Kult hákového kříže (1998)

Eddie Norton je herec, který může hrát cokoliv a zahraje to skvěle. Před tím, než jsem American History viděl, nedokázal jsem si ho jako drsnýho nácka představit, ale on mně přesvědčil takovým způsobem, že je to až k nevíře. Byl totálně přesvědčivý.

Intacto (2001)

Skutečně mě mrzí, že takto výborný námět s takto nadějným začátkem a prostředkem filmu byl tak špatně zakončen. Přitom měl potenciál stát se kultem. Neokoukaní herci (+ Max von Sydow), začínající režisér atd. ŠKODA, ŠKODA, ŠKODA

Velká ryba (2003)

Pro mě nejlepší Burton. Krásný, zábavný, snový příběh. Po filmu mi došlo, že dětství nemusí nikdy skončit. Stačí když zapojíte fantasii jako právě Burton a můžete se octnout v krásném světě, kde je vše možné a úžasné. Big Fish má navíc naprosto úžasný konec a vše do sebe skvěle zapadá - prostě paráda.

Božský Bruce (2003)

Kdo z Vás neměl v dětství (i pozdějc) přání stát se aspoň na chvíli Bohem? Ono by se to dalo krásně využít, když uméte dělat zázraky. Je to sranda, než si uvědomíte, že to není jen tak a má to tmavé stránky. Jim Carrey je skvělý a podceňovaný herec, Morgan Freeman je Morgan Freeman - toho má rád každý. Jenže scénář není dokonalý, má mezery.

Ed Wood (1994)

I lidé, kteří nic neumí, mohou být slavní. Stačí když to neumíte tak moc, aby se to stalo kultem. Nebo jak řiká jeden můj přítel:"Nejhorší je být předposlední, když jsi poslední, lidé si tě zapamatují a oblíbí". Zpracování života Eda Wooda od Tima Burtona stojí na dokonalém hereckém výkonu Johnnyho Deppa. Mám tohle dílko moc rád, rád se na to vždy dívám.

Nebezpečné hry 2 (2004)

Klasický případ neúspěchu pokračování. Sexu je stále dost, ale to byl jediný důvod, proč jsem se na to koukal do konce. Hloupý scénář.

Mlčení jehňátek (1991)

Snad stačí, když napíšu, že pro mě se jedná o jeden z nejvýznamnějších filmů devadesátých let.

Nebezpečné hry (1998)

Sex z toho jen vyzařuje. Autoři na to hodně sázeli, když vybírali herečky, i když psali scénář. Ale obojí se jim víceméně povedlo. Hrdinky jsou k sežrání a i k jiným věcem a film je zábavný.

Královna prokletých (2002)

Kdyby mi někdo ukázal z Královny prokletých fotku (nebo víc fotek), byl bych možná tvrdil, že to bude asi dobrý film a rozhodně se na to podíval. Hezká atmosféra, pěkné kostýmy a hlavně krásná Aaliyah. Ale bohužel filmu chybí jedna věc, která se hodí. Nemá scénář. Nebo se minimálně nechová, jako by ho měl.

Mrtvá hlídka (2002)

Zajímavý pokus Němců o natočení válečného filmu. Má to atmosféru a je to záživný, takže jsem spokojen.