Zločinec (2008)

Nechápu. Tenhle film musel na papíře vypadat jako to nejhorší béčko, co si ani DVD kotouč nezaslouží. Ještě k tomu to dostal režisér, jehož filmografie by se dala jedním slovem popsat jako Nic...a to dost pokažené. A vznikne z toho tak sugestivní dílko? Ještě jednou podotýkám, že nechápu.

Futurama: Fialový trpaslík (2009) (video kompilace)

Oproti předchozímu filmu docela pokrok. Pořád ale platí, že Futuramě sluší spíše dvacetiminutový formát. Jinak klasika...Bender hláškuje (výborně), Leela bojuje za práva zvířatek (marně), profesor je senilní (žádné příslovce mě nenapadá) a Fry...Fry je prostě permanentně blbec :-)

Labyrint lží (2008)

Popcornová zábava s (pro mě neoblíbenou) dvojkou Crowe-DiCaprio. První jmenovaný exceluje v roli cynického agenta, který posílá lidi na smrt, zatímco ukládá svého syna do hajan. Problém nastáva u DiCapria. Ne že by hrál špatně nebo měl špatně napsanou postavu...jen prostě v roli zkušeného agenta CIA vypadá se svým chlapeckým kukučem a rádoby dospěláckými vousy komicky.

Nové sčítání hlasů (2008) (TV film)

Chce si tu ještě někdo stěžovat na politickou špínu během zvolení Václava Klause? :-D

Rejected (2000)

Studnice absurdního humoru, kde je linie mezi záchvaty smíchu a nevěřícným krouením hlavou až příliš tenká.

Den, kdy se zastavila Země (2008)

Radši vynechám hodnocení často (a neprávem) vysmívané hlavní myšlenky filmu. Jak říká jedna z vedlejších postav: "Lidé vědí co je čeká, ale neumí s tím nic udělat." A to, že jim zbývá jen se tomu vysmívat, zůstane nedořečeno. Kéž by se film nedořečenosti držel. Sám sebe hyzdí právě scénami, ve ktrerých Klaatu pochopí naši "druhou" stránku, každý divák to musí vidět, ale scénárista ještě donutí Keanu Reevese, aby nám to topornou oznamovací větou pro jistotu ještě sdělil. Tahle doslovnost změnila potencionální vícevrstevnatou sci-fi v popcornový biják...nutno dodat, že nadprůměrný.

Valčík s Bašírem (2008)

Filmů, které spolehlivě navodí hrůzy války, existuje přinejmenším tucet. Vačíku se mezi ně ale probojovat nepodařilo. Sice vás od začátku vtáhne do zajímavě stavěného příběhu (a to hlavně díky trefné animaci), místy se objeví i takřka ikonické scény (např. pokusy o zneškodnení teroristického auta, při kterých dojde k několika...ehm...drobným přehmatům), ale nakonec selže v samotném finále. Ari Folman totiž jaksi opomněl vypointovat sen hlavního hrdiny, který je vlastně hybatelem celého děje. Namísto toho zvolil explicitní zobrazení obětí války v dobových dokumentárních záběrech...a tím zároveň odmítl místo na válečně-filmovém výsluní mezi Apokalypsou, Četou, Black Hawkem a dalšími. Zůstane jen výborným válečným filmem, který zdobí forma více než obsah.

Gran Torino (2008)

Half a million dollar baby.

Život není krásný (2008) (amatérský film)

Nedá se to ani považovat za film, takže se to těžko hodnotí filmovými hvězdičkami. Je to takové brutální, lacině černohumorné, nadšenecké video s potencionálem rozesmát tak maximálně choleriky.

RocknRolla (2008)

Co na tom, že se Ritchie musí v nouzi opakovat? Nikdo jiný tenhle žánr stejně neumí tak jako on,takže je to svým způsobem originál. Výborný příběh a jedna z nejlepších akčních honiček, co jsem kdy viděl (Mr. One Two proti dvoum ruským gorilám). Prostě čistých 5 hvězd.