Cobra Kai - Série 5 (2022) (série)

Jak je možné, že to bylo popáté pořád tak dobré a epické? Oni naprosto fantasticky pochopili, proč jsme osmdesátkové cheesy pecky měli tak rádi. Bralo se to vážně a nevážně v ty správné momenty. A navíc to je tedy kurevsky zábavné i napínavé. Vážně jsem si x krát vzpomněl na Star Wars, takhle mají sakra působit jejich seriály, jenom v dražších kulisách. Tohle by tam šlo zkopírovat jedna k jedné s Jedii a Sithy. : )  A líbí se mi, jak vytáhli Silvera, to byl z původních filmů s přehledem největší svině.  Obrovsky se těším na snad finální řadu a doufám, že na turnaji vytáhnou pořádná camea. Klidně by tam slušel i Jackie Chan a překousnul bych i mladého Smithe. Když už tahají vedlejší postavy odkudkoliv, tak v New Karate Kid byla Hillary Swank a Michael Ironside. No a na turnaj do nějakého soupeřícího týmu vytáhnout Lorena Avedona, Sashu Mitchela, to by byl sen, fuck yeah! 9/10

She-Hulk: Neuvěřitelná právnička - Zelená panenka, v těsných džínách roštěnka (2022) (epizoda)

Jestli je pro seriál omluvou, že je pro ženy, tak je to asi největší sexismus který jsem tu kdy četl a to tu máme RainMakera pro Kristovy rány... On je docela problém mít seriál o právničce, která evidentně nerozumí ani elementárně právu. Celá ta zápletka s autorským právem byla právnicky vyloženě k smíchu.  Co tam má být pro ženy, zabavena v baru s její kolegyní, kde jenom 2x padnul termín "směšní muži"? Aby kolo pochopil každý vůči čemu se vymezují.  A jako třešnička na dortu, nejvíc otravný homosexuální stereotyp pro návrháře, vážně tohle nikomu nevadí?

Pán prstenů: Prsteny moci - Velká vlna (2022) (epizoda)

Reálné mám pocit, že tam za něco stojí akorát linka hobitů a trpaslíků. Obojí mne moc baví.  Zbytek je vyloženě směšný. Nejvíc tragická věc, co jsem viděl v TV za poslední dobu je Numenor. Tam dají zpomalené opulentní trikové záběry exteriérů, aby se to pak odehrávalo celé v jedné místnosti a jednom malém studiovém náměstí jak televizní pohádka že sedmdesátek natáčená na Barrandově. I ti veleprůměrní Templáři vypadalo stokrát lépe. S přehledem nejtragičtější je Kilian Mbappe a jeho linka. Jak je naháněli skřeti a zůstali stát na kraji lesa s luky u pasu, brečel jsem smíchy. Nejhorší je, že jsme v půlce série za půl miliardy, stalo se tam velký hovno a nesměřuje to vůbec nikam.

Genndy Tartakovsky's Primal (2019) (seriál)

Moc děkuju Hladovi za doporučení. Tohle je naprosto ultimátní conanovska pecka.   Popravdě se mi moc nechtělo do němého animáku, ale byla to chyba. S autorem mám minimální zkušenosti z jeho "dětské" tvorby a je to génius.  Nenechte se odradit jednoduchou animaci, protože je na pozadí skutečné umění. Ale opravdu, tam jsou prostě záběry, které jsem si pauznul a chtěl zarámovat. Mimo to je to teda pořádně drsný, létají tam končetiny a hektolitry krve. Má to fajn buddy chemii. No a vzhledem k tomu, že to má finále druhé řady v pátek, tak je to aktuálně nejlepší fantasy v TV. A druhá řada teda graduje doslova epicky. Hrozně milá věc s trestuhodně málo hodnoceními na ČSFD, napravte to pls! 9/10

Pán prstenů: Prsteny moci - Adar (2022) (epizoda)

Začnu pozitivně. Je naprosto přesně vybraný herec Elendila. Opravdu spot on. Zase to v mých očích táhnou hobiti. Tohle je imho prostě ta tolkienovská poetika, přitom je to komorní, mají tam praktické efekty, vyhráli si s jejich obydlími a transportem, okolo toho krásná příroda, radost se na to koukat.   Nádherná byla plavba k branám Numenoru, to jsem si chrochtal, sice digital, ale kouzelný a epický, jenže pak se to posralo.... Jako vážně vypadalo jedno z nejvznesenějších míst Středozemě jako starořímské přístavní město? Uf tam měli minimum invence, teda vlastně měli, plátovou zbroj u námořníků hehe.  Královna otřes, barva kůže my ass, neměla na to herecky ani z rychlíku. No a pak přijde nejepičtější záběr dílu, jak jedou na koni uplně vystřižený jak od Jacksona.  Herec Isildura naprostý otřes, nemá na to charismatem, podobou ani herecky, sorry not sorry.  Arondirova linka zase s přehledem nejhorší, přitom to potenciál mělo. Dobrý je, že se tam mihnul charismatický Crassus ze Spartaca jestli si někdo vzpomene, aby ukazál, jak vypadá normální kvalitní herec.  Dost mne to posadilo na zem po prvních dílech.

Živel (2020)

Moderní ruské filmy jsou mé oblíbené guilty pleasure. V posledních letech natočily parádní akční scifi, horory, pohádkové fantasy apod. Bohužel po jejich válečné agresi mám nepříjemnou pachuť a myslel jsem, že už nic ruského neuvidím a minimálně to nebude vojenské... Tohle je 2 roky starý velkofilm o hasičích. Má to úroveň hrdinského patosu lvl. Armagedon a je tam i několik podobných scén řekl bych. Rozhodně se to nemůže rovnat s Kosinskiho Only the Brave, ale zábavné to popcornově je. A taky je to ultra kvalitní co se týká praktických efektů, ani náznakem jsem nikde neviděl digitál byť tam určo byl, oni fakt museli zapálit hektary lesa a nějakou vesnici.  Jestli vás fascinuje patos ruských gerojů, tak určitě doporučuju. Docela tam vládne neselhávající Konstantin Chabenskij 7/10

Tváří v tvář smrti (1986)

Mám teorii, že mezi lety 85 až 95 se točily ty vůbec nejlepší filmy, objektivně možná ne, ale podle mého srdce 100%.  Tento snímek to jenom dokazuje.  Mladý Sean Penn je maloměstský redneck hejsek, který se zamiluje do ještě mladší a skutečně nádherné! Mary Stuart Masterson. Jeho táta je místní gangster a tam se to nějak zkomplikuje. K tomu je docela kvalitní stafáž vedlejších rolí, např Kiefer Sutherland, Crispin Glover David Straitham nebo Seanův bratr Chris, kterého podle obličeje všichni znáte.  Otce Seana Penna měl původně hrát De Niro a je dobře, že se role pro přílišnou drsnost leknul, protože je tam Christopher Walken s knírkem naprosto pohlcující Celý soundtrack je postavený na songu Live to Tell od Madonny a tím myslím skutečně, protože i vedlejší tóny vycházejí z refrénu, který to velmi lyricky posune k chilloutu a když se to u některých záběrů spojí se zasněnou kamerou, je to skutečně komplexní umění, třeba když jde mladý Penn polem nebo má rozhovor s Walkenem ve stodole. Zkrátka a dobře další film, do kterého jsem se zamiloval a u kterého lituju, že nemám schopnosti ani prostor to promítnout do V.I.M. nebo MZ live Speciál.  9/10

Hořký svět - Dědictví (2022) (epizoda)

Seriál z pivovaru, atraktivní téma. Super obsazení, Ruml, Kohoutová, Štáfek, Polívka, Holubová, ale provedení uf uf uf.... Přitom rodinné dramedy umíme a Kukačky by nastavily záda i zámořské produkci, ale tohle nedopadlo. Mám pocit, že i herecké výkony jsou tam příšerné.

Pán prstenů: Prsteny moci - Stín minulosti (2022) (epizoda)

Je to moc dobrý.   Radosti prominou, ale má to tolkienovské kouzlo. Audiovizuál je fenomenální. Opravdu to nikde v Praze nebude chodit do kina ?  Všechno tam perfektní není a scénář občas nudí hlavně okolo mimo Arondira... 8/10 úplně v klidu  Jestli se v někdo bojí woke agitky, nevidím to tu. Stranger je hrozně super, akorát by mohlo být trochu méně na dělohu, kdo to je :) PS: Jsem docela lembasová hlava a přes zjevné odchylky mne to skutečně neuráží.

Známí neznámí (2021)

Viděl jsem německou a francouzskou verzi.... a je to špatná vizitka pro českou kinematografii. Nejhorší je, že to nezvládali ani herci snad až na Hoffmanna. Hůř podaný twist si ve filmu nepamatuju. 4/10