• Pohádka

Strašpytlík (2005)

Pro mě opět jedno disneyovské klišé s outsiderem, kterému nikdo nevěří. Dvě hvězdy víceméně jen za dabing paní Šafránkové, za R.E.M. a za závěrečnou předělávku Strašpytlíka jako "životopisného" filmu. Jo, a za to, že se tu nezpívá

Krkonošské pohádky (1974) (seriál)

Co si budeme povídat, večerníček jako je tento už nám nikdo nenatočí :-( A ačkoliv by měl mít hlavní slovo Krakonoš, tak nesmrtelný pomník si tu svým Trautenberkem vystavil pan Prachař. A k těm kulisám, do desíti let jsem věřil, že jsou opravdové. Od desíti si to alespoň nalhávám :-)

Shrekovy Vánoce (2007) (TV film)

Další pokus vytlouct z komerčně úspěšné záležitosti co nejvíc...musím ale říct, že z větší části docela vtipný. Pokud opominu shrekovské klišé s odcházející Fionou, kajícím se Shrekem a happy-endem, tak je to fajn rychlovka na vyplnění prostoru mezi hlavními vánočními pohádkami

Vinaři (2014) (seriál) odpad!

Toto vypodobení Moravy má s realitou společné jen to, že Morava skutečně existuje. Víc nic. To by nevadilo v případě, že by ale tento seriál o něčem byl. Ne jen o laciných vtípcích a neustálém pití. A pokusu svézt se na popularitě Chinaski tím, že jim přiklepnou ústřední písničku. Nervy drásající písničku. Krom toho, Moraváky můžou zahrát zase jenom Moraváci, protože místní dialekt se prostě napodobit nedá (nejblíž k tomu mají Slováci, poklona, pane Kronere). Zkrátka, křečovité, plné klišé a stereotypů, o ničem...teda, stále o tom jednom

O zvířátkách pana Krbce (1977) (seriál)

Za mě jeden z našich nejlepších večerníčků. Jak už tu zaznělo, má trochu tajuplnou atmosféru, což je dokresleno výbornou hudbou a skvělým namluvením. Vážně bych chtěl vidět pana Abrháma, když tenhle večerníček daboval. Prostě srdeční záležitost

Ledové království (2013)

Že v Addams Family 2 byly děti trestané Disneyovkami má své opodstatnění. Afektované jednání, slabý scénář, tuctové písničky. A povedené efekty na dobrou pohádku prostě nestačí.

S tebou mě baví svět (1982)

Toto za komedii století rozhodně považuji, myslím, že v naší kinematografii je celá řada mnohem lepších snímků. A nepovažuji ji ani za nejlepší dílo Poledňákové. Jistě, jsou tu i zábavné okamžiky, kdy jsem se zasmál, ale jako celek mi to přišlo takové strojené, nepřirozené, taková trochu estráda obohacená o děti. A leitsong mi od dob prvního shlédnutí neskutečně pije krev...

Sex a lži na Riviéře (2000)

Moje první zkušenost s pornem, takže trochu sentimentální hodnocení, ovšem český dabing opravdu stojí za to. Žánrově se to s ním blíží komedii

Apokalypsa (1979)

Strhující atmosféra. Film jsem shlédl víceméně náhodou a nedokázal se od něj až do konce odtrhnout. Vykreslení chaosu a zmaru války považuju za grandiózní. Robert Duvall si v mých očích svým velitelem vytesal filmový pomník. Zajímavé srovnání mezi jeho důstojníkem zde a jeho důstojníkem ve filmu MASH. Rovněž Martin Sheen podává dost dobrý výkon. Co ovšem trochu kazí celkový dojem, to je závěrečná část u plukovníka Kurtze, kterou přiznám se dodnes plně nechápu. Ovšem dílo je to velmi kvalitní i pro nemilovníky válečných filmů

Dracula (1992)

Přiznám se, že jsem dost zklamaný. Od Coppoly jsem očekával poněkud zodpovědnější přístup k literární předloze, ovšem pojetí je přinejmenším svérázné. Lucy, nadržená jak stepní koza; Van Helsing, víc potrhlý blázen, než úctyhodný profesor, románek Draculy a Míny, to jsou jen ty nejzásadnější rozdíly. Možná bych byl shovívavější, kdybych neznal Stokerův originál, a otázkou je, nakolik je vůbec převoditelný na plátno. Plusem je ovšem kvalitní obsazení, atmosféru navozující hudba, kostýmy a Dracula coby netopýr.