50x a stále poprvé (2004)

Výborná komedie na kterou jsem se podíval již několikrát a pokaždé skvěle pobavila a dokonce ve zdraví přežila i můj záporný postoj k několika zde přítomným nechutně "fekálním" vtipům, které jindy bezpečně srážejí mé hodnocení mnohem bláže k nule.

Podivné dědictví (1972)

... nejlepěí westernová komedie všech dob. Nic víc, nic míň :)

Velmi nebezpečné známosti 2 (2000)

Ano, když to budeme srovnávat s vynikající jedničkou (jdeli to vůbec) tak to nedopadne vůbec dobře. Když to ovšem vemu jen jako nové zpracování podobného tématu, tak mi to zase tak hrozné nevyjde. Jinak řečeno, nečekal jsem od toho vůbec nic a nakonec jsem se ještě docela dobře bavil. 50.01 %

Velmi nebezpečné známosti (1999)

Možná výjimka potvrzující pravidlo, že přenesení historického námětu do současnosti nemůže dopadnout dobře. Vynikající atmosféra, hudba, smysluplný děj, velmi dobrý scénář a skvělé výkony všech hlavních představitelů říkají něco jiného.

Drtivý dopad (1998)

Co na tomhle filmu oceňuji nejvíce je především uvěřitelnost, která je dána hlavně scénářem a vůbec celkovým pojetím vyprávění, které mi připomnělo trochu dokumentární styl. Mimochodem právě uvěřitelnost tak zoufale chyběla v Armagedonu, který u mě propadl.

Lhář, lhář (1997)

Vynikající komedie, která těží z daného tématu maximum a pobaví i po několikarém zhlédnutí.

Scary Movie: Děsnej biják (2000) odpad!

Snůžka nechutností. Největší filmový omyl mého života a když se říká vyhazovat peníze, tak tady to platilo doslova a do písmene. Do této doby se mi ještě nestalo, abych toužil z kina utýct. 100kč bylo za tuhle sr*čku opravdu hodně.

Gladiátor (2000)

Pamatuju si, jak jsem při prvním sledování v kině byl naprosto konsternován už při úvodní bitvě a napětí mi vydrželo až do samého konce, který mě ovšem trošku zklamal. O to víc mě pak mrzelo, když jsem se dozvěděl, že došly peníze a tak byli filmaři nuceni vypustit ve finále povstání otroků. Od té doby ovšem uplynula spousta let a já se k tomu filmu stále vracím v jeho prodloužené verzi a ta lítost je dávno pryč. Mám ten film rád přesně takový, jaký je. 99 %

Evita (1996)

Jak se zdá, Madona zde našla svou první a také asi poslední opravdovou filmovou roli. Vynikající film od příběhu, režije, přes herecké výkony až po v neposlední řadě úchvatnou hudbu. Tohle vyprávěni mě dostalo. 90 %

Equilibrium (2002)

Velmi dobré scifi se zajímavým námětem i ztvárněním a ačkoliv zde vizuální i akční stránka hrají velmi důležitou roli, neutlačují do pozadí logicky stavěný příběh - tedy s výjimkou několika posledních vteřin (a tím teď myslím opravdu až posledních pár vteřin, protože závěrečný souboj je fantastický). 90 %