Bláznivá střela (1988)

Jedním slovem nářez. Nepřestal jsem se smát od začátku do konce. Je to prostě TOP komedie a musí se vidět. Není co vytknout.

Ace Ventura: Zvířecí detektiv (1994)

To je prostě potrhlost. Moc mi ten styl humoru nesedí, ale jinak mám Jima Carreyho rád. Taky celkově ten zvířecí podtext a příběh mě vůbec nebere. Některé vtípky dobré, jiné ne, ale spíše mě film nebavil.

Já, robot (2004)

Velice originální film, který mě zaujal. Řeší se problém přehnaně ceněné techniky v budoucnosti a takový námět se mi sám o sobě velice líbí. Když se k tomu přidají dobří herci, je z toho perfektní film.

Ostrov (2005)

Takřka dokonalý film, kterému ty drobné nedostatky mile rád odpustím. Vtýhl mě totiž do děje a zanechal ve mě nezapomenutelný fillmový zážitek. Především mě zaujal asi námět, kdy utečou klony a zjišťují, čím doopravdy jsou. Také Scarlett Johansson je velice sympatická. Film vřele doporučuji.

Diktátor (2012)

Diktátor je plný zábavných scén, vtipů a gagů. Opravdu od začátku zhruba do 3/4 filmu jsem se moc dobře bavil. Ta poslední čtvrtina filmu byla o poznání slabší, ale tak už to často u komedií bývá. Na každý pád stojí za zhlédnutí a nudu spolehlivě zažene. Scéna z vrtulníku jedna z nejlepších komických scének, které jsem za celý rok viděl.

Iron Man 2 (2010)

Lepší než jednička a kvalitní přírustek do akčního žánru. Někdy se snad i podívám znovu.

Iron Man (2008)

Robert Downey hraje perfektně. Díky němu je Iron Man tím, čím je a hlavně kvůli němu se mi film líbí. Jeho vtipné poznámky také zbožňuju. Příběhově mi to nepřišlo jako takové to typické vyprávění o nějakém superhrdinovi, ale film měl opravdu větší hloubku. Od půlky po navrácení ze zajetí už celkem utahané. Iron Man 2 je lepší.

Já, legenda (2007)

Od začátku dobré, stísněná atmosféra samoty vykreslena taky kvalitně. Od půlky filmu, kdy se vše zvrhne v boj se zombíky, je to ale kvalitativně už slabota. Konec je podle mě zkažený. S odřenýma ušima 3 hvězdičky.

Konečná (2013)

Dobrý akční film se sympatickými herci (především se mi líbil staronový Arnold Schwarzenegger). Není to na opakované shlédnutí, ale jako jednorázovka se mi film líbil. Tempo nekolísalo, což je také plus. Suma sumárum 3 hvězdičky.

Jurský park (1993)

Nic extra, efekty pěkné a pár světlých momentů to má, ale jinak mě to vůbec nenadchlo a na další pokračování se dívat ani nebudu.