• Pohádka

Malá Velká Británie (2003) (seriál)

Dá se říct, že kdo viděl první dva díly, viděl už vlastně všechno. Pak už jsou to v podstatě už jen variace na totéž. Přitom stačilo jen o trochu více autorské invence a prostor pro gagy a vtípky by se nabízel téměř nekonečný. Takhle je to ale jen promarněná příležitost. Dvě hvězdičky za umění maskérů a zvládnutí různých britských akcentů

Králíček Petr (2018)

Dost příjemné překvapení, kterému na zábavnosti ubírají toliko hudební čísla a předimenzované pojetí elektrických "kopanců". Sice je tu tak trochu klasické klišé s láskou a odmítnutím "zlého" muže "hodnou" dívkou, ale vzhledem k celkovému podání to spíš konstatuju, protože koneckonců bez toho by se celý příběh nikam neposunul...ale dlužno dodat, že Domhnallu Gleesonovi zhuba 90 % filmového času přeju, aby tu zatracenou chlupatou bestii v modrém kabátu dostal :)

V tom domě straší! (2006)

Tak poprvé po hodně dlouhé době jsem se u animovaného filmu fakt bavil. Jednak relativně neokoukaný způsob animace (a to i více než deset let po uvedení), jednak super postavy a dialogy. Autorům se podařilo koncipovat postavy bez nepřirozené přepjatosti, snad s výjimkou majitele strašidelného domu, ale to má ve filmu své zdůvodnění. Má to originální zápletku bez větších klišé...a Buřt je prostě dobře napsaná postava. Řekl bych, že cílovou skupinou filmu byli hlavně dospěli. A mě se teda zaujmout podařilo :-)

Karcoolka (2005)

I když je z Karcoolky cítit snaha přiživit se stylem obdobných animáků, zůstává určitě v lepší a vtipnější části žebříčku. Oceňuju propojení jednotlivých dějových linií, spád příběhu a celkem povedené hlášky (hlavně investigativní vlk-stoik). Co naprosto zbytečně celý film sráží, je animace, která byla už ve své době překonaná o několik koňských mil

Krysáci (2008) (seriál)

Asi nejlepší večerníček za posledních 25 let. I když chápu, že českému divákovi se nezavděčí, protože zatímco jim laboratorní potkan Eda přijde jako tuctová postavička, na Moravě tušíme, co tím chtěl básník říct. A ačkoliv Polívka nepatří k mým favoritům, tady mu to pasuje

Veselé Velikonoce (1984)

Veselé Velikonoce docela vybočují z obvyklého Belmondova repertoáru, ať už akčních či komediálních. Občas tu jsou dobré momenty a vtipné hlášky, ale jako celek mi to připadá tak nějak o ničem.

Jumanji (1995)

Originální nápad, navíc vtipný a krom těch pavouků i docela dobře technicky zvládnutý

Modrý kód (2017) (seriál) odpad!

Tak za tohle měl být někdo trestně stíhaný...

O Sazinkovi (1977) (seriál)

Sazínka mi přijde docela nedoceněný. Trochu melancholický, hlavně díky hudbě, která dělá takovou podivnou atmosféru jako neděle večer před pracovním týdnem. Asi jako kdyby Bohumil Hrabal začal dělat večerníčky.

Rodina je základ státu (2011)

Pro mě osobně je to v pozitivním smyslu velmi příjemné překvapení, že Robert Sedláček dovede dělat velmi kvalitní práci, když chce, a že i herci, kteří nepatří vysloveně k elitě, umí podat výkony. Igor Chmela určitě nepatří k mým favoritům, ale tady působí věrohodně. Vůbec celá sestava byla zvolená dost citlivě, i když nejlepší je asi Jiří Vyorálek jako Ostravák ztracený na Slovácku. Každopádně nejvíc oceňuju poselství tohoto filmu, navíc silně podtrženo závěrečnou písní Karla Kryla, díky které ve mně celý snímek rezonoval až do závěrečných řádků titulků.