• Krátkometrážní

Můj život dospělého dítěte (2012) (TV film)

Tak tohle bylo trochu moc. Zatím se ještě nestalo, abych sledoval DOKUMENT s otevřenou pusou a musel ho dokoukat do konce.... HNUS.... Dokument o pedofilovi, lidech s problémem ohledněn jejich identity a hlavně ženskou, která přebaluje dospělý lidi (nevím jestli mají dovoleno i kálet do plín, jestli jo, tak je to mega humus.....) a týpkem co si otevírá sado-maso koutek, aby více vydělal.

Mumie (1999)

Tak takhle nějak měl vypadat Král Škorpion. Kdyby byl pojat vtipnou formou s lepšími herci tak by měl 4-5*. 5* za skvělou roli Brendana Frasera i za celý film ;)

Mumie: Hrob Dračího císaře (2008)

Rozhodně horší než-li druhý díl ale pořád je to koukatelný, největší ptákovinou byli Yetti, kteří jim přiběhli na pomoc. Nemá cenu si kvůli tomu půjčovat DVD, stačí shlédnout v TV až to bude na Nově či na jiném programu... 3,5* půl hvězdy tu dát nemůžu což je škoda tak v celkovém hodnocení jen 3*

Mumie se vrací (2001)

Druhý díl stále neztratil jiskru a nadále s úspěchem pokračuje v tipném duchu. Jen mi to tam trochu kazil ten kluk a ke konci mi bylo líto i Imhotepa... nevěděl jsem jesli 3 nebo 4* ale potom co jsem ohodnotil Krále Škorpiona 3* jednoznačně jsem se rozhodl pro 4*

Muži, co zírají na kozy (2009)

Skoro celý snímek je provázen průměrnou náladou, kdy vás občas něco pobaví ale nic extra to neni. Až na konec filmu kde se dočkáte úžasného zpestření v táboře a budete umírat smíchy, jen je škoda že to bude trvat pouhých cca 5min. a příběh pak pozvolna končí. Bohužel ani tento moment, ani skvělé obsazení (uvítal bych větší roli pro Kevina Spaceyho) nedokázalo zvyklat k něčemu víc jak 3*, jelikož i na ty to dosahuje jen horko těžko....

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

I přes osobní odpor ke Craigovi dávám za plnej počet, jelikož dějově i herecky je to skvěle zvládnuté... Jen bych možná čekal trochu více prozíravosti při odhalení vraha. Tedy pohrát si s tím trochu více a stanovit vrahem někoho jiného, ale když je to dle knižní předlohy, tak co se dá hold dělat... 95%

Muž ve stínu (2010)

Velice spletitý thriller, při kterém pokud nebudete dávat pečlivý pozor, unikne vám kus pointy z každého rozluštění. V dnešní době, kdy je vše natáčeno jednočaře a děj je daný je Ghost Writer filmem, u kterého prostě ty své mozky budete muset zapojit a vnímat všechny okolnosti a ani pak nemáte zaručeno, že děj správně pochopíte. Co je však na filmu hrozné je délka. Dvě hodiny nám poskytují až moc mrtvých míst, u kterých se vám budou přivírat oční víčka, ale dychtivost po rozluštění o co vlastně jde, vám je nedovolí zavřít. Proto 80%

Nabít a zabít (2006)

Úžasná gangsterka, která jasně dokazuje, že nejen Guy Rittchie dokáže točit tento žánr (např. Rock'n'rolla). Obsazení bylo vybráno s vkusem a také podle toho byli postavy zahrány. Děj je skvělý, ale nejlepší je ten naprosto nepředvídatelný konec. Plus určité citace filmu rozhodně nejsou k zahození a budete si je omílat ještě dlouho poté co film skouknete ;) 100%.

Nadějná mladá žena (2020)

Pro čechy ne moc aktuální, ale pro Ameriku v poslední době neustále omílané a ožehavé téma sexu s opilýma holkama. Nicméně tentokrát je podání naprosto odlišné než v jakémkoliv jiném snímku. U něčeho se bavíte, jindy vám film brnkne na dramatickou notu, něco očekáváte a něco zase ne. To vše a navíc skvěle zahraná hlavní role v podání Carey Mulligan dává dohromady velice zajímavý a hlavně vyvedený kousek.

Na doraz (2010)

Naprosto nesplnilo moje očekávání.... Vtipy nejsou většinou tak vtipné jak by si režisér přál, Zachovi bych spoustakrát během filmu nejradši vrazil a konec nesmyslně infantilní..... Napříč tomu všemu musím, ale uznat že některé scény jsou vážně povedené (viz. scénka s klukem v marihuanovým doupěti) a Downey Jr. předkládá svůj standartní herecký výkon... tímto se z "Due Date" stává řadová podívaný.... 50%.