Master & Commander: Odvrácená strana světa (2003)

Russell Crowe a jeho anglická posádka, které se do cesty postaví nepřátelská silnější loď, bojuje s nepřízní počasí, pověrami i proti napoleonské přesile. Tahle námořní záležitost z 15. století má všechno co je třeba, aby jste nasáli celý příběh s vůní střelného prachu, rumu a slané vody.

Hastrman (2018)

Povedený příběh, který balancuje mezi zábavnou historkou a syrovým dramatem skutečné lásky.

Spider-Man (2002)

"Pavouček upředl poslední síť"

Poslední útěk Jeronýma Pražského (2018) (TV film)

Jako student historie musím tyhle filmy obecně považovat za velmi přínosné pro dnešní dobu, ve které nikdo netuší o naší historii skoro nic, i méně známé osobnosti a události se díky invenci České televize dostávají do povědomí diváků s nižší historickou gramotností. Film měl svoje chyby a některé dialogy a události jsou trošku naivní či dokonce zvláštní, ovšem vždycky mě udiví, kolik odborníků na kritiku se ihned po shlédnutí filmu objeví a neurvale okomentují a ohodnotí film, který je dle mého soudu povedený. Rozumím, že ne všem se líbí stejné věci, ale lidé by se měli zamyslet co ve svém životě dokázali sami a pak teprve pouštět žluč ze svých útrob a potřísnit povedené filmy jako byl tento s vynikajícím Ondrou Vetchým.

Královský omyl (1968)

Skvěle zpracovaná dvorní etika 14. století a dialogů lidí u dvora i mimo něj.

Poupata (2011)

Silně depresivní záležitost s výborným výkonem Vladimíra Javorského, úžasný genius loci dotvářejí ve filmu vlaky, které odváží a přiváží problémy všech účastníků, kteří žijí ve svých nicotných životech plných šedých dnů deprese a srabu. Celý film je opravdu mrazivě chladný a syrový, rozhodně si ho nepouštějte na začínající depku.

Doktor Strange (2016)

Ta zápletka s arogantním chirurgem je mi velmi velmi povědomá z celé řady dalších filmů o velké duševní proměně. Jinak to není špatně vizuálně zpracovaná záležitost, která vás podobně jako jiné Marvelovky vtáhne do děje a nepustí.

Bůh s námi - od defenestrace k Bílé hoře (2018) (TV film)

Výpravné televizní drama o událostech Stavovského povstání, který ovšem není nějakým základním shrnutím událostí, které vedly českou šlechtu k defenestraci, až po exekuci na Staroměstském náměstí. Většina uživatelů píše nuda a nebo, že museli googlit události, které film popisuje. To ovšem není chyba poměrně nedynamického výpravného filmu, ale chyba lidí, kteří nemají pokročilou znalost této doby a od každého filmu čekají velkolepý akční válečný film, které jim servírují zahraniční televize. Všechny historické filmy takové být prostě nemusí a tento film je toho důkazem, myslím, že Česká televize a její produkce odvedla dobrou práci v mapování nepříliš známých událostí z období před konfesní válkou tímto televizním snímkem, který nedlouho po skončení většina negramotné populace zkoupala svou neznalostí a touhou po akčních scénách, kterými tento snímek, už čistě z podstaty ani disponovat nemůže. Za mě čtyři hvězdičky a víra ve více takových filmů, které mají lid v Čechách učit vlastní historii.

Captain America: Občanská válka (2016)

Trošku moc hrdinů, už je to tak přeplácané, že často na některé hrdiny trošku zapomenou, aby jejich moc nezvrátila nějaký souboj mezi jednou a druhou skupinou, ale i tak je to pořád koukatelné a rozhodně i zábavné dějiště akčních scén.Nejlepší souboj Ant Man vs Spiderman. :)