Vybíjená (2004)

Dávám 4 hvězdičky. Pátou dodává sám Chuck Norris.

Ztraceni (2004) (seriál)

Tak po první sérii jsem si myslel, že je tenhle seriál geniální, po druhé už mi začalo vadit, že se záhady pořád kupí a přitom ani jedna nevysvětluje. No a na začátku třetí už jsem to zabalil, protože mi to přišlo jako jeden velký podvod na diváka. Uvidíme jak to nakonec dopadne :-)

Liga výjimečných (2003)

Narozdíl od Hulka nebo Daredevila se jedná o zdařilou komiksovou adaptaci.

Návrat do Cold Mountain (2003)

Čistá, chirurgicky provedená práce s jasným tahem na Oscary. V dobrém i špatném slova smyslu.

Nesnesitelná krutost (2003)

Když si dají Coenovi do názvu filmu slovo "krutost", tak přeci nemůžou natočit takovou neškodnost.

Old Boy (2003)

Tenhle film je poezie. Chce to trochu nasáknout Korejskou mentalitu. . .jinak to Středoevropanovi může přijít zmatené, nepřehledné (viz některé komentáře). . .ale když tím proniknete, film vás bohatě odmění.

Povídky z kuchyně (2003)

Jeden Švéd, jeden Nor, jedna kuchyně a přísný zákaz komunikace...to je všechno, co Skandinávcům stačí k vystižení lidské přirozenosti.

Přednosta (2003)

Po tomhle filmu mi bylo fajn. A na rozdíl od dalších 587 filmů, po kterých mi bylo fajn, nemám nejmenší tušení proč.

Tajemná řeka (2003)

Nad 3* film vyzdvihují herecké výkony a pod 5* ho stahuje zbytečně rozvleklý příběh.

Zlo mezi námi (2003)

Konečně film, který se nebojí naplno říct, že sociální demokraté jsou v jádru nejlepší lidé :-D Ale dost provokací, Ondskan je prostě povedený severský snímek, který sice neukazuje nic nového, ale i tak svou intenzitou strčí hravě do kapsy většinu žánrových kolegů.