Buly (1992) (pořad)

Dávám pět hvězdiček správcům ČSFD za zařazení Buly. Všude na světě by mělo být místo, kam si lidi můžou skočit postěžovat, že "už to není, co bejvalo". Tolik k hokeji na FILMOVÉ databázi a teď už si musím jít prostudovat burzovní indexy na porno.cz :-)

Záhada Blair Witch (1999)

Jestli zítra vyrážíte do lesa na houby, tak si dneska večer pusťte tenhle pohodový melancholický film. Příjemně vás navnadí.

Stáhni mě do pekla (2009)

Raimi umí. Dokazuje to ve hřbitovní scéně, kdy hlavní hrdinka cpe obálku do chřtánu mrtvole. Jenže tatáž obálka je velmi okatě v průběhu filmu nacpána do chřtánu i divákovi, takže závěrečná "šokující" pointa nemůže překvapit vůbec nikoho. Neříkám, že hororům rozumím, ale vím že jdou natočit skvostně - Věc, Kruh - a těm Drag Me To Hell nesahá ani po kotníky. A s černým humorem na mě nechoďte, tomu naopak holduju a tady byl maximálně jednohvězdičkový.

Smrt čeká všude (2008)

Byla by to další válečná pecka, kdyby paní režisérová nezvolila tu rozklepanou kameru. Je to prostě taková berlička, když někdo neumí navodit nervózní atmosféru jinak. V akční scéně se to snést dá, ale když se vojáci holí??? WTF? Film ale vřele doporučuju všem (kromě skalních fanoušků Guye Pearce a Ralpha Fiennese).

Californication (2007) (seriál)

Jalovost, která byla na začátku tolik cool se postupně stává nudou a vypadá to, jako by Hank zabloudil do slepé uličky. Čím dýl v ní bude bloumat, tím víc budou ubývat hvězdičky.

Hranice nemožného (2008) (seriál)

Stejný problém jako u předchozího Abramsova seriálového potomstva. Spousta záhad, které se šokujícím způsobem..............překryjí dalšími záhadami, takže se na ně zapomene.

500 dní se Summer (2009)

Druhý pravdivý film o vztazích je na světě a je dobře, že Věčný svit neposkvrněné mysli nezůstává v boji proti hromadě hollywoodských romantických smrdutých instantních a hlavně realitě se vysmívajících pohádek sám. 500 dní jen tak z hlavy nedostanete a jako důkaz přikládam fakt, že v nejromantičtější scéně neuslyšíte: "- Miluju tě. - Už mě nikdy neopouštěj.", ale "- Penis. - Ne." Může znít perverzně, ale až to uvidíte...

Terminator Salvation (2009)

V době, kdy blockbusterové pokračování musí mít nutně přes 2 hodiny a minimálně tři dějové linky, natočil McG střídmou přímočarou akční jízdu s chytlavým příběhem a ucházející atmosférou. Děj šlape tak, že se v něm ztratí i těch pár nelogičností. Jedinou hvězdičku tak ubírám za to, jak (už tak dost přímočarý) film sám sebe neustále vysvětluje. Věty typu "Jsme zpátky na tom minovém poli." nebo "Odbojáři nebudou bojovat dokud jim John Connor nerozkáže." jsou zbytečné a otravné.

District 9 (2009)

Po druhém shlédnutí přidávám hvězdičku, ale zůstávám v přesvědčení, že ten akční konec je prostě zmršenej. Scén, kdy někdo někomu míří na hlavu, chce ho zabít, ale předtím mu ještě sáhodlouze oznámí: "Tak ty hajzle, a teď už tě konečně zabiju.", aby ho při tom někdo vyrušil, je prostě moc. Nuda a přání brzkého konce se chtě nechtě dostaví.

Vzhůru do oblak (2009)

Poprvé ode mě Pixar nedostane 5*. Možná za to může český dabing nebo únava, ale přišlo mi, že nejlepší animátorské studio na světě tentokrát lehce zabředlo do průměru. Snad ještě hvězdička přibude, až to uvidím v angličtině.