Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Nevím jestli jsem v kině usnul a nebo se tam celou dobu nic nedělo, ale já si z toho filmu vážně nic nepamatuji. Vlastně si vzpomínám jen na jednu nejotravnější věc, která se opakuje ve všech dílech, a to, že se ta nesympatická hlavní postava pořád líbá s dvouma chlapcema a po každém polibku si je jistá, že to je ten pravý, ale za pár filmových střihů zase zkouší toho druhého. Už by si mohla vybrat, aby nemusely vznikat další nudné díly tohoto filmu.

Labyrint: Útěk (2014)

Byl jsem připravený na další nudu typu Hunger games, Divergence.. Ale byl to úplný opak. Postavy tu umírají, žádná romantická linka tu není a děje se tu toho víc než ve dvou posledních dílech hunger games. Zvědavost a napětí u mně rostli od začátku, až do úplného konce. Snad ještě nikdy jsem nebyl tak zvědavý na další díl jako po shlédnutí tohoto snímku.

Bahno z Mississippi (2012)

Čekal jsem něco mysterioznějšího, akčnějšího a zápletku trochu více zapletenou. Tomuto velmi obyčejnému filmu dávám obyčejné hodnocení, které stejně jako film nenadchne ani neurazí.

Amazing Spider-Man 2 (2014)

To byly časy, když skryté reklamy byly "skryté". Už jsem jen čekal kdy se na plátně vedle spidermana objeví Horst Fuchs a začne nám nabízet nový produkt Sony. A to že Spajdý rozlousknul celou záhadu svého zesnulého otce pomocí Googlu, už na mě bylo vážně moc (a ještě k tomu hrála skladba, velmi podobná těm, které tato firma používá ve svých reklamních kampaních). Bez IMAXu by pro mne film nemelo velký smysl vidět. Akce, kamera, hudba a hlavně efekty byli výtečné, ale většina z toho se bez velkého plátna vytratí. A jediné co by poté mohlo dělat film dobrým, příběh, tu chybělo už v kině. A nejsem si jistý jestli bylo správně, že mi bylo záporáka hrozně líto, soucítil jsem sním, fandil mu, a vlastně to asi pro mě byla ta nejsympatičtější postava filmu. Bylo to pro mě o hodně lepší než jednička, ale porad se nemůžu zbavit dojmu, že se jedná o ten nejzbytečnejší remake.

Divergence (2014)

Pokud je film vtipný i přesto, že vtipný být vůbec nemá, tak je asi něco špatně. Naštěstí jsem nebyl na CSFD projekci zdaleka sám, kdo se smál. Nevím co bych filmu nevytknul, možná tak vzhled hlavní postavy, a to je asi vše.

Ona (2013)

Po přečtení žánrového zařazení Sci-Fi / Romantický / Drama, jsem se snímku opravdu bál. Plný předsudků jsem vyrazil na ČSFD projekci a opravdu nelituji. Vážně jsem nečekal že se tak nahlas zasměji a nebyl jsem sám, bavil se celý sál. Ovšem nemůžu opomenout ani jiné pocity, kterých se u mě po čas filmu vystřídalo opravdu hodně. Filmu není co vytknout velmi zajímavý námět, jelikož jsem mladá generace tak to na mě působilo trochu přitažené za vlasy, ale nejspíš to tak i působit mělo. Náhled do budoucnosti byl zajímavý, a tím myslím vzhled měst, interiéry bytů, ale i styl oblékání, který mě sice pobavil, ale podle mě není tak daleko od pravdy, vždyť už dnes se nám vrací mezi mladé móda našich prarodičů. Nevím jestli to bylo tím že jsem v den promítání byl opravdu velice unavený, či zábavnost snímku postupem času upadávala, ale poslední půl hodinu jsem přemýšlel kdy a jak to skončí, a vlastně i chtěl aby to skončilo. Proto tomu nemůžu dát plný počet hvězd.

Útok na Bílý dům (2013)

Film si mě na začátku opravdu získal, bavil mě jak po stránce dějové tak vizuální. V půlce filmu se začaly vyskytovat mnou velice do dané situace nehodící se vtípky, a proto na mě celé to drama a akce začaly působit velice lacině. Po pár úsměvných hláškách (opravdu jen pár), které by se z filmu mohli klidně vypustit, se začalo objevovat tolikrát viděné klišé. O žádnou postavu jsem se nebál, to ani u podobných filmů není možné, ale že pan prezident přežije díky takovémuto klišé jsem opravdu nečekal. Mentalita zločinců ale i "těch dobrých" mě také zarážela. Ke konci jsem se už začal zamýšlet jestli se nejedná o nějaký výsměch akčním filmům, nebo to opravdu bylo myšleno vážně. Došel jsem k názoru, že je správně druhá možnost a proto jen tři hvězdy. Navíc jsem před chvílí zjistil, že jsem možná koukal na špatný film, jelikož si už nepamatuji, který trailer mě to v kině před rokem oslovil, a opravdu mě nenapadlo že ve stejném roce vzniknou dva velmi podobné snímky (Pád Bílého domu) tak uvidíme co nabídne druhý. Film by se určitě vyplatilo vidět na velkém plátně.

Kameňák 4 (2013)

Nevím kde se stala chyba, ale někde rozhodně. Film jsem dokoukal, ba dokonce jsem se i bavil. Byla to asi souhra více faktorů: trailer byl naprosto příšerný, k filmu jsem přistupoval s velice utvrzeným očekáváním, že se bude jednat o naprostou sra*ku, neplatil jsem za něj ani korunu a nejspíše jsem měl i náladu na nenáročný film. To vše vyústilo k mému tří-hvězdičkovému hodnocení. Od filmu který je postaven na vtipech (některé bohužel starší a známé) se nedá čekat nějaké veliké dílo, ale zasmál jsem se, a to se v mém případě bohužel poslední dobou nestávalo ani u většiny světových komedií. Není to jako jednička, ale na to že to je čtvrtý díl, omývaného toho samého, se to vcelku povedlo. A oproti Babovřeskům, se jedná opravdu o mistrovský kousek.

Rango (2011)

Jediná věc, ve které Rango pokulhává je děj. Dětem to nevadí, a pro starší jsou tu odkazy, vtípky a narážky, co naopak děti pochopit nemohou. A Hlavní (ne)hrdina - nemehlo, mě už taky přestává bavit. Animace úplně na jiný úrovni, fakt úžasně se na to dívalo! A ještě jsem chtěl pochválit výtečnou hudbu, ale co taky od Hanse Zimmera jiného čekat. Palec nahoru za Clinta Eastwooda, to jsem vážně nečekal. 80%

King Kong (2005)

Tak tohle mi vůbec nesedlo. Bavila mě vlastně jen první hodina, při které jsem čekal, až se to pořádně rozjede, ovšem hned v tu chvíli mě to přestalo bavit, až na pár pasáží jsem se po zbytek filmu nudil. Nejvíce jsem se bál, jak bude v této roli působit Jack Black, překvapivě mi vůbec nevadil. Ale jiné věci, kterých jsem se neobával mě zklamali na plné čáře. Největší chyba v trikových efektech bylo, jak se jednotlivé pasáže hrozně tloukly, jednu chvíli jsem byl uchvácen dokonalostí vykreslení dobového New Yorku, a poté koukám jak mezi vlasy prosvítá modré plátno. Hlava King Konga byla zvládnutá excelentně, avšak zbytek těla, a hlavně pohyby, při kterých v ruce drží Ann, jsou opravdu příšerné. Pak je tu absolutně přehnaná délka. Děj, který se dá shrnout v pár větách, by prostě neměl trvat tři hodiny. Většina scén na mě působila jako natahovačky (cesta na ostrov, problematické zakotvení, scény s Kongem, útěky, závěrečná scéna na mrakodrapu), chápu že si stím Jackson chtěl vyhrát, nacpat tam každou blbost (dinosauři, hmyz...) , ale měl by mít po ruce někoho, kdo by mu řekl, že tohle už opravdu přehnal. Kdybych měl hodnotit jen námět, tak dám jistý odpad. Láska mezi přerostlou opicí, a ženou? Romantické filmy mi nevadí, ale tohle mi opravdu přijde jako hovadina. A stupidita Ann mi ke konci už opravdu lezla na nervy, a to, že byla zamilovaná celou věc vůbec nepolehčuje. Hudba, herci, střih, suprové záběry i všechno ostatní bylo dobré, ovšem u filmu, který mě nebaví to nehraje velkou roli. Rozmýšlel jsem se nad dvěma hvězdami, ale pokud zauvažuji co všechno horšího jsem viděl a dal tomu právě dvě hvězdy, tak to tomuto filmu udělat nemůžu. Myslím si, že kdyby v titulcích nebyl uveden zrovna Peter Jackson, má to tu o pár čísel slabší hodnocení. Aspoň, že z toho nenatočil trilogii.