Půlnoc v Paříži (2011)

Neskutečně poetická atmosféra plná optimismu a nostalgie, podtržená nádherou noční Paříže, vypráví jednoduchý příběh, který od prvních okamžiků neomylně pluje k očekávanému závěru. Výborně to funguje, ale přesto jsem očekával alespoň trochu rafinovanosti, zápletku, která otočí děj o 180 stupňů, něco, co mě donutí si tento snímek zapamatovat. Místo toho klidně doplul ke svému závěru, ale přesto jsem spokojen. 70 %

Monstrum (2008)

Film, kde hlavní roli hraje forma, nikoliv obsah a přesto, nebo spíše právě proto, to až překvapivě dobře funguje. Triviální děj povznáší skvěle budovaná atmosféra, slušné triky a to vše mohutně umocňuje především roztřesená "amatérská" kamera, bez které by to bylo jen další všední béčko. 75 %

Klikař Charlie (2007)

Rozhodně to není hloupá romantická komedie plná klišé, ale na druhou stranu, není to ani 50x a stále poprvé, abych sem tam se vyskytující nějaký ten nechutný vtípek zcela ospustil . Docela dobře jsem se ale místy bavil a komu nevadí výše zmíněné a střední poněkud trapnější pasáž, klidně si hvězdičku může přidat. Pro mě jednou vidět stačilo, takže průměrných 50 %

A co Bob? (1991)

Tradičně dokonale zvládnůtá póza Billa Murrayho, i když někdy jsem musel s doktorem opravdu soucítit :). 60 %

Zkažená úča (2011)

Takhle to dopadne, když vemete tu největší mrchu z romantických komedií a dáte ji hlavní roli. Takový doktor Hause v sukních :). Je to děs, chvílema se na to nedá koukat, ale i přes to se nějak nedokážu přinutit tomu dát jen průměrné hodnocení. Není to ani moc vtipné, není to nijak duchaplné, není to příliš objevné, ale svým způsobem docela umně převrací zažité stereotypy. Vcelku dobře si dovedu představit, jak někdo natočí úplně stejný příběh, jen z pohledu té "hodné". Jenže v tom případě bychom byli k smrti unuděni průměrem. Takže i přes drsný humor, který se naštěstí obešel bez fekálních vtipů, lehce nadprůměrných 60 %

Noční rande (2010)

Příjemní herci, slušný námět, ale výborné ingredience ještě nemusí znamenat povedený dort. Film skončil a já mám pocit tak trochu promarněné šance. Vznikla tak další lehce zapomenutelná průměrná komedie, kterých je dvanáct do tuctu. 50 %

Kamarád taky rád (2011)

Překvapivě příjemná romantická komedie, která sice nezpůsobí uragán v tomhle lehce ohraném žánru, ale na druhou stranu, svěží vánek je v jinak stojatých vodách také vítaná změna. No a nad tím děsným českým názvem je třeba přimhouřit oko, protože my podobné rčení nemáme. Konečně ale chápu, jak to v BBT mysleli s tím "Přátelé s výhodami" :o). 65 %

Johnny English se vrací (2011)

V podstatě jen taková velmi odlehčená variace na první díl, o parodii na agenta 007 nemluvě. Měl jsem pocit, že autorům buď došly vtipy a nebo nechtěli točit komedii. Jedním slovem, mdlé. 40 % První díl se mi líbil víc.

Šéfové na zabití (2011)

Konečně po delší době opět nápaditá, vtipná a svým způsobem i originální komede. Ke čtvrté hvězdě přeci jen něco málo chybí, minimálně to, abych se stejně dobře bavil i napodruhé :). Zatím 70 %

Londýnský gangster (2010)

Další gangsterka, která se utápí v šedém průměru a směřuje k neodvratitelnému a snadno odhanutelnému konci. Někde v polovině filmu jsem se přistihl při tom, že mi je už skoro jedno, jak se pokusí tentokrát toto poněkud ohrané téma ozvláštnit. No a překvapením bylo, že se nepokusili. Na druhou stranu, je tu hvězdné herecké obsazení a dialogy jsou místy opravdu vynikající. Škoda, že jako celek to příliš nefunguje. Těžko říct, kde se stala chyba. Možná je ve mně, protože ani V Brugách nepovažřuji za zvláštní dílo. Zase ale třeba Gran Torino nebo Leon mě uchvítily. To je ale jiná liga a bylo by nespravedlivé s těmito filmy tento srovnávat. Takže, vynechámli předešlé, pak nezbývá než konstatovat: Průměrně koukatelné a 50 %