38 (2014)

Boha jeho, chápu to, že je na Slovensku více věřících, než u nás, ale tohle byla docela síla. Jsem poměrně rád, že o Markovi, Vašíčkovi a Rachůnkovi nic takového nevzniklo. Nedokážu si představit člověka, co by o sobě v případě úmrtí chtěl natočit něco podobně patetického a zbožtělého. Vážně jsem čekal, kdy se tam Demitra objeví v podobě hologramu a sestoupí z nebe. 5/10 Nějak netuším, co toto dělá v řebříčku nej filmů CSFD.

Stezky slávy (1957)

"A vy tomu, co jste mi právě řekl, věříte?" Aneb kterak si 28 letý Kubrick vycvičil veškerou protiválečnou filmografii a natočil film, kterému se Oliver Stone nepřiblížil za celou svou kariéru. Neskutečně silný a jednoduchý film o jedné zápletce a bitevní scéně, ale jaké! Fantastická výprava, věřím že tohle by prostě nešlo natočit lépe, nikdy. 10/10

Kladivo na čarodějnice (1969)

Jeden z nejdokonalejších českých filmů, i když je na něm poněkud vidět zub času. Ale dodnes nepochopím, jak se to Vávrovi za komančů podařilo prosadit. Čemu je to podobné muselo být jasné každému, snad mimo cenzorů, kteří se nechali zaslepit protináboženskou propagandou. 10/10

Amadeus (1984)

Bohužel nemám rád kostýmní dramata a tohle období i hudba mne dvakrát neoslovuje. Nicméně řemeslně je to natolik dokonalé a s českou stopou, že to hodnotit špatně nejde. A popravdě mne mrzí, že mne tento asi český nejvýraznější zářez do světové kinematografie nepohltil do absolutoria.... Přesto F. Murray Abraham pravděpodobně jeden z nej záporáků filmové historie. Objektivně bych dal 10/10, subjektivně tak 7/10, což v mi v průměru vychází na osmičku.

Velká země (1958)

Nádherná westernová romance. Mezi Charletonem Hestonem a Gregory Peckem to byl spíše souboj charismatu, než pěstí. Jean Simmons byla nádherná, těžké by bylo se do ní nezamilovat. Škoda jen z dnešního pohledu těžkopádného úvodu, kdy se dlouhatánsky nic nestane. 9/10

Carlitova cesta (1993)

Šílená bomba s neskutečně sugestivníma a nervydrásajícíma scénama. DePalma je Bůh bohů a tady se dotknul nebe! Jeden z nejlepších konců v žánru. Šíleně erektivní scéna k You are so beautiful. Pacino vládno, Penn nezůstává stranou a dostávají mne vedlejší role Mortensena, Pasdara, nepoznal bych je. Nekompromisně dokonalé. 10/10

The Grinder (2015) (seriál)

Moc fajn věc! ROb Lowe už měl komediální talent v Parks & Rec ( Ann Perkins! (☞゚ヮ゚)☞ ) Po pilotu 8/10

Psycho (1960)

Neskutečný masterpiece, škoda jen , že člověk zná většinu scén i záplatku z popkultury. 10/10

Hádej, kdo přijde na večeři (1967)

Geniální konverzačka, o stále aktuálnějším tématu. 50 let staré, ale představte si něco podobného u nás teď.... 10/10

Hoří, má panenko (1967)

Asi to nedoceňuji uplně tak, jak bych měl. Ale parádně zrežírovaná hříčka! 9/10