného konce. Tady ale podobnost končí. Oproti zmíněnému je to vlastně jedna dlouhá akční jízda, kde na rozdíl od mnoha podobných filmů, je každá jednotlivá akce přesně zasazena do vyprávění, má své příčiny i důsledky a není zde jen pro efekt, jak často vídáme jinde. Kostra příběhu není nijak složitá a ani originální, ale přesto dává smysl a nekrčí se kdesi vzadu pod akčním nářezem, takže sledování filmu nevyžaduje vypnutí mozku, což se dnes u mnohých akčních "pecek" bohužel vyžaduje. Celkově velmi příjemné překvapení. 80 %

Copak je to za vojáka... (1987)

Prostě mě baví, dívat se na to, jak si kluci hrajou na vojáky ... vlastně oni si na ně nehrajou :).

Mezi námi děvčaty (2003)

Velmi dobrá, nápaditá, vtipná komedie. Škoda, že jsem na ni byl tak natěšen, takž mě to nepřekvapilo. Zaítm 70 %

Jumper (2008)

Skvělý námět, totálně pohřben hloupým, ba dokonce si troufám říci, tupým příběhem a to je na tomhle filmu to, kvůli čemu nejsem ochoten přimhouřit oko. Nevím, nakolik je to problém scénáře, herců či režisérského vedení, ale ve výsledku je tu mdlá podívaná, která hezky začíná ... a to je tak jediné pozitivum, co mě napadá. Když na chvíli zapomenu na skutečnost , že na léta pohřbili skvělý námět, tak se dá říci, že když hledáte něco, kde chcete vypnout mozek, tohle je ideální kandidát. Vidět a zapomenout.

Zalknutí (2008)

Jsem z tohohle dramatu (o komedii se moc mluvit nedá) docela zklamán (né proto, že bych čekal komedii). Jsou zde sice velmi dobré momenty, kdy jsem si říkal, že teď se to "rozjede", ale ve výsledku se nic takového až do konce nestalo. V podstatě tam nějak plyne děj, na plátně se něco děje, ale člověka to víceméně nechává chladným. Najednou je tu konec a ... a nic. Tedy něco jo. Minimálně tuhle devadesátiminutovou věcičku pustím z hlavy. 40 %

Chuck (2007) (seriál)

Vcelku zábavný seriál na který se rád podívám, ale ani mě nemrzí, když nějaký díl minu. Za můj zájem tak vlastně může první epizoda, ketra slibovala parádní porci humoru i akce, ale v podstatě počínaje druhým dílem (až do teď) se mi všeho dostává dosti nevyrovnaně (čti málo). Začíná skřípat logika příběhů, objevují se klišé, opakují se ty samé situace a nosná linie příběhu stagnuje (což by nevadilo, kdyby se kolem něco dělo - viz. How I Met Yout Mother, kde se matky asi jen tak nedočkáme a nevadí to:)). Celkově je to ale příjemná oddechovka. 60 %

Pohádky na dobrou noc (2008)

Málo využité téma, málo zábavné, místy až moc šílené, ... a tak bych mohl pokračovat. Už z toho je jasné, že jsem tímhle filmem nebyl nijak unešen. Dá se na to sice bez větších problémů podívat, ale v žádném případě vás to nijak výrazně nezaujme, natož aby vás to vtáhlo do děje. 50 %

Marley a já (2008)

Moc hezký, veselý i smutný, pomalu vyprávěný příběh. Když se na to budete cítit, asi se vás dotkne na srdci, ale jinak je to prostě "jen" příběh. 70 %